Minister: rezerwy szczepionek przeciwko grypie zostaną zwiększone

Autor:
mart/dap
Źródło:
PAP, TVN24
Minister: wydano polecenie o zwiększenie rezerw szczepionkę na grypę o pół miliona
Minister: wydano polecenie o zwiększenie rezerw szczepionkę na grypę o pół milionaTVN24
wideo 2/6
TVN24Minister: wydano polecenie o zwiększenie rezerw szczepionkę na grypę o pół miliona

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w piątek, że Polska zwiększy dostępność szczepień na grypę. - Dzisiaj zostało wydane polecenie o zwiększeniu rezerw na ponad pół miliona szczepień - powiedział.

Podczas piątkowej konferencji prasowej szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że powołany został zespół do spraw opiniowania zmian w ochronie zdrowia. Minister odniósł się także do kwestii dostępności szczepień na grypę w Polsce.

- Dzisiaj zostało wydane polecenie o zwiększeniu rezerw materiałowych w zakresie szczepionek na grypę na ponad pół miliona szczepień. Jesteśmy po zakończonym postępowaniu zorganizowanym przez Agencję Rezerw Materiałowych. Będziemy korzystali z tych ofert, które już zostały złożone – przekazał.

- Myślę, że jest to bardzo ważna informacja, na którą czekają nasi obywatele i myślę, że można powiedzieć, że możemy czuć się bezpiecznie – dodał Niedzielski.

Kto dostanie refundowane szczepionki?

Od piątku obowiązuje wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia ograniczenie w ordynowaniu i wydawaniu szczepionek przeciw grypie na jednego pacjenta. Obwieszczenie w tej sprawie opublikowano w czwartek.

Minister zdrowia mówił o możliwej liczbie szczepionek przeciwko grypie, jakie do tej pory udało się zagwarantować, w piątek rano w programie "Jeden na jeden" w TVN24. - Do końca grudnia mamy zabezpieczone 1 milion 850 tysięcy. To są zakontraktowane szczepionki, one nie są w tej chwili w hurtowniach, ale mamy ustalony harmonogram ich dostarczania do grudnia - powiedział.

Niedzielski był również pytany, jakie grupy społeczne będą miały zapewnione refundowanie szczepień przeciwko grypie. - Osoby starsze, czyli w wieku 75 plus tak, pracownicy medyczni również. Dzieci nie należą do tej grupy - powiedział gość TVN24.

Adam Niedzielski: teraz najważniejszym priorytetem jest odbudowa zdrowia Polaków
Adam Niedzielski: teraz najważniejszym priorytetem jest odbudowa zdrowia Polaków

Autor:mart/dap

Źródło: PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości