Spotkanie szefów dyplomacji Polski, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Będą rozwijać trójstronną współpracę

Autor:
asty//now
Źródło:
TVN24
Zbigniew Rau spotkał się z Dmytro Kułebą i Jamesem Cleverly
Zbigniew Rau spotkał się z Dmytro Kułebą i Jamesem Cleverly
Bartosz Peterman/MSZ
Twitter/MSZ_RPZbigniew Rau spotkał się z Dmytro Kułebą i Jamesem Cleverly

Wielka Brytania, Polska i Ukraina będą rozwijać trójstronną współpracę poprzez wzmocnienie zdolności obronnych - przekazała agencja Reutera, powołując się na wspólne oświadczenia szefów dyplomacji. Ministrowie spraw zagranicznych spotkali się w środę w Nowym Jorku.

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau spotkał się w czwartek z ministrami spraw zagranicznych Ukrainy i Wielkiej Brytanii Dmytro Kułebą i Jamesem Cleverly - poinformowała polska dyplomacja.

"Ministrowie poruszyli kwestie trójstronnej współpracy w kontekście bezpieczeństwa, ochrony praw człowieka oraz wsparcia wojskowego dla Ukrainy" - przekazał polski MSZ na Twitterze.

Oświadczenie ministerstwa spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii

Brytyjski resort dyplomacji przekazał w czwartek, że ministrowie spraw zagranicznych Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii uzgodnili, że "będą kontynuować niezachwiane poparcie dla Ukrainy przez Polskę i Wielką Brytanię w obliczu rosyjskiej agresji, dopóki Ukraina nie zwycięży".

W kolejnych punktach wskazano, że kraje te opracują dalsze plany długoterminowego wsparcia Ukrainy, aby pomóc jej w odstraszeniu i obronie przed przyszłymi atakami, a także rozwijać współpracę trójstronną między innymi poprzez wzmacnianie zdolności obronnych trzech państw oraz wschodniej flanki NATO.

"Ministrowie potępili także dalszą mobilizację sił Rosji, która może jedynie cofnąć cel, jakim jest pokój" - dodano.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Peterman/MSZ

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości