TVN24 | Polska

Wjechał w pieszych, 16-latek nie żyje. Policja zatrzymała kierowcę, który początkowo uciekł z miejsca wypadku

TVN24 | Polska

Autor:
bż/
tam,rzw
Źródło:
TVN24 Łódź
Do potrącenia doszło 2 maja w nocy
Do potrącenia doszło 2 maja w nocyTVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 ŁódźDo potrącenia doszło 2 maja w nocy

Policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego, który 2 maja potrącił idącego poboczem drogi 16-latka i uciekł z miejsca wypadku. Poszkodowany zmarł następnego dnia w szpitalu. Do wypadku doszło w miejscowości Pukarzów w gminie Żytno (województwo łódzkie). Na wniosek prokuratora 25-letni mieszkaniec gminy Żytno został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy powiatowej w Radomsku zatrzymali mężczyznę, który śmiertelnie potrącił 16-latka oraz spowodował obrażenia ciała u 36-letniej kobiety - poinformowała nadkom. Aneta Wlazłowska. Sprawca nie udzielił pomocy ofiarom i odjechał z miejsca zdarzenia. Na wniosek prokuratora 25-letni mieszkaniec gminy Żytno został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

16-latek potrącony na poboczu

2 maja 16-latek szedł ze znajomą poboczem drogi w miejscowości Pukarzów. Około godziny 23.30 zauważyli samochód, który jechał od miejscowości Maluszyn w kierunku Koniecpola. Nadkomisarz Aneta Wlazłowska z radomszczańskiej komendy powiatowej relacjonowała, że auto zjechało na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w pieszych. Kierowca uciekł z miejsca wypadku bez udzielenia pomocy poszkodowanym.

- Ranny 16-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do placówki medycznej w Krakowie - opowiadała policjantka. Życia nastolatka nie udało się uratować. 3 maja lekarze stwierdzili jego zgon.

- Potrącona piesza, która w momencie wypadku prowadziła rower, została przewieziona do szpitala karetką. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - przekazała Wlazłowska.

Policja szukała kierowcy tego samochoduPolicja w Radomsku

Policja po wypadku opublikowała kadr nagrany przez jedną z okolicznych kamer, na którym widać było poszukiwane auto i apelowała do świadków o kontakt. W czwartek poinformowano o zatrzymaniu kierowcy.

Za pośrednictwem różnych mediów, portali, informacja ta była szeroko rozpowszechniana, za co wszystkim zaangażowanym dziękujemy - podkreśliła Wlazłowska.

Czytaj też: Dlaczego Polak na drodze ginie trzy razy częściej, niż Szwed?

Do tragedii doszło w miejscowości Pukarzów
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bż/ tam,rzw

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Radomsku

Pozostałe wiadomości