Czy Jarosław Kaczyński zapisał się na szczepienie? Odpowiada Ryszard Terlecki, mówi też o sobie

TVN24 | Polska

Autor:
akr//rzw
Źródło:
TVN24
Terlecki o tym, czy on i Kaczyński zapisali się na szczepionkę przeciw COVID-19TVN24
wideo 2/35
TVN24Terlecki o tym, czy on i Kaczyński zapisali się na szczepionkę przeciw COVID-19

Nie wiem, czy Jarosław Kaczyński się zapisał, ale z pewnością się nie szczepił – odpowiadał w poniedziałek na pytania dziennikarzy wicemarszałek Sejmu, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. Dodał, że sam również nie przyjął preparatu ani nie zarejestrował się na szczepienie. Obaj politycy z racji wieku mają już do tego prawo.

W poniedziałek ruszyło szczepienie seniorów powyżej 70. roku życia w ramach "pierwszego etapu". Grupa 80+ rejestrowała się na szczepienia od 15 stycznia, a 70+ od 22 stycznia. Szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk informował w niedzielę, że preparat będzie podawany w ponad pięciu tysiącach punktów w całym kraju. Do końca kwartału - informował Dworczyk - w Polsce ma być zaszczepionych 3,1 miliona osób i przewidzianych na ten czas wolnych terminów już brak. Dotychczas podano nieco ponad 700 tysięcy dawek.

JAK I GDZIE ZAPISAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE? WYJAŚNIAMY KROK PO KROKU >>>

Czy prezes Kaczyński zapisał się na szczepienie? Terlecki: nie wiem, ale z pewnością się nie szczepił

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, pytany o to przez dziennikarzy w Sejmie, oświadczył, że "jeszcze nie" zaszczepił się na koronawirusa. Dlaczego? - Tyle jest hałasu o to, że politycy czy osoby znane próbują przeniknąć do systemu szczepień – argumentował.

Przyznał, iż "to prawda", że ze względu na swój wiek (71 lat – red.) może się już rejestrować. Zapowiedział jednak, że zrobi to "wtedy, jak Sejm będzie się szczepić".

Terlecki pytany, czy prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński (także 71-letni – red.) zapisał się już na szczepienie, szef klubu odparł: – Nie wiem, czy się zapisał, ale z pewnością się nie szczepił. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Pierwsza priorytetowa grupa szczepionych

Pierwszy etap szczepień został podzielony na trzy grupy: - 1a - osoby 60+ (szczepienia osób 70+ trwają od 25 stycznia, osoby w wieku 60-69 lat czekają na rejestrację); - 1b - osoby urodzone po 1961 roku z chorobami przewlekłymi - to między innymi osoby po przeszczepach i dializowane, wentylowane mechanicznie i z chorobami nowotworowymi; - 1c - nauczyciele i służby mundurowe - funkcjonariusze albo żołnierze: Sił Zbrojnych RP, Policji, Straży Granicznej, ABW, Agencji Wywiadu, CBA, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Celno-Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei, prokuratorzy i asesorzy prokuratury oraz członkowie OSP, ratownicy górscy i wodni wykonujący działania ratownicze.

CZYTAJ TAKŻE: Rozpoczęły się szczepienia seniorów, nie bez opóźnień i kolejek. "Nie mamy wpływu na warunki pogodowe"

Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?PAP

Autor:akr//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: