Polska

Serce Jana Pawła II spocznie na Wawelu?

Polska


- Serce papieża Jana Pawła II po beatyfikacji może trafić na Wawel - uważa bp Tadeusz Pieronek. W wywiadzie dla "Wprost" mówi, że do Krakowa na pewno trafią jakieś relikwie papieża - jeśli pojawi się odpowiednia inicjatywa, może być to jego serce.

Sprowadzenia serca Jana Pawła II do Katedry Wawelskiej chciał po jego śmierci prezydent miasta Jacek Majchrowski. Wtedy pomysł upadł, bo w Kościele katolickim relikwie pozyskuje się dopiero po wyniesieniu na ołtarze. Zdaniem bp. Pieronka, do beatyfikacji Jana Pawła II może dojść już 16 października, w 30. rocznicę wyboru na Tron Piotrowy. Sam biskup zaznacza, że jest przeciwnikiem takiego rozwiązania.

Przenosiny grobu? (CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT)

Jak donoszą włoskie media, trwają przy gotowania do przeniesienia ciała Jana Pawła II z grobu w Grotach Watykańskich do bazyliki świętego Piotra. Ciało papieża po beatyfikacji miałoby spocząć w kaplicy św. Sebastiana, tuż obok słynnej Piety Michała Anioła. Ciało może zostać wówczas umieszczone w szklanej trumnie i wystawione na widok publiczny. Można też zbudować kamienny monument. W wypadku realizacji pierwszego z tych wariantów, na twarzy Ojca Świętego umieszczono by woskową maskę wiernie odwzorowującą rysy.

Polacy: ciało papieża powinno pozostać w ziemi

Jak wynika z badań Pentora przeprowadzonych na zlecenie „Wprost", aż 67,8 proc. Polaków uważa, że ciało papieża powinno pozostać w ziemi, zgodnie z testamentem Jana Pawła II. 13 proc. chce, by po beatyfikacji spoczęło w szklanej trumnie w Bazylice Świętego Piotra, gdzie zostałoby wystawione na widok publiczny. Zaledwie 14.2 proc. uważa, że powinno spoczywać w Polsce.

Źródło: wprost.pl

Pozostałe wiadomości