TVN24 | Polska

"Zwycięstwo również dobra nad złem". Sędzia Mazur o okrzykach na gali z Kaczyńskim

TVN24 | Polska

Autor:
ads//now
Źródło:
TVN24
Mazur: gdyby stroną w sprawie był Jarosław Kaczyński, wyłączyłbym się od jej rozpoznania
Mazur: gdyby stroną w sprawie był Jarosław Kaczyński, wyłączyłbym się od jej rozpoznaniaTVN24
wideo 2/5
TVN24Mazur: gdyby stroną w sprawie był Jarosław Kaczyński, wyłączyłbym się od jej rozpoznania

Gdyby stroną w sprawie był Jarosław Kaczyński, wyłączyłbym się od jej rozpoznania - zadeklarował Leszek Mazur, przewodniczący nowej Krajowej Rady Sądownictwa, który w niedzielę na gali "Gazety Polskiej" oklaskiwał przemówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Przekonywał też, że wznoszone na uroczystości okrzyki "zwyciężymy" były "o zwycięstwie również dobra nad złem".

W niedzielnej Gali Człowieka Roku "Gazety Polskiej" wziął udział między innymi szef nowej, wyłanianej przez polityków Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Leszek Mazur. Kamery zarejestrowały, jak na stojąco bije brawo po przemówieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który odebrał tego dnia nagrodę. Zebrani skandowali w tym samym czasie: "zwyciężymy".

Szef nowej KRS Leszek Mazur (po prawej stronie) na niedzielnej galiTVP INFO

Mazur: gdyby stroną w sprawie był Jarosław Kaczyński, wyłączyłbym się od jej rozpoznania

Reporter TVN24 zapytał w środę Mazura na korytarzu w Sejmie, co by zrobił, gdyby orzekał w sprawie, w której stroną byłby Jarosław Kaczyński. - Ta sytuacja jest absolutnie abstrakcyjna, ale wyłączyłbym się od rozpoznania sprawy - odparł szef nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Powiedział też, że nie ma "absmaku" w związku z udziałem w imprezie.

- Poddaję się ocenie opinii publicznej i ocenie ewentualnie stron w sprawach, w których będę [orzekał - przyp. red.] - dodał.

Dopytywany o niedzielną galę i swoją w niej obecność, przekonywał, że "to była uroczystość pewnego środowiska obywatelskiego", a on sam siedział "wśród bardzo różnych ludzi". - To nie była prywatna impreza, skoro był premier i inne osobistości życia publicznego - wskazywał.

Szef nowej KRS: okrzyki były również o zwycięstwie dobra nad złem

Na uwagę reportera, że zebrani na gali po przemówieniu Kaczyńskiego wznosili okrzyki o zwycięstwie jednego obozu politycznego, Mazur odparł: - O zwycięstwie również dobra nad złem. W takiej tonacji.

Pytany, czy w tej sytuacji rzecznik dyscyplinarny sędziów nie powinien przyjrzeć się jego udziałowi w gali wśród polityków i czy nie powinien rozpoznać tej sprawy, szef nowej KRS odparł: - Może, oczywiście. To niezależne ode mnie. Jeżeli się zajmie, to myślę, że to w sposób rzeczowy oceni - podkreślił.

Sędzia Mazur o udziale w gali: nie prowadziłem tam działalności politycznej
Sędzia Mazur o udziale w gali: nie prowadziłem tam działalności politycznej18.02 | Sędzia Leszek Mazur, szef nowej KRS o udziale w gali: nie prowadziłem tam działalności politycznejTVN24

Autor:ads//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości