Polska

Rydzyk chce zjednywać posłów PO

Polska

TVN24Ojciec Rydzyk przekona posłów PO?

O zjednywanie posłów PO dla Radia Maryja zaapelował w niedzielę do słuchaczy dyrektor rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk.

Zaproponował słuchaczom, by "chodzili do poszczególnych posłów z Platformy, tych którzy przeszkadzają".

- Te wszystkie ataki, począwszy od premiera, od czasu zanim był premierem, i to jest cały czas robione - wzbudzanie nienawiści wprost (...) - tak się nie buduje wspólnego dobra. Możemy dyskutować, możemy rozmawiać: co, jak, ale każde dobro pielęgnować, i to ludzie wierzący i niewierzący, wszyscy mieszkamy na tej ziemi - powiedział o. Rydzyk.

Dyskryminacja Radia Maryja

Mówiąc o dyskryminacji dyrektor toruńskiej rozgłośni podkreślił, że szczególnym jej przykładem było zablokowanie dotacji z funduszy unijnych na rozwój założonej przez niego Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

- Myśmy wystąpili o 33 miliony, tak obliczono, na rozbudowę uczelni i wszystkich spraw przy uczelni. Przyznano nam 15,3 mln za rządów pana Kaczyńskiego, czyli nie 33 mln, a ci? Pierwsze urwali to, i nie tylko nam, ale wiele projektów ucięli - przypomniał o.Rydzyk.

W ocenie dyrektora Radia Maryja wiele działań - według niego dyskryminujących - jest inspirowane przez obecny rząd i podlegających mu urzędników.

Zależy mi na tym, co Chrystus mówi

- My tu występujemy bezinteresownie. Dlatego tylko, że jestem Polakiem i księdzem katolickim, zależy mi na tym, co Chrystus mówi, co Kościół mówi, zależy mi na ojczyźnie i Polakach, za to jesteśmy - ja również - oczerniani, dyskryminowani i przy współudziale tego rządu - powiedział o. Rydzyk.

Redemptorysta odniósł się także do efektów niedzielnego spotkania prezydenta z premierem ws. ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. - Ale spieszą się. Jeżeli jest to prawdą, co mówią media, to szkoda mówić. To znaczy: oszukali nas - ocenił.

- Ojcze, ja nie chcę, żeby mój prezydent podlegał jakiemuś prezydentowi państwa, które ma ogromny wpływ. Żeby był namiestnikiem jak w czasach cara, żeby podlegał jakiemuś urzędnikowi, ale z mocy tego lizbońskiego ustalenia tak będzie - ostrzegał na antenie Radia Maryja senator Ryszard Bender.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości