Najpierw z okna na drugim piętrze wyrzucono szafkę, później psa. "Mieszkańcy płakali, zdając nam relację"

Autor:
pk
Źródło:
tvn24.pl
Szczeniak wyrzucony z drugiego piętra bloku w Radomiu
Szczeniak wyrzucony z drugiego piętra bloku w RadomiuFundacja dla Szczeniąt Judyta
wideo 2/5
Fundacja dla Szczeniąt Judyta Szczeniak wyrzucony z drugiego piętra bloku w Radomiu

Na osiedlu przy ulicy Marii Gajl w Radomiu (woj. mazowieckie) z okna na drugim piętrze wyrzucono szczeniaka. Pies ma uszkodzony kręgosłup i walczy o życie. Policja zatrzymała potencjalnego sprawcę. Prokuratura zamierza mu przedstawić zarzuty.

Do zdarzenia doszło 4 czerwca. Mieszkańcy poinformowali Fundację dla Szczeniąt Judyta, że z jednego z mieszkań na drugim piętrze ktoś wyrzucił szczeniaka.

Szczeniak wyrzucony z drugiego piętra bloku w RadomiuFundacja dla Szczeniąt Judyta

Najpierw przez okno "wyleciała" szafka, później szczeniak

Małgorzata Brzezińska z fundacji relacjonuje, że w mieszkaniu, z którego został wyrzucony szczeniak, trwała libacja alkoholowa. - Około godziny 1, 2 nad ranem z okna mieszkania wyleciała szafka. Około 8.30 z tego samego okna wyrzucono szczeniaka. Pisk, skowyt, krzyki cierpiącego malucha postawiły na nogi całe osiedle. Mieszkańcy płakali, zdając nam relację - opisuje szefowa fundacji.

Na miejsce została wezwana policja. Zatrzymano cztery osoby. Jedna z nich zeznała, że jest właścicielem psa. - Do nas zgłosiła się kobieta twierdząca, że zmaltretowany szczeniak należy do niej. Pies miał jej uciec, a ona - po trzech godzinach poszukiwań pojechała na wesele - dodaje Małgorzata Brzezińska. - Czworonóg ma uszkodzony kręgosłup, jest pod opieką specjalistów, którzy są zgodni, że rokowania są złe, ale malucha czekają jeszcze kolejne badania - informuje kobieta.

CZYTAJ TEŻ: Znęcał się nad psem podczas spaceru. Został nagrany. Sprawą zajmuje się policja

Prokuratura: zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzuty

- Mogę potwierdzić, że w niedzielę został zatrzymany mężczyzna w związku ze zdarzeniem, które polegało na wyrzuceniu szczeniaka z drugiego piętra przez okno. W tym momencie trwają czynności i mężczyzna, który jest zatrzymany, będzie doprowadzony do prokuratury celem wykonania z nim czynności w charakterze podejrzanego - przekazała prokurator Agnieszka Borkowska z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

- Mężczyzna usłyszy zarzut z ustawy o ochronie zwierząt. Dalsze decyzje będą podjęte po zgromadzeniu całego materiału dowodowego, w szczególności ustalenia charakteru obrażeń, jakich doznał szczeniak - dodała.

Do zdarzenia doszło w Radomiu
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fundacja dla Szczeniąt Judyta

Pozostałe wiadomości