TVN24 | Polska

"Sześć zdarzeń drogowych" na autostradzie. Rozbite samochody, autobus, naczepa ciężarówki na boku

TVN24 | Polska

Autor:
akr//now
Źródło:
TVN24, PAP
Siedem pojazdów zderzyło się na A6 w Szczecinie
Siedem pojazdów zderzyło się na A6 w SzczecinieAdam Wójcik
wideo 2/5
Adam WójcikSiedem pojazdów zderzyło się na A6 w Szczecinie

Siedem pojazdów zderzyło się na autostradzie A6 na prawobrzeżu Szczecina, a wśród nich autobus i dwie ciężarówki – poinformował w poniedziałek rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała natomiast, że w kolizji uczestniczyło dziesięć pojazdów, w tym sześć samochodów ciężarowych i autobus. Policja dodaje, że było to "sześć różnych zdarzeń drogowych". Jedna osoba trafiła do szpitala.

Sierżant sztabowy Paweł Pankau, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie poinformował, że "po godzinie 15 na autostradzie A6 na odcinku węzeł Podjuchy - węzeł Klucz doszło w krótkim odstępie czasowym do sześciu różnych zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów zarówno osobowych, jak i ciężarowych".

- W wyniku tych zdarzeń jednej osobie została udzielona pomoc medyczna. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – przekazał.

Rzecznik policji w Szczecinie o zderzeniu aut na A6
Rzecznik policji w Szczecinie o zderzeniu aut na A6Adam Wójcik, TVN24
Zderzenia na A6Adam Wójcik

Zderzyło się kilka pojazdów, w tym autobus i ciężarówki

Rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie kapitan Tomasz Kubiak uściślił, że w zdarzeniu brało udział siedem pojazdów: trzy samochody osobowe, dwie ciężarówki, pojazd dostawczy i autobus. Do tej sytuacji doszło na trasie A6 w Szczecinie, w kierunku Kołbaskowa.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała natomiast, że w zdarzeniu brało udział 10 pojazdów: "6 samochodów ciężarowych, 3 samochody osobowe i 1 autobus". Jak podał dyżurny Punktu Informacji Drogowej szczecińskiego oddziału GDDKiA, trzy ciężarówki przewróciły się, a dwie wypadły z jezdni.

Pojazdy zderzyły się w poniedziałek po południuAdam Wójcik
Zderzenia na A6Adam Wójcik

Kubiak dodał, że autobusem podróżowało 27 osób. Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym zostały opatrzone. Ogółem cztery osoby przebadano na miejscu. Jak relacjonował reporter TVN24, jedna osoba została przewieziona do szpitala w celu dalszej obserwacji, ale nikomu nic poważnego się nie stało.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Karambol w SzczecinieAdam Wójcik
Auta zderzyły się na A6 w SzczecinieTVN24

Zablokowana droga i trudne warunki

Według informacji szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad droga między węzłem Szczecin Podjuchy a węzłem Klucz jest zablokowana.

Również sierż. szt. Paweł Pankau potwierdził, że droga w kierunku granicy jest zablokowana, a policjanci kierują ruchem na Radziszewo. - Utrudnienia potrwają jeszcze przez około pięć godzin – zastrzegł. - Z uwagi na bardzo trudne warunki pogodowe prosimy kierowców o daleko idącą ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – dodał.

Zderzenia na A6Adam Wójcik
Karambol w SzczecinieAdam Wójcik

W Szczecinie panują trudne warunki drogowe spowodowane opadami śniegu i wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla 14 powiatów w Zachodniopomorskiem ostrzeżenie o możliwości wystąpienia zawiei i zamieci śnieżnych spowodowanych przez opady śniegu oraz wschodni i północno-wschodni wiatr, wiejący w porywach do 60 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 22 w poniedziałek.

A6 zablokowane po zderzeniu pojazdówAdam Wójcik

Autor:akr//now

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adam Wójcik

Pozostałe wiadomości