TVN24 | Polska

Dom cały w ogniu. Gasiło go 11 zastępów straży pożarnej

TVN24 | Polska

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN 24 Poznań
Topola-Osiedle: Dom cały w ogniu. Gasiło go 11 zastępów
Topola-Osiedle: Dom cały w ogniu. Gasiło go 11 zastępówTVN 24
wideo 2/5
TVN 24Topola-Osiedle: Dom cały w ogniu. Gasiło go 11 zastępów

W miejscowości Topola-Osiedle (woj. wielkopolskie) spłonął dom z garażem i budynkiem gospodarczym. Jak informuje straż pożarna, prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność instalacji gazu ziemnego doprowadzonego do budynku. Nie ma osób poszkodowanych.

Pożar wybuchł około godziny 12:20 w domu przy ulicy Łąkowej w Topoli-Osiedlu. Na miejsce skierowano 11 zastępów straży pożarnej. Jeszcze przed przyjazdem strażaków z domu zdążyła się ewakuować przebywająca w nim kobieta. Nic jej się nie stało.

Gdy pierwsze zastępy dojechały na miejsce, płomienie obejmowały już garaż, budynek gospodarczy i dom jednorodzinny. Strażacy od razu zabrali się za gaszenie pożaru i obronę sąsiednich dwóch domów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24GO >>>

Winne prawdopodobnie przyłącze gazu

- Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność instalacji gazu ziemnego doprowadzonego do tego budynku. Przybyłe na miejsce pogotowie gazowe zakręciło zasuwę główną gazu ziemnego i mogliśmy spokojnie prowadzić dalsze działania - mówi kpt. Tomasz Chmielecki, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. 

Wadliwe przyłącze miało znajdować się w garażu, skąd pożar rozprzestrzenił się na dom i budynek gospodarczy. 

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości