Polska Akcja Humanitarna uruchomiła zbiórkę na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii

Autor:
js
/ prpb
Źródło:
tvn24.pl

Polska Akcja Humanitarna uruchomiła zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zespół Pomocy Natychmiastowej PAH wyruszy do Turcji, aby oszacować skalę potrzeb i przystąpić do niesienia pomocy.

Silnej trzęsienie ziemi nawiedziło w poniedziałek Turcję i Syrię, w którym zginęło tysiące osób. Polska Akcja Humanitarna poinformowała, że do Turcji wyruszy Zespół Pomocy Natychmiastowej, aby "oszacować skalę potrzeb i natychmiast przystąpić do niesienia pomocy".

"Zespół reagowania natychmiastowego dotrze do najmocniej poszkodowanego regionu w środę rano – PAH będzie współpracować przy udzielaniu wsparcia z lokalnymi partnerami" - przekazała organizacja. "Najpilniejsze potrzeby to zapewnienie bezpiecznego, ciepłego schronienia – wielu domom grozi zawalenie, dochodzi do wielu wstrząsów wtórnych – jak i żywności czy artykułów higienicznych" - dodano.

Polska Akcja Humanitarna uruchomiła zbiórkę, aby zebrać środki niezbędne do sfinansowania udzielenia natychmiastowej pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi z Turcji i Syrii.

Pieniądze można wpłacać na portalu siepomaga.pl i na stronie Polskiej Akcji Humanitarnej.

"Wedle szacunków, dotkniętych skutkami katastrofy może być aż 12 mln osób, w tym 2 mln uchodźców syryjskich przebywających na tych terenach. Najbardziej ucierpiała prowincja Kahramanmaras i okoliczny obszar w promieniu 400 km. Zniszczeniu uległy tysiące budynków mieszkalnych, także szkoły i szpitale w miejscowościach Malatya i Hatay" - czytamy w opisie zbiórki ma portalu siepomaga.pl.

Polska Akcja Humanitarna działa od 30 lat

Polska Akcja Humanitarna to organizacja pozarządowa, która od 1992 roku niesie pomoc osobom poszkodowanym w wyniku kryzysów humanitarnych na całym świecie. W grudniu zeszłego roku obchodziła 30-lecie swojego istnienia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js / prpb

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości