"Piątka Kaczyńskiego może skończyć się piątką za chleb"

Polska

Krzysztof Brejza i Sebastian Kaleta byli gośćmi programu "Tak jest"tvn24
wideo 2/35

Koalicji Obywatelskiej brakuje wiarygodności. Możecie dużo obiecywać, ale niestety tego podstawowego przymiotu wam brakuje - zarzucał w "Tak jest" Krzysztofowi Brejzie wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. - Wasza wiarygodność to jest paragon w sklepie - odpowiedział mu szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. - Piątka Kaczyńskiego może skończyć się piątką za chleb - ocenił.

ZOBACZ CAŁY PROGRAM W TVN24 GO>

Według najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 PiS zwyciężyłoby w najbliższych wyborach parlamentarnych, zdobywając 44 procent głosów. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 27 procent badanych, na Lewicę - 11 procent, na Konfederację - 5 procent, PSL/Kukiz'15 mogłoby liczyć na 4 procent głosów, a Bezpartyjni Samorządowcy - 1 procent.

Sondaż partyjny dla "Faktów" TVN i TVN24>

- Przypomnę, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego Koalicja Europejska zdobyła prawie 39 procent. To nie był zły wynik. Jesteśmy na początku (kampanii wyborczej - red.). Sondażami rządzą emocje - stwierdził w "Tak jest" Krzysztof Brejza, szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. W ten sposób odniósł się do pytania, dlaczego, skoro zdaniem opozycji PiS źle rządzi, to poparcie dla tej partii wynosi 44 procent, a dla KO 27 procent.

- Jesteśmy skupieni na tym, żeby dotrzeć do jak największej liczby Polaków z naszym pozytywnym programem, z "szóstką Schetyny" - podkreślił. Dodał, że szczegóły programu zaprezentowane zostaną na początku września.

Brejza: sondażami rządzą emocjetvn24

"Polacy oczekują od polityków, żeby zajmowali się ich problemami"

- Mieliście okazję wprowadzać różnego rodzaju programy, które podnoszą jakość życia Polaków, w szczególności ich domowe budżety. Kiedy je proponowaliśmy, mówiliście, że pieniędzy nie ma i nie będzie - zwrócił się do Brejzy wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta (PiS). - Wszystkie te programy wprowadziliśmy, więc mówimy o konkretach. Wprowadzamy je, a wy skupiacie się na waszych sztucznie wykreowanych aferkach. Polacy to widzą - dodał.

Kaleta przekonywał, że "Polacy oczekują od polityków, żeby zajmowali się ich problemami". - Diagnozując problemy, nie jesteście wiarygodni, żeby je rozwiązywać - zarzucił Brejzie. - Mamy świadomość, że cztery lata rządów nie spowodowały, że wszystkie sfery, za które odpowiada państwo, udało się naprawić. Z pewnością to zaproponujemy w kampanii wyborczej na kolejne cztery lata - stwierdził.

"Polacy oczekują od polityków, żeby zajmowali się ich problemami"tvn24

Wiceminister sprawiedliwości stwierdził, że Koalicji Obywatelskiej "wiarygodności brakuje". - Możecie dużo obiecywać, ale niestety tego podstawowego przymiotu wam brakuje - ocenił.

- Wasza wiarygodność to jest paragon w sklepie. Jeżeli państwo sprawdzicie ceny podstawowego koszyka zakupowego sprzed czterech lat, to zobaczycie, o ile więcej płacicie za życie, chleb, cukier, nabiał, a przede wszystkim owoce i warzywa. "Piątka Kaczyńskiego" może skończyć się piątką za chleb - odpowiedział Brejza.

- Z tych 500 złotych ludziom w portfelach zostanie 200 złotych, jeżeli tak dalej się rozpędzicie - stwierdził. Jak dodał, może się okazać, że "Polacy jeszcze w kolejnej kadencji do 500 plus będą musieli dopłacać".

Autor: tmw//kg//kwoj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: