Dreamliner lecący do Nowego Jorku zawrócił do Warszawy. Powodem usterka w kokpicie

Autor:
FC/tr
Źródło:
PAP, TVN24.pl
Lotnisko Chopina (wideo ilustracyjne).
Lotnisko Chopina (wideo ilustracyjne).Tomasz Zieliński / tvnarszawa.pl
wideo 2/6
Tomasz Zieliński / tvnarszawa.plLotnisko Chopina (wideo ilustracyjne).

Dreamliner należący do Polskich Linii Lotniczych LOT lecący do Nowego Jorku musiał zawrócić nad morzem Bałtyckim i wrócić na warszawskie Okęcie. Przyczyną była usterka zapasowego "sztucznego horyzontu".

Dreamliner, który w niedzielę po południu wystartował z Warszawy do Nowego Jorku, zdążył dolecieć jedynie nad morze Bałtyckie, po czym zawrócił na Lotnisko Chopina.

Dreamliner zawrócił na Okęcieflightradar24.com

"Usterka zapasowego 'sztucznego horyzontu' powodem powrotu na lotnisko Chopina Dreamlinera SP-LRB. Po zabudowaniu nowego komponentu samolot będzie kontynuował rejs LO26 do #JFKairport" - napisał w sobotę wieczorem na Twitterze Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT.

W późniejszej rozmowie z Polską Agencją Prasową Moczulski przekazał, że agent handlingowy w Nowym Jorku poinformował przewoźnika, że z powodu dużego opóźnienia nie będzie w stanie przyjąć samolotu LOT. - W związku z tym rejs zostanie przełożony na niedzielę. Pasażerowie dostaną hotel, śniadanie i wszystkie świadczenia - zapewnił rzecznik.

Jak wynika ze strony flightera.net, samolot wystartował z Warszawy po godz. 17 i w pobliżu Szwecji zawrócił na Lotnisko Chopina, gdzie - po ponad 2,5 godzinnym locie - wylądował.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/tr

Źródło: PAP, TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: flightradar24.com

Pozostałe wiadomości