TVN24 | Polska

Czy reakcja policji w czasie ostatnich protestów była odpowiednia? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

TVN24 | Polska

Autor:
js/adso
Źródło:
TVN24
Działania policji podczas protestu na placu Powstańców Warszawy
Działania policji podczas protestu na placu Powstańców WarszawyTVN24
wideo 2/21
TVN24Działania policji podczas protestu na placu Powstańców Warszawy

59 procent ankietowanych uznało, że reakcja policji w czasie ostatnich protestów nie była odpowiednia - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 24 procent respondentów.

Od 22 października w całej Polsce odbywają się protesty będące sprzeciwem wobec zaostrzenia - w wyniku orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego - przepisów antyaborcyjnych. Podczas demonstracji w zeszłą środę na placu Powstańców Warszawy grupa mężczyzn z pałkami teleskopowymi i gazem łzawiącym starła się z uczestnikami manifestacji. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji przyznał, że byli to nieumundurowani policjanci. Zaznaczył, że wielokrotnie już pełnili służbę podczas zgromadzeń i interweniowali, gdy dochodziło do łamania prawa i aktów agresji.

Pracownia Kantar na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadziła badanie, w którym respondenci usłyszeli następujące pytanie: Czy uważa Pan(i), że reakcja policji w czasie ostatnich protestów była odpowiednia?

59 procent ankietowanych odpowiedziało "nie", z czego 36 procent uznało, że "zdecydowanie nie", a 23 procent - "raczej nie".

Według 24 procent badanych reakcja policji była odpowiednia, przy czym 12 procent respondentów odpowiedziało "zdecydowanie tak", a kolejne 12 procent - "raczej tak".

17 procent badanych odpowiedziało "nie wiem/trudno powiedzieć"".

Wyniki sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24tvn24.pl

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 20-23 listopada na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 pełnoletnich osób. 

Autor:js/adso

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości