Polska

Twórca Gadu-Gadu startuje z PSL

Polska


- Waldemar Pawlak to jedyny polityk, z którym można porozmawiać o nowych technologiach - mówi Łukasz Foltyn, twórca komunikatora internetowego Gadu-Gadu i kandydat numer jeden na warszawskiej liście PSL.

- Do PSL skłania mnie podejście tej partii do polityki: jej brak zaangażowania w konflikty - powiedział Foltyn na wspólnej konferencji prasowej z prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dodał, że w tej chwili startuje z list PSL, ale jako kandydat niezależny. - Jaka będzie moja przyszłość polityczna w PSL zobaczymy później - powiedział.

- Pan Łukasz Foltyn to człowiek XXI wieku, polski Bill Gates, który spowodował, że miliony Polaków w Polsce i za granicą komunikują się bezpośrednio - mówił Pawlak. Jak podkreślił, Foltyn to przykład człowieka, który pokazał, jak własną pracą i poświęceniem można zbudować wspaniałą firmę.

- Stawiam na nowe technologie. Zaczynałem moją przygodę z komunikatorem w małym pokoju, dziś moja firma zatrudnia około 100 osób. To dowód na to, że nowe technologie tworzą nowe miejsca pracy - mówił nowy "jedynkowy" kandydat PSL.

Komputerowy fascynat

Nazwisko 33-letniego dziś Łukasza Foltyna w świecie komputerów znane stało się już w połowie lat 90., gdy stworzył program Foltyn Commander, polski klon znanego wtedy Norton Commandera, programu do łatwego zarządzania komputerowym dyskiem i operacji na plikach komputerowych.

Powszechnie znany stał się jako twórca komunikatora internetowego Gadu-Gadu, którego pierwsza wersja ukazała się 15 sierpnia 2000 i wkrótce była już jednym z najpopularniejszych programów tego typu w Polsce.

Przez lata program, a potem także firma o tej nazwie systematycznie rozwijały się i od 26 marca 2007 roku Gadu-Gadu S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości