Po śmierci syna źle się poczuła, nie udało się jej uratować. Są pierwsze ustalenia śledczych

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w miejscowości Stasinów w powiecie radzyńskim
Do zdarzenia doszło w miejscowości Stasinów w powiecie radzyńskim Google Earth
wideo 2/3
Google Earth Do zdarzenia doszło w miejscowości Stasinów w powiecie radzyńskim

Urazy spowodowane upadkiem ze schodów miały być przyczyną śmierci 49-latka ze Stasinowa (Lubelskie). Takie są wstępne ustalenia prokuratury. Wcześniej mężczyzna pił z bratem alkohol. Gdy na miejscu była jeszcze policja, źle poczuła się 86-letnia matka zmarłego. Nie udało się jej uratować. 

Prokuratura Rejonowa w Radzyniu Podlaskim prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 49-latka, który w poniedziałek (3 października) zmarł w swoim domu we wsi Stasinów.

Śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci

Jak informowała policja, nieprzytomnego mężczyznę znalazł jego brat, natomiast zgłoszenie wpłynęło przed godziną 2 w nocy. Wezwanym na miejsce ratownikom nie udało się uratować mężczyzny.

- Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci - podaje szef Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim Janusz Syczyński.

Wstępnie ustalono, że przyczyną śmierci były urazy spowodowane upadkiem ze schodów. Wcześniej mężczyzna pił z bratem alkohol.

Prokurator informuje też, że we wtorek odbyła się sekcja, ale nie zna jeszcze jej wyników.

Nie żyje 86-letnia matka mężczyzny

W domu przebywała też 86-letnia matka 49-latka. Po śmierci syna, gdy na miejscu byli jeszcze policjanci, kobieta źle się poczuła.

Ponownie wezwane zostało pogotowie. A gdy ratownicy byli już na miejscu, kobieta w pewnym momencie straciła przytomność i – jak informował we wtorek tarszy aspirant Piotr Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim - ustały jej funkcje życiowe. 86-latki również nie udało się uratować.

W sprawie jej śmierci nie zostało wszczęte postępowania.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości