Kampania wyborcza do samorządów na zgliszczach po nawałnicach? Nasza analiza


Minister publicznie łaja marszałka województwa. Premier zarzuca burmistrzyni, że niewystarczająco apelowała u wojewody o pomoc. Rzecznik rządu twierdzi, że z powodu niewystarczającej informacji od władz lokalnych państwo nie mogło odpowiednio wcześnie ruszyć z pomocą. Czy po pogodowym kataklizmie na Pomorzu rząd będzie chciał na nowo i po swojemu zbudować samorządy lokalne?

Miniony weekend upłynął pod znakiem wizerunkowej ofensywy rządu. Premier i ministrowie kolejny raz ruszyli na Pomorze w miejsca dotknięte skutkami gwałtownej burzy, ulew i huraganowego wiatru z 11 sierpnia, wskutek których sześć osób poniosło śmierć, kilkadziesiąt zostało rannych, a naprawa wszystkich zniszczeń materialnych potrwa kilka lat.

Rząd uznaje, że działał skutecznie

Większość skutków nawałnic została usunięta - powiedziała Beata Szydło tydzień po ataku żywiołu. Szefowa rządu i towarzyszący jej w wizycie na Pomorzu minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wielokrotnie zapewniali, że w sprawie pomocy poszkodowanym przez żywioł rząd zadziałał w ekspresowym tempie. Minister Błaszczak co najmniej dwukrotnie użył przysłówka "błyskawicznie" na określenie tempa działań rządu w sprawie likwidacji skutków nawałnicy.

Samorządowcy w terenie, gdzie wciąż mieszkańcy sprzątają drzewa i odbudowują domy, inaczej oceniają tempo działania rządu i jego służb. Sołtys Rytla w gminie Czersk mówił publicznie, że przez dwa dni bezskutecznie apelował do wojewody o sprowadzenie na pomoc wojska. Starosta chojnicki i burmistrz Chojnic wskazywali, że ostrzeżenia, jakie otrzymywali przed nawałnicą z centrum zarządzania kryzysowego wojewody, nie wskazywały na aż tak niszczycielską siłę zjawiska. Były minister administracji i cyfryzacji, obecnie poseł opozycyjnej PO, zarzuca rządowi, że nie wykorzystał w pełni możliwości Regionalnego Systemu Ostrzegania w postaci napisów samoczynnie pojawiających się na ekranach telewizorów i SMS-ów docierających na telefony niezależnie od woli użytkownika.

Trzy głosy krytyki pod adresem samorządów

Rząd jednak na razie nie dostrzega w swoim działaniu błędów. Premier Beata Szydło uważa, że na ocenę działania służb państwa przyjdzie czas po zakończeniu akcji. Z ust przedstawicieli rządu już teraz jednak słychać wypowiedzi zarzucające zaniedbania i zaniechania samorządowcom.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek w sobotę w "Faktach po Faktach" TVN24 podsumował, że "sytuacja na Pomorzu jest pokłosiem braku właściwej komunikacji pomiędzy poszczególnymi poziomami instytucji publicznych - gminami, powiatem a wojewodą".

Rzecznik rządu zastrzegł, że nie generalizuje, ale w niektórych przypadkach, z powodu tego, że nie powstały lokalne samorządowe sztaby kryzysowe, informacje o problemach nie docierały do wojewody, a wojewoda i rząd nie mogli dlatego "wystarczająco wcześnie podjąć odpowiednich działań zaradczych".

W podobnym tonie tego samego dnia wypowiadała się premier Beata Szydło. Również zastrzegała, że nie chce gremialnie obarczać samorządów odpowiedzialnością, ale wytknęła samorządowcom, że w jej opinii nieskutecznie przekazywali informacje o sytuacji na miejscu, przez co wojewoda, zdaniem premier, nie miał odpowiednio wcześnie wystarczającej wiedzy, aby wezwać wojsko na pomoc.

- Wojsko wzywane jest na wniosek wojewody, który powinien był być poinformowany przede wszystkim przez władze samorządowe. Pani burmistrz powinna była zaapelować o to do wojewody - podkreśliła premier w sobotnim wywiadzie dla telewizji publicznej.

Burza po wichurach
Burza po wichurachtvn24

Wcześniej, podczas czasie konferencji prasowej na tle wozów strażackich w Chojnicach, minister spraw wewnętrznych i administracji w ostrych słowach zaatakował stojącego na czele lokalnego samorządu marszałka województwa pomorskiego.

- Przypomnijmy panu marszałkowi, że odpowiada za utrzymanie dróg wojewódzkich, żeby służby podległe panu marszałkowi uprzątnęły drzewa z poboczy dróg wojewódzkich. Panie marszałku, pana zadanie! Do pracy! Skoro pan się obudził pięć dni po nawałnicy, skoro jest już pan przytomny, do pracy! - wzywał Błaszczak marszałka, nieobecnego w miejscu medialnego występu ministra.

Czy to początek walki o Polskę lokalną?

Troje przedstawicieli rządu, trzy głosy krytyki pod adresem samorządów lokalnych wygłoszone jednego dnia. Czy to początek kolejnego podejścia rządu do rozprawy z samorządami, na które rządzący państwem mają - jak dotąd - ograniczony wpływ?

Pytanie tym bardziej zasadne, że rząd podjął już dwie próby ograniczenia kompetencji władz lokalnych. Czynione są prace nad większym podporządkowaniem ministrowi Wojewódzkich Funduszów Ochrony Środowiska. Przed kilkoma tygodniami zaś Sejm znacząco zwiększył uprawnienia regionalnych izb obrachunkowych wobec samorządów lokalnych. Prezydent ostatecznie zawetował tę ustawę.

Na ten temat dyskutowali publicyści w "Loży Prasowej" TVN24 w niedzielę 20 sierpnia.

- To już przekształca się w walkę państwa z samorządami. Rząd po okresie zastoju w tej sprawie [zniszczeń spowodowanych przez nawałnicę - przyp. red.], próbuje teraz wszystko zwalić na samorządy. Dlaczego? Dlatego, że samorządy są wciąż politycznym przeciwnikiem rządu - dowodził Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego "Polityki".

Publicysta dodał również, że "ta nawałnica będzie przypadkowym początkiem kampanii samorządowej".

Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej" przypomniał, że wciąż aktualna pozostaje idea prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby przyszłoroczne wybory do samorządów gmin, powiatów i województw odbywały się na innych niż dotychczas zasadach, Chodzi między innymi o likwidację jednomandatowych okręgów w mniejszych gminach i wybieranie ich władz według zasady proporcjonalności. Ta zmiana oznacza zmniejszenie szans lokalnych działaczy, niezależnych od partii politycznych, a zwiększenie roli partii politycznych w wystawianiu kandydatów.

O działaniu administracji państwowej i lokalnych samorządów w akcji ratunkowej i usuwaniu szkód po nawałnicy dyskutowali również goście "Ławy polityków" w niedzielę 20 sierpnia.

- Państwo centralne przegrało starcie z siłami natury. Wygrał sołtys i mieszkańcy-społecznicy. I z tego jest jeden wniosek. Nie osłabiajmy wspólnot lokalnych - apelował były prezes PSL Janusz Piechociński.

Do tego, że nawałnice na Pomorzu pokazały "wspaniały triumf społeczeństwa obywatelskiego i porażkę państwa" przekonywał również wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka ( Kukiz'15).

Pomysł PiS na samorządy

Zmiana sposobu przeprowadzania wyborów do samorządu lokalnego nie jest na razie formalnym projektem nowelizacji kodeksu wyborczego. Jest to bardziej idea prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który na spotkaniach partyjnych mówi działaczom o potrzebie przewietrzenia samorządów.

W publicznej wypowiedzi prezes PiS potwierdził tę wolę w rozmowie z RMF FM 31 marca. Powiedział wtedy m.in.:

"W zbyt wielu miejscach władze różnych rodzajów: samorządowa, rządowa się ze sobą zrosły. Zrosły się także z miejscowym biznesem i powstał taki układ, w którym nie tylko pojedynczy obywatel, ale nawet grupa obywateli nie ma żadnych szans na domaganie się realizacji swoich praw. Powstały, o czym mówiłem już wielokrotnie, kiedy byliśmy w opozycji, różne maleńkie dyktatury, maleńkie księstewka z absolutnymi władcami, czasem większe, czasem także zupełnie małe, wręcz gminne".

Jeżeli PiS będzie chciało przeprowadzić wybory samorządowe na uchwalonych przez swoich posłów zasadach, to walka o samorządy rozgorzeje już najbliższej jesieni. Zgodnie z prawem zmiany w zasadach przeprowadzania wyborów muszą zostać uchwalone najpóźniej na rok przed planowaną datą głosowania obywateli przy urnach. Termin najbliższych wyborów samorządowych to 11 listopada 2018 roku.

Autor: jp/sk / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Podatek wyrównawczy może objąć maksymalnie siedem tysięcy podmiotów – powiedział wiceminister finansów Jarosław Neneman. Projekt ustawy w tej sprawie został opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Zakłada wprowadzenie unijnych przepisów przewidujących minimalny poziom opodatkowania dla międzynarodowych grup przedsiębiorstw oraz dużych grup krajowych.

Rząd szykuje nowy podatek. Zyski liczone w miliardach

Rząd szykuje nowy podatek. Zyski liczone w miliardach

Źródło:
PAP

Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowano najnowsze oświadczenie majątkowe Donalda Tuska. Znalazły się w nim informacje o oszczędnościach i dochodach, a także polisy na życie premiera według stanu na koniec 2023 roku.

Opublikowano oświadczenie majątkowe Donalda Tuska

Opublikowano oświadczenie majątkowe Donalda Tuska

Źródło:
tvn24.pl

Rafał P. w noc sylwestrową 2005/2006 roku zabił właścicielkę jednej z kamienic w Będzinie oraz dozorcę, który był przypadkowym świadkiem zdarzenia. Po wszystkim podpalił budynek, w którym doszło do zbrodni. Został skazany na dożywocie, ale zniknął. Teraz został sprowadzony do Polski.

Skazany na dożywocie za zabicie dwóch osób kilka lat ukrywał się w Holandii. Właśnie wrócił do Polski

Skazany na dożywocie za zabicie dwóch osób kilka lat ukrywał się w Holandii. Właśnie wrócił do Polski

Źródło:
tvn24.pl

Szacujemy, że w samej Polsce są dziesiątki tysięcy osób w wieku poborowym - powiedział w "Jeden na Jeden" w TVN24 ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz. Jak mówił, Kijów chce to dokładnie sprawdzić i zweryfikować. - Chodzi przede wszystkim o dwie rzeczy: sprawiedliwość i obowiązek - stwierdził.

Ambasador o mobilizacji Ukraińców przebywających za granicą. "Chodzi o sprawiedliwość i obowiązek"

Ambasador o mobilizacji Ukraińców przebywających za granicą. "Chodzi o sprawiedliwość i obowiązek"

Źródło:
TVN24

Zakończyło się śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na Ursynowie. Kierująca, która śmiertelnie potrąciła pieszego na zebrze, chce dobrowolnie poddać się karze. Jej wniosek jest już w sądzie.

Śmiertelnie potrąciła pieszego, chce się dobrowolnie poddać karze

Śmiertelnie potrąciła pieszego, chce się dobrowolnie poddać karze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nad ranem w sobotę Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych poinformowało, że w związku z rozpoczęciem kolejnej fali ataków rosyjskiego lotnictwa dalekiego zasięgu na terytorium Ukrainy aktywowano polskie i sojusznicze statki powietrzne. Przed godziną 7 pojawił się kolejny komunikat, że "ze względu na zmniejszenie poziomu zagrożenia (...) uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej".

"Aktywowano polskie i sojusznicze statki powietrzne". Poranny atak rosyjskiego lotnictwa

"Aktywowano polskie i sojusznicze statki powietrzne". Poranny atak rosyjskiego lotnictwa

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Tornado przetoczyło się w piątek po południu przez miasto Lincoln położne w amerykańskim stanie Nebraska. Na nagraniu uchwyconym przez Justina Williamsona widać, jak do centrum handlowego Gateway Mall zbliża się ogromny wir. W mieście zawyły syreny alarmowe.

Potężne tornado wirowało w stanie Nebraska. Zawyły syreny

Potężne tornado wirowało w stanie Nebraska. Zawyły syreny

Źródło:
Reuters
Nie zważa na wiek ani na płeć. "Lekarka powiedziała, że przyjemność wróci za kilka miesięcy"

Nie zważa na wiek ani na płeć. "Lekarka powiedziała, że przyjemność wróci za kilka miesięcy"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski jest wśród osób wezwanych do prokuratury w sprawie inwigilacji Pegasusem. W naszym kraju rośnie liczba zachorowań na odrę. Z kolei na naradzie PiS miało dojść do awantury. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 27 kwietnia.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 27 kwietnia

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 27 kwietnia

Źródło:
PAP, TVN24

Sąd Najwyższy w RPA skazał czerech obywateli Zimbabwe, cztery osoby z RPA i jedną z Lesotho na łączną karę prawie 11 tysięcy lat pozbawienia wolności za 391 przestępstw związanych z praniem pieniędzy, oszustwami i fałszerstwami popełnionymi w tym południowoafrykańskim kraju.

Blisko 11 tysięcy lat kary za 391 przestępstw

Blisko 11 tysięcy lat kary za 391 przestępstw

Źródło:
PAP

W jednym z portów w Szczecinie mamy do czynienia z sytuacją, gdzie jeden z wiceministrów miał zagwarantowaną pracę zdalną za kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie - mówił w "#BezKitu" wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka (KO), pytany o wyniki audytów po rządach PiS. Jak dodał, osoba ta "w czasie prawie trzech lat nie pobrała sprzętu, na którym powinna pracować". - To kosztowało spółkę Skarbu Państwa ponad pół miliona złotych - przekazał.

Marchewka: Wiceminister z pracą zdalną, prawie trzy lata nikt nie widział go w pracy. Spółka straciła pół miliona złotych

Marchewka: Wiceminister z pracą zdalną, prawie trzy lata nikt nie widział go w pracy. Spółka straciła pół miliona złotych

Źródło:
TVN24

W związku ze zbliżającą się majówką, a potem sezonem urlopowym, pojawiają się próby "oszustw na kwaterę". O co chodzi? O wpłacenie zaliczki i "zarezerwowanie" lokali, które w rzeczywistości nie istnieje. Policjanci przestrzegają oraz podpowiadają na co zwrócić uwagę, by nie dać się oszukać i nie stracić pieniędzy.

Idealna kwatera może być oszustwem. Co zrobić, by nie stracić pieniędzy

Idealna kwatera może być oszustwem. Co zrobić, by nie stracić pieniędzy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Targówku kierowca auta osobowego wjechał w rząd zaparkowanych pojazdów. Uszkodzonych zostało kilka samochodów.

Wjechał w kilka zaparkowanych aut

Wjechał w kilka zaparkowanych aut

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z domów w gminie Poddębice (Łódzkie). Jego właścicielka zastała w łóżku śpiącego włamywacza. Wcześniej 51-latek przygotował sobie jedzenie. Okazało się dodatkowo, że mężczyzna był pijany.

Weszła do domu i usłyszała chrapanie. W łóżku leżał włamywacz

Weszła do domu i usłyszała chrapanie. W łóżku leżał włamywacz

Źródło:
tvn24.pl

Malownicze japońskie miasto stawia barierę, aby powstrzymać turystów od robienia sobie zdjęć na tle góry Fudżi. Siatka o wysokości 2,5 metra i szerokości 20 metrów zostanie zamontowana na początku przyszłego tygodnia.

Władze japońskiego miasta walczą z turystami. Wznoszą barierę, aby zasłonić widok na górę Fudżi

Władze japońskiego miasta walczą z turystami. Wznoszą barierę, aby zasłonić widok na górę Fudżi

Źródło:
CNN

Wracają choroby, o których myśleliśmy, że możemy o nich zapomnieć. I mogliśmy, dopóki wystarczająco wielu z nas się na nie szczepiło. A teraz chorzy na odrę walczą w szpitalach o życie i jest ich z każdym rokiem coraz więcej - proporcjonalnie do tego, jak wiele osób nie chce się szczepić. 

Kolejne ogniska zakażeń, coraz cięższe przypadki. "Należy się spodziewać wzrostu zachorowań w najbliższych latach"

Kolejne ogniska zakażeń, coraz cięższe przypadki. "Należy się spodziewać wzrostu zachorowań w najbliższych latach"

Źródło:
Fakty TVN

Przy pomocy ablacji laserowej wyczyszczona zostanie elewacja wieży hejnałowej bazyliki Mariackiej w Krakowie. Wybrano tę metodę ze względu na jej niską inwazyjność w porównaniu do czyszczenia wodą. Prace konserwatorskie w kościele zakończą się w 2025 roku.

Laserami wyczyszczą wieżę bazyliki Mariackiej

Laserami wyczyszczą wieżę bazyliki Mariackiej

Źródło:
PAP

Obserwujemy to. Nie mamy żadnego dowodu na to, że Rosjanie przerzucają dzisiaj w kierunku Polski swoją broń jądrową - powiedział w "Faktach po Faktach" ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Komentował też ogłoszony w piątek pakiet uzbrojenia USA dla Kijowa. - Pomoc jest w drodze, szybko dotrze do Ukrainy - zapewnił.

Brzezinski: nie mamy żadnego dowodu na to, że Rosjanie przerzucają dzisiaj w kierunku Polski broń jądrową

Brzezinski: nie mamy żadnego dowodu na to, że Rosjanie przerzucają dzisiaj w kierunku Polski broń jądrową

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Mieszkają tuż obok największej oczyszczalni ścieków, ale sami muszą korzystać z przydomowych szamb i nie wiadomo, kiedy doczekają się podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Skarżą się na dziurawe drogi, na które wylewają się ścieki z wozów asenizacyjnych i fetor z oczyszczalni, którą nazywają "pogodynką", bo uciążliwości są największe, gdy zanosi się na deszcz.

Mieszkają obok największej oczyszczalni ścieków, sami muszą korzystać z szamb

Mieszkają obok największej oczyszczalni ścieków, sami muszą korzystać z szamb

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Linie lotnicze Air Canada przepraszają przywódczynię rdzennej ludności za zachowanie swojego personelu. Cindy Woodhouse Nepinak musiała oddać pióropusz, by przewieźć go w luku bagażowym. Oburzenie zaistniałą sytuacją wyraził między innymi federalny minister ds. relacji między Koroną a rdzennymi mieszkańcami.

Przywódczyni rdzennej ludności odebrano pióropusz w samolocie. Linie lotnicze przepraszają

Przywódczyni rdzennej ludności odebrano pióropusz w samolocie. Linie lotnicze przepraszają

Źródło:
PAP

Alior Bank ma nowy skład rady nadzorczej. Zmian dokonali w piątek akcjonariusze banku. Z rady nadzorczej odwołano między innymi byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernesta Bejdę.

Były szef CBA stracił kolejne stanowisko

Były szef CBA stracił kolejne stanowisko

Źródło:
tvn24.pl

W Szpitalu Żeromskiego w Krakowie kamery nagrywały nie tylko obraz, ale też dźwięk - dowiedzieli się dziennikarze TVN24. Podsłuch założony był nielegalnie, bo ustawa dopuszcza jedynie monitoring wizyjny. Władze placówki twierdzą, że nagrywanie miało charakter "opcjonalny" w przypadku zastosowania u pacjenta przymusu bezpośredniego i dźwięk nie był rejestrowany "w sposób stały". Nagrania, do których dotarliśmy, sugerują co innego.

Szpitalne kamery nielegalnie podsłuchiwały personel i pacjentów

Szpitalne kamery nielegalnie podsłuchiwały personel i pacjentów

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Janina Goss jako członkini rady nadzorczej Orlenu w 2023 roku zarobiła 157 tysięcy złotych. Tak wynika ze sprawozdania rocznego płockiego koncernu. Goss to przyjaciółka prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Podano zarobki przyjaciółki prezesa PiS w Orlenie

Podano zarobki przyjaciółki prezesa PiS w Orlenie

Źródło:
tvn24.pl

Centra krwiodawstwa apelują o oddawanie krwi przed długim majowym weekendem. Im więcej wolnych dni od pracy, tym większe ryzyko, że tego bezcennego lekarstwa może zabraknąć. Już teraz w niektórych regionach Polski zapasy krwi powoli się kończą. Żeby zachęcić do oddawania krwi, w Białymstoku rozdawano sadzonki, a w Poznaniu krew można było oddać na Dworcu Autobusowym.

Banki krwi apelują przed długim weekendem. "Zapraszamy wszystkich dawców"

Banki krwi apelują przed długim weekendem. "Zapraszamy wszystkich dawców"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
W lesie niegdyś ogrodzonym drutem kolczastym stanęły tablice. Ziemia wciąż do nas przemawia

W lesie niegdyś ogrodzonym drutem kolczastym stanęły tablice. Ziemia wciąż do nas przemawia

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Rada Polskich Mediów stanowczo sprzeciwia się bezprawnym i szkodliwym społecznie działaniom podejmowanym przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wobec niezależnych mediów" - brzmi treść uchwały RPM. Sprawa dotyczy decyzji oraz wypowiedzi Macieja Świrskiego wymierzonych w redakcje TVN24, TOK FM.

Rada Polskich Mediów: działalność przewodniczącego KRRiT godzi w wolność słowa

Rada Polskich Mediów: działalność przewodniczącego KRRiT godzi w wolność słowa

Źródło:
tvn24.pl

Stacja informacyjna TVN24, należąca do globalnego koncernu medialnego Warner Bros. Discovery, była najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce w marcu 2024 roku - wynika z najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów. Na informacje przekazywane na antenie TVN24 powoływano się ponad 4,2 tysiąca razy.

TVN24 liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

TVN24 liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

W Polsce rządzący skazani są na megalomanię. Do takiego wniosku doszedłem, słuchając rozmowy Pawła Kowala z Moniką Olejnik. Kowal przekonywająco opowiadał o swoich rozległych kontaktach zagranicznych. Z opowieści tych wynikało, że jego rozmówcy przypisują nam kluczową rolę w rozgrywającym się na teranie Ukrainy konflikcie Rosja-Zachód. Piszę "konflikt Rosja-Zachód" z rozmysłem - nie żebym chciał pomniejszyć dzielność Ukraińców. Chodzi mi tylko o to, byśmy widzieli świat takim, jakim jest. Przychodzą mi te myśli do głowy, bo w tych dniach minęła 110. rocznica urodzin Jana Karskiego, a to on właśnie w czasie drugiej wojny światowej doszedł do przekonania, że Polacy nie chcą widzieć rzeczywistości takiej, jaką ona jest.

Mikromaniak Jan Karski 

Mikromaniak Jan Karski 

Źródło:
tvn24.pl

Rozmowa na filmowo-sportowym szczycie. Iga Świątek zapytała aktorkę Zendayę o jej rolę w filmie "Challengers". Hollywoodzka gwiazda wcieliła się w nim utalentowaną tenisistkę. Film, za którego dystrybucję w Europie odpowiada Warner Bros. Pictures, od piątku można oglądać w kinach w Polsce.

Sportowe emocje i uczuciowy trójkąt. "Challengers" wchodzi na ekrany kin

Sportowe emocje i uczuciowy trójkąt. "Challengers" wchodzi na ekrany kin

Źródło:
"Fakty po Południu" TVN24

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24