"To dramatyczny dzień dla Wojska Polskiego"

Źródło:
TVN24
Siemoniak: dramatyczny dzień dla Wojska Polskiego
Siemoniak: dramatyczny dzień dla Wojska PolskiegoTVN24
wideo 2/22
Siemoniak: dramatyczny dzień dla Wojska PolskiegoTVN24

To jest trzęsienie ziemi, sytuacja bez precedensu - mówił na antenie TVN24 był minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, komentując ustalenia "Rzeczpospolitej" o złożeniu dymisji przez generałów Rajmunda Andrzejczaka oraz Tomasza Piotrowskiego. - Powiedziałbym, wydarzenie bez precedensu - stwierdził były wiceszef MON Janusz Zemke. Zdaniem generała brygady Jarosława Kraszewskiego prezydent Andrzej Duda znalazł się "w bardzo kłopotliwej sytuacji". - Jestem zdziwiony tym, że to dopiero teraz - powiedział komandor Maksymilian Dura. Sprawę komentują też eksperci od wojskowości.

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Rajmund Andrzejczak i dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych generał broni Tomasz Piotrowski podali się do dymisji - ustaliła "Rzeczpospolita".

Czytaj więcej: Najważniejsi polscy dowódcy podali się do dymisji

Siemoniak: ta informacja wykracza poza granice Polski

Sprawę skomentował w TVN24 były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. - To dramatyczny dzień dla Wojska Polskiego, słusznie "Rzeczpospolita" pisze, że to jest trzęsienie ziemi, sytuacja bez precedensu - mówił. - Ja w tej sytuacji widzę nie tylko te ostatnie miesiące afery z rosyjską rakietą, tę całą przepychankę, ale to jest podsumowanie ośmiu lat rządzenia Wojskiem Polskim przez PiS - dodał.

- To dramatyczny, desperacki gest, to pierwszy żołnierz któremu całe Wojsko Polskie podlega (gen. Andrzejczak - red.) i dowódca operacyjny (gen. Piotrowski - red.), który odpowiada za polskie bezpieczeństwo, za ochronę polskich granic - kontynuował.

- Myślę, że ta informacja wykracza też poza granicę Polski, bo sojusznicy w NATO z pewnością odnotowywują już tę informację. Generał Andrzejczak jest członkiem komitetu wojskowego NATO, szanowanym generałem i cały świat już wie, że w Polsce mamy do czynienia z dramatycznym kryzysem na linii rządzący-wojsko - powiedział Tomasz Siemoniak.

Zemke: wydarzenie bez precedensu

Głos w tym temacie na antenie TVN24 zabrał także Janusz Zemke, były sekretarz stanu w MON. - Powiedziałbym, wydarzenie bez precedensu. Po pierwsze pamiętajmy, że u polskich granic toczy się wojna. Polska musi podjąć wiele działań jeśli chodzi o bezpieczeństwo własne, więc to jest taki także bardzo szczególny moment dla nas, ale także jesteśmy na finiszu kampanii, politycznej - mówił.

- Ta decyzja ma nie tylko czysto wojskowy wymiar, ale miałaby niezwykle silny polityczny sygnał, bo oznaczałoby to, że obecni najważniejsi dowódcy w Wojsku Polskim nie chcą po prostu pracować, nie chcą służyć w strukturze obecnych władz naszego państwa. Z jakichś względów mówią już "nie", z jakichś względów mają już tego wszystkiego dosyć - dodał.

Kraszewski: prezydent znalazł się w bardzo kłopotliwej sytuacji

- Nie wiem, czy to jest swego rodzaju demonstracja, czy inny rodzaj przedstawienia swojej dezaprobaty, niezadowolenia z tego, co co się dzieje na linii Dowództwo Operacyjne, Sztab Generalny-Ministerstwo Obrony Narodowej - powiedział generał brygady doktor Jarosław Kraszewski, były szef departamentu zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego..

- Moim zdaniem jest to manifestacja. Być może się mylę, no czekam też na oświadczenia tych dwóch generałów, których doskonale znam i trochę mnie dziwi, że to rozegrali w taki sposób, naprawdę ja bym się oddał do dyspozycji prezydenta, niech to prezydent zadecyduje - stwierdził Kraszewski.

Zdaniem Kraszewskiego prezydent Andrzej Duda znalazł się teraz w "bardzo kłopotliwej sytuacji", gdyż "musi podjąć bardzo szybkie decyzje, bo nie możemy pozostać bez dwóch najważniejszych generałów".

Dura: jestem zdziwiony tym, że dopiero teraz

Komandor porucznik rezerwy Maksymilian Dura, ekspert portalu Defence24 stwierdził, że decyzje generałów przyjął "z zaskoczeniem, dlaczego tak późno". - Ci generałowie powinni rzucić papierami już wtedy, kiedy rzucono oskarżenie na najwyższe dowództwo i kiedy zaczęło się zamieszanie kompetencyjne w wojsku, także jestem zdziwiony tym, że to dopiero teraz - powiedział.

Czytaj również: Skąd rezygnacje generałów? "To wynik bardzo ostrego konfliktu"

- Każdy ma swoją wytrzymałość. Gdyby to ode mnie zależało, gdybym ja był na stanowisku pana generała Andrzejczaka, to niewątpliwie rzuciłbym papierami już kilka miesięcy wcześniej - dodał. - Żeby naprawić sytuację w wojsku obecnie potrzeba dynamitu - ocenił Dura.

Gość TVN24 został zapytany o potencjalne powody decyzji generałów. - Nastąpiło (...) zamieszanie kompetencyjne, jeżeli chodzi o dowodzenie, to jest jeden z najważniejszych powodów. Dlatego, że rzeczywiście w wojsku jest jednoosobowe dowodzenie armii, to znaczy, że dowodzi szef Sztabu Generalnego, Ministerstwo Obrony Narodowej nie jest od dowodzenia, ale od nadzoru politycznego nad armią - odpowiedział.

Gocuł: problem zaczął się kilka lat temu

Do sprawy odniósł się także generał Mieczysław Gocuł, były szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. - Przyjąłem te rezygnacje bez zaskoczenia, aczkolwiek z ogromną trwogą. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy na granicy wschodniej zarówno z Białorusią jest otwarty konflikt, ale również trwa otwarta wojna i to już od dwóch lat na Ukrainie - powiedział.

Generał został zapytany o przyczyny rezygnacji. - Sprowadzanie decyzji generałów do faktu, że gdzieś spadła rakieta jest nieporozumienie w moim przekonaniu. Sprawa jest dużo dalej głębsza i nie zaczęła się wiosną tego roku, ale zaczęła się już kilka lat wcześniej, kiedy wyznaczono dowódców najwyższych szczebli, w tym szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i pomalutku, krok po kroku, każdego dnia minister obrony narodowej, zarówno poprzednik ministra Błaszczaka, za mojej kadencji jeszcze, odrywał krok po kroku, jak plasterki szynki, kompetencje szefa Sztabu Generalnego - odpowiedział.

Matysiak: to wołanie o odpolitycznienie armii

- Ja uważam, że wybranie tego momentu, który oczywiście nie jest przypadkowy, jest takim zmaksymalizowaniem przez nich tego wołania o, ja uważam, odpolitycznienie armii, które powinno nastąpić i powinno mieć miejsce im szybciej, tym lepiej - stwierdził pułkownik rezerwy Maciej Matysiak, ekspert Fundacji Stratpoints, były zastępca szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Matysiak stwierdził, że proces upolitycznienia "zaczął się osiem lat temu z chwilą objęcia stanowiska ministra obrony narodowej przez pana posła (Antoniego - red.) Macierewicza, którego kontynuacją polityki jest obecne kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej".

- Widzimy od dłuższego czasu, jak fatalne są relacje pomiędzy szefem Sztabu Generalnego, dowódcą operacyjnym, a Ministerstwem Obrony Narodowej, gdzie marginalizowana jest rola Sztabu Generalnego, który właściwie odpowiada jako dowódca ogólnowojskowy za całe siły zbrojne, gdzie szef Sztabu Generalnego praktycznie ma wyłączoną część żołnierzy spod swojego kierowania. Są to żołnierze WOT-u (Wojsk Obrony Terytorialnej - red.), wojsk specjalnych - dodał.

Różański: minister Błaszczak stoi za dymisją obu tych dowódców

Decyzje generałów skomentował także generał Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, kandydat do Senatu, ekspert Fundacji Stratpoints. - Bezsprzecznie powodem tej rezygnacji jest relacja między ministrem obrony narodowej panem Błaszczakiem, a najważniejszymi dowódcami. Myślę, że kropla, która przelała czarę goryczy, to właśnie jest to, co dzisiaj obserwujemy, czyli upolitycznienie wojska - mówił.

- Wykorzystanie wojska do kampanii wyborczej, co jest niespotykane, nie tylko w Europie, ale i w świecie. Pan minister Błaszczak stoi za dymisją obu tych dowódców - kontynuował. - Ja nie sądzę, że tutaj obserwujemy jakąś grę dowódców, szefa Sztabu Generalnego i dowódcy operacyjnego - ocenił.

- Dowódcy zostali postawieni w sytuacji takiej, że nie chcieli firmować tego, co niestety minister Błaszczak próbował wymusić na wojsku i jak wojsko wykorzystywał - dodał generał.

Bieniek: być może ta frustracja narastała wśród tych dwóch generałów od wielu miesięcy

- To naprawdę musiały być jakieś poważne powody, które narastały. Te przesłanki spowodowały, że ci dwaj generałowie złożyli na ręce prezydenta dymisję. Okres jest trudny, ponieważ mamy wojnę za naszą granicą, mamy napięcie na Bliskim Wschodzie. Z punktu widzenia politycznego, kampania wyborcza - mówił dla TVN24 generał Mieczysław Bieniek.

- Być może ta frustracja narastała wśród tych dwóch generałów od wielu tygodni i miesięcy. Sprawa dyrektywy strategiczno-obronnej, sprawa używania wojska do kampanii politycznej, nie tylko Sił Zbrojnych. Obciążenie sił zbrojnych różnego rodzaju zadaniami - kontynuował.

- Siły Zbrojne dzisiaj są zaangażowane w ochronę granicy, w zabezpieczenie logistyczne, wsparcie dla Ukrainy, w ćwiczenia z sojusznikami i w organizowanie nowych jednostek. I dodatkowo te sobotnie, niedzielne pikniki, to było dodatkowe obciążenie. Być może też z tego wynikała również ta frustracja - dodał.

Autorka/Autor:ks//mrz

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

1032 dni temu rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę. Organizacja Narodów Zjednoczonych podała, że od początku wojny zginęło ponad 12 tysięcy cywili. W tym roku zginęło ponad 340 cywili, a ponad 1800 zostało rannych.

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

Źródło:
TVN24, PAP, Reuters

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Po miesiącu oczekiwania chiński statek Yi Peng wypłynął z duńskiej cieśniny Kattegat. Załoga tego statku jest podejrzana o przerwanie kabli telekomunikacyjnych na Bałtyku w połowie listopada. Trwa śledztwo w sprawie możliwego sabotażu. "Udało się porozmawiać z załogą i sprawdzić kwestie techniczne" - przekazał szef szwedzkiej Komisji do spraw Wypadków.

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

Źródło:
PAP

Wieczorem na placu budowy nowej stacji metra zapadła się ziemia. - Zobaczyliśmy zapadlisko w ziemi na około trzy metry - mówił redakcji Kontakt24 aspirant Mariusz Kapsa ze stołecznej straży pożarnej. Jolanta Maliszewska z MPWiK przekazała, że w niedzielę rano została przywrócona woda do bloków przy ulicy Rayskiego.

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

Fedor Szandor brał udział w walkach w Ukrainie i z bronią w ręku prowadził z okopów wykłady dla swoich studentów. Teraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował go nowym ambasadorem w Budapeszcie.

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Źródło:
PAP

Papież Franciszek jest przeziębiony i nie spotka się z wiernymi w niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia. Watykan tłumaczy, że decyzja ma też związek z obowiązkami papieża w przyszłym tygodniu.

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Źródło:
PAP

Jak informuje rzeczniczka prasowa policji w Brzesku asp. sztab. Ewelina Buda, w sobotę na oświetlonym przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Dziecko trafiło do szpitala, a razem z nim jego matka, która została zahaczona przez lusterko pojazdu.

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Źródło:
TVN24

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

W niedzielę 22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Astronomiczną powitaliśmy dzień wcześniej - w sobotę. Zimowe niebo będzie pełne ciekawych zjawisk astronomicznych.

Rozpoczęła się kalendarzowa zima

Rozpoczęła się kalendarzowa zima

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

50-letniemu lekarzowi z Arabii Saudyjskiej zarzuca się pięciokrotne morderstwo i usiłowanie zabójstwa ponad 200 osób na jarmarku bożonarodzeniowym w Magdeburgu. Premier Donald Tusk po ataku w Niemczech apeluje do prezydenta i posłów PiS. 38 osób zginęło w wypadku autobusu w Brazylii. Viktor Orban, odnosząc się do sprawy Marcina Romanowskiego zasugerował, że na Węgrzech "może dochodzić do przypadków udzielania azylu" innym osobom. IMGW wydało ostrzeżenia w związku z niebezpieczną pogodą. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 22 grudnia.

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Źródło:
TVN24, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Prezydent elekt USA Donald Trump ogłosił, że zamierza powołać producenta telewizyjnego Marka Burnetta na stanowisko specjalnego wysłannika do Wielkiej Brytanii w swojej nowej administracji. Burnett jest laureatem 13 nagród Emmy.

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Źródło:
PAP

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl