TOK FM złożyło odwołanie od decyzji KRRiT o nałożonej karze

Autor:
pp//now
Źródło:
TVN24, press.pl
Wicenaczelny TOK FM o karze nałożonej na radio przez KRRiT
Wicenaczelny TOK FM o karze nałożonej na radio przez KRRiTTVN24
wideo 2/3
TVN24Wicenaczelny TOK FM o karze nałożonej na radio przez KRRiT

Spółka Inforadio, nadawca radia TOK FM, złożyła odwołanie od decyzji przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o karze nałożonej na rozgłośnię - podał serwis internetowy Press. Chodzi o 80 tysięcy złotych, taką karę Maciej Świrski nałożył na TOK FM.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski pod koniec kwietnia nałożył na radio TOK FM karę w wysokości 80 tysięcy złotych. Jak podano w komunikacie KRRiT, chodzi o wyemitowanie audycji "propagującej działania sprzeczne z prawem, poglądy i postawy sprzeczne z moralnością i dobrem społecznym oraz zawierającej treści nawołujące do nienawiści i treści dyskryminujące".

CZYTAJ TAKŻE: KRRiT nakłada karę na TOK FM. Nadawca: to bezwzględny zamach na niezależne medium >>>

Sprawa dotyczy wypowiedzi dotyczących książki "Historia i teraźniejszość" profesora Wojciecha Roszkowskiego. W audycji z 7 czerwca 2022 roku dziennikarz radia Piotr Maślak, rozmawiając z gościem, nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie, mówił między innymi o podręczniku tak: - Czyta się to jak podręcznik, przepraszam za to porównanie, dla Hitlerjugend jakiś trochę, chwilami, nie wszędzie, ale chwilami.

Wypowiedź ta została poprzedzona przytoczeniem konkretnych cytatów z książki. Radio przekazało, że przytaczany w mediach fragment wypowiedzi Maślaka był próbą uściślenia wypowiedzi gościa o intencjach, jakimi mogli kierować się autorzy książki.

TOK FM złożyło odwołanie

W poniedziałek serwis internetowy Press podał, że spółka Inforadio, nadawca radia TOK FM, złożyła odwołanie od decyzji przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nałożonej na rozgłośnie karze w wysokości 80 tysięcy złotych.

Międzynarodowy Instytut Prasy o "niepokojącym schemacie". Wzywa do wycofania kary wobec TOK FM >>>

- Wnosimy o uchylenie decyzji w całości - powiedziała "Presserwisowi" Agata Staniszewska, rzeczniczka Agory, większościowego udziałowcy Inforadia. 

Nadawca zaskarżył decyzję do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp//now

Źródło: TVN24, press.pl

Pozostałe wiadomości