TVN24 | Polska

Na sali rozpraw zdjęli mu kajdanki, wtedy "przeskoczył przez barierki i wybiegł z sądu". Trwa obława

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
bp,
akw/gp,
adso
Źródło:
tvn24.pl, TVN24
Uciekł z sali rozpraw w Stalowej Woli. Aspirant Przemysław Paleń o poszukiwaniach mężczyzny
Uciekł z sali rozpraw w Stalowej Woli. Aspirant Przemysław Paleń o poszukiwaniach mężczyznyTVN24
wideo 2/3
TVN24Uciekł z sali rozpraw w Stalowej Woli. Aspirant Przemysław Paleń o poszukiwaniach mężczyzny

Policjanci poszukują mężczyzny, który uciekł z sali rozpraw Sądu Rejonowego w Stalowej Woli. Oskarżony o przestępstwa narkotykowe miał wykorzystać chwilę nieuwagi funkcjonariuszy. - Działania traktujemy priorytetowo, ogłosiliśmy alarm naszej jednostki - powiedział aspirant Przemysław Paleń z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Do ucieczki aresztowanego mężczyzny doszło w trakcie rozprawy w Sądzie Rejonowym w Stalowej Woli (Podkarpacie) około godziny 12.30.

Policja: przeskoczył przez barierki i wybiegł

- Podczas rozprawy, na polecenie sądu, policjanci zdjęli kajdanki mężczyźnie. Mężczyzna ten wykorzystał chwilę nieuwagi, przeskoczył przez drewniane barierki i wybiegł z sądu. Policjanci podjęli pościg, jednak te działania nie doprowadziły do zatrzymania tego mężczyzny. Działania traktujemy priorytetowo, ogłosiliśmy alarm naszej jednostki. Do pomocy skierowano policjantów z oddziału prewencji policji w Rzeszowie - powiedział w rozmowie z TVN24 aspirant Przemysław Paleń z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Sąd Rejonowy w Stalowej WoliTVN24

Aspirant podał, że mężczyzna to 31-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Do sądu został doprowadzony z zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Policjanci z wydziału KWP będą teraz wyjaśniać, czy funkcjonariusze, którzy doprowadzali do sądu oskarżonego, zachowali wszystkie procedury bezpieczeństwa. - W trakcie zdarzenia na sali przebywało czterech funkcjonariuszy, którzy mieli w swojej dyspozycji dwóch doprowadzonych - powiedział Paleń.

Trwają poszukiwania oskarżonego, który - według policji - nie był uzbrojony. Mundurowi na razie nie publikują jego wizerunku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp, akw/gp, adso

Źródło: tvn24.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości