TVN24 | Polska

Policjant w stanie sugerującym, że "może znajdować się pod wpływem alkoholu". Nie zgodził się na badanie alkomatem

TVN24 | Polska

Autor:
eŁKa/now
Źródło:
Kontakt 24
Do zdarzenia doszło w Węgorzewie
Do zdarzenia doszło w WęgorzewieGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthDo sprawy odniosła się policja z Węgorzewa

Informację o nietrzeźwym policjancie pełniącym służbę na komisariacie w Węgorzewie otrzymaliśmy na Kontakt 24. Do sprawy odniosła się policja. "Stan mężczyzny sugerował, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu, co jest wykroczeniem" - przekazała aspirant sztabowy Grażyna Magiera z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Jak dodała, funkcjonariusz nie zgodził się na badanie trzeźwości. Został zawieszony, grozi mu wydalenie ze służby.

5 grudnia na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację o nietrzeźwym policjancie, który miał pełnić służbę na komisariacie w Węgorzewie, w województwie warmińsko-mazurskim. O sprawę zapytaliśmy Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie. Po informacje i wyjaśnienia odesłano nas do węgorzewskiej policji.

We wtorek otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie. "W piątek 3 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie przełożeni funkcjonariusza zajmującego stanowisko dzielnicowego nabrali podejrzeń, co do zdolności mężczyzny do podjęcia czynności służbowych" - przekazała nam aspirant sztabowy Grażyna Magiera z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Podkreśliła, że "kontrola stanu psychofizycznego policjantów jest stałym elementem codziennych odpraw funkcjonariuszy".

"Został przywieziony przez kolegę i nie kierował żadnym pojazdem"

"W tym przypadku stan mężczyzny sugerował, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu, co jest wykroczeniem. Policjant tego dnia na służbę został przywieziony przez kolegę i nie kierował żadnym pojazdem" - podkreśliła aspirant sztabowy Magiera. Dodała, że funkcjonariusz odmówił poddania się badaniu alkomatem.

"Zgodnie z obowiązującymi przepisami pracownik podejrzany o stawienie się do pracy pod wpływem alkoholu albo spożywanie go w czasie pracy, powinien mieć możliwość wykazania, że podejrzenia pracodawcy są bezzasadne. W tym przypadku mężczyzna zrezygnował z możliwości skorzystania z przysługującego mu prawa, ponieważ odmówił poddania się badaniu pod kątem stanu trzeźwości" - przekazała funkcjonariuszka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"Postępowanie dyscyplinarne w kierunku wydalenia go ze służby"

"Z uwagi na zaistniałą sytuację, decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie, dzielnicowy został zawieszony w wykonywaniu obowiązków służbowych na okres trzech miesięcy. Na podstawie wszystkich okoliczności tego zdarzenia wszczęte zostało wobec niego postępowanie dyscyplinarne w kierunku wydalenia go ze służby" - poinformowała aspirant sztabowy Grażyna Magiera.

Autor:eŁKa/now

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości