Pytania o zagrożone środki unijne. Prezydent: Liczę na to, że polityka w Unii Europejskiej będzie uczciwa

Autor:
js//now
Źródło:
TVN24
Pytania o zagrożone środki unijne. Prezydent: Liczę na to, że polityka w Unii Europejskiej będzie uczciwa
Pytania o zagrożone środki unijne. Prezydent: Liczę na to, że polityka w Unii Europejskiej będzie uczciwaTVN24
wideo 2/6
TVN24Pytania o zagrożone środki unijne. Prezydent: Liczę na to, że polityka w Unii Europejskiej będzie uczciwa

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty budowy tunelu na zakopiance był pytany o doniesienia o możliwości zablokowania kolejnych unijnych środków. - Liczę na to, że polityka w Unii Europejskiej będzie po prostu uczciwa - powiedział. Na kolejne pytania dziennikarzy nie odpowiedział. Inwestycja, którą wizytował, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

Brytyjski dziennik "Financial Times" poinformował w niedzielę, że instytucje Unii Europejskiej są gotowe, by zamrozić środki na pomoc regionalną dla Polski w związku z obawami o niezależność polskiego wymiaru sprawiedliwości. Chodzi o 75 miliardów euro z Funduszy Spójności. O tej sprawie w poniedziałek napisała też "Rzeczpospolita".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Które unijne środki są zagrożone? Wyjaśniamy >>>

Duda: liczę na to, że polityka w Unii Europejskiej będzie uczciwa

Prezydent Andrzej Duda, który w środę pojawił się na budowie tunelu na zakopiance pod górą Luboń Mały, został zapytany, co myśli o tym, że środki z kolejnego funduszu mogą do nas nie trafić i czy zamierza podjąć jakieś działania. 

- O ile wiem, na razie tylko media, czyli państwo, piszecie o tym, że środki z Funduszy Spójności mogłyby nie trafić. Liczę na to, że polityka w Unii Europejskiej będzie po prostu uczciwa. Jeżeli będzie uczciwa, to to wystarczy - powiedział. 

Po tej odpowiedzi prezydenta zakończono konferencję.

Prezydent nie odpowiedział na pytanie dziennikarki

Na pytanie jednej z dziennikarek, czy otwierał bądź wizytował jakąś inwestycję, która nie była współfinansowana przez Unię Europejską, prezydent nie odpowiedział. Odszedł od mikrofonu. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tunel na zakopiance niemal gotowy, powstał m.in. dzięki unijnym środkom

Dwukomorowy tunel w ciągu zakopianki o długości ponad 2 kilometrów powstał w masywie góry Luboń Mały w Beskidzie Wyspowym na odcinku Naprawa - Skomielna Biała. Drążenie tunelu rozpoczęło się w marcu 2017 roku. Wartość kontraktu to ponad 968,8 miliona złotych. Wykonawcą inwestycji jest włoska firma Webuild, która przejęła dotychczasowego wykonawcę - firmę Astaldi. Inwestycja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej za kilkanaście dni ma zostać otwarta.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js//now

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości