Rekrutacja ruszyła 11 lipca. Jak przekazano na stronie Szlachetnej Paczki wolontariusze, w swoich lokalnych społecznościach, docierają do rodzin czekających na wsparcie. Poznają ich historie i najważniejsze potrzeby oraz pośredniczą w przekazywaniu spersonalizowanego wsparcia od darczyńców.
Joanna Sadzik, prezeska stowarzyszenia Wiosna, które organizuje Szlachetną Paczkę podkreśliła w sobotę we "Wstajesz i weekend" w TVN24, że wolontariuszem może zostać każdy, "kto chce zrobić coś dobrego dla innych". - Każda osoba, która chce bardzo szybko widzieć rezultaty swojej pracy - powiedziała.
Jak mówiła, Szlachetna Paczka "to piękne, opakowane pudełka, które wędrują do ludzi w grudniu, ale przecież Szlachetna Paczka to tak naprawdę spotkanie człowieka z człowiekiem".
- Czekamy na osoby w różnym wieku - powiedziała Sadzik. - Polecam ten wolontariat dla osób, którym wyfrunęły dzieci z domu i trochę więcej czasu mają w tym momencie, bo dzieciakami już nie trzeba się opiekować. Polecam ten wolontariat także dla osób, które właśnie przeszły na emeryturę i mają więcej czasu, mają na tyle doświadczenia życiowego, że z kolei takim osobom, jak 17-letnia Natalia, która kilka lat temu zgłosiła się do wolontariatu, mogą pomóc - dodała.
Wolontariuszy czekają "niesamowite emocje"
Wolontariuszka Natalia Daniło mówiła, że wolontariuszy czekają "niesamowite emocje, sporo przyjaźni na lata". - Ja wolontariuszką jestem od sześciu lat i jak sobie myślę o ludziach, których spotkałam, to przede wszystkim są rodziny, które naprawdę sporo mnie nauczyły - powiedziała.
W tym roku poszukiwanych jest 9500 wolontariuszy. Zgłoszenia można wysyłać poprzez formularz zamieszczony na stronie szlachetnapaczka.pl.
Akcja Szlachetna Paczka jest organizowana od 2001 roku. W 2022 roku w Szlachetną Paczkę włączyło się ponad 12 000 wolontariuszy i wolontariuszek. Odwiedzili niemal 23 000 rodzin i zdecydowali o włączeniu do programu prawie 15 500 z nich.
Autorka/Autor: js/adso
Źródło: TVN24, tvn24.pl