"Rafał Trzaskowski byłby wspaniałym liderem PO"

"Rafał Trzaskowski byłby wspaniałym liderem PO"
tvn24Rafał Trzaskowski będzie nowym liderem PO?

- Ktoś taki jak Rafał Trzaskowski byłby wspaniałym liderem Platformy, który wysłałby sygnał dynamiki, energii, młodości oraz chęci zrobienia czegoś w Platformie i w Polsce. Trzaskowski to fantastyczny młody człowiek, który doskonale zna świat cyfrowy. On należy do pokolenia, które w większości odmówiło zaufania PO - stwierdził w "Faktach po Faktach" prof. Wojciech Sadurski, konstytucjonalista z Uniwersytetu w Sydney.

Prof. Wojciech Sadurski stwierdził, że ostatnie porażki PO mogą uruchomić mechanizm spirali, "coś w rodzaju lawiny". Dodał, że niepokojące w wypowiedziach polityków Platformy jest "samobiczowanie się, masochizm, stałe jojczenie". W jego opinii partia powinna zmienić narrację.

- PO powinna zdać sobie sprawę, że bardzo wiele się stało w ciągu ostatnich 7-8 lat, powinna to mówić otwarcie - przekonywał.

W ocenie Sadurskiego, Platforma potrzebuje też zmiany przywódcy.

Konstytucjonalista wskazał Rafała Trzaskowskiego - byłego szefa resortu administracji i cyfryzacji, a obecnie wiceministra spraw zagranicznych - jako tego, który może odmienić obliczę PO. Podkreślał, że zna go osobiście. - To fantastyczny facet. Znakomity młody człowiek, energiczny, kompetentny. Doskonale rozumie świat cyfrowy, jest w tym pokoleniu, którego większość odmówiła zaufania Platformie - powiedział.

- Wydaje mi się, że ktoś taki byłby wspaniałym liderem PO, wysłałaby pewien sygnał dynamiki, energii, młodości oraz chęci zrobienia czegoś i w Platformie i w Polsce - dodał. Jak mówił, Trzaskowski jest bardziej rozpoznawalny teraz, niż Andrzej Duda, gdy rozpoczynał batalię o fotel prezydenta.

Autor: db//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Pozostałe wiadomości