TVN24 | Polska

Andrzej Duda z żoną zaszczepili się przeciw COVID-19. "Czujemy się dobrze"

TVN24 | Polska

Autor:
akr/kab
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Prezydent o programie szczepieńTVN24
wideo 2/22
TVN24Prezydent o programie szczepień

"Szczepienie przebiegło zgodnie z wszelkimi procedurami i czujemy się dobrze" - napisał we wtorek na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Poinformował, że wraz z żoną zaszczepił się poprzedniego dnia.

"Wszystkich zainteresowanych informuję, że razem z Agatą zostaliśmy zaszczepieni przeciw COVID-19 wczoraj w punkcie szczepień Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. Szczepienie przebiegło zgodnie z wszelkimi procedurami i czujemy się dobrze" - poinformował we wtorek po południu na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Prezydent w piątek zarejestrował się na szczepienie jako urodzony w 1972 roku. "Właśnie zarejestrowałem się na szczepienie przeciw COVID19. A Ty?!?" - napisał na Twitterze, publikując swoje zdjęcie w czarnej koszulce z napisem "Vintage 1972".

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak zapisać się na szczepienie?

Na szczepienie zarejestrować się można na cztery sposoby:

1. przez infolinię, dzwoniąc pod numer 989, 2. w internecie (korzystając z e-Rejestracji i Internetowego Konta Pacjenta), 3. wysyłając SMS-a na numer 880-333-333, 4. osobiście w punktach szczepień.

Od poniedziałku 26 kwietnia każdego kolejnego dnia zapisywać się na szczepienia mogą po dwa roczniki. We wtorek mogą zrobić to już roczniki 1976 i 1977. Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki i zacznie się od osób urodzonych w latach 1994-1996. Według zapowiedzi rządu, do 9 maja każda dorosła, chętna na szczepienie osoba otrzyma e-skierowanie.

Autor:akr/kab

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Radek Pietruszka/PAP

Tagi:
Raporty: