Polska

Prezydent spotkał się z Olejniczakiem ws. TVP

Polska

ArchiwumLech Kaczyński miał rozmawiać z Wojciechem Olejniczakiem o mediach publicznych

Lech Kaczyński postanowił zaangażować się w walkę o media publiczne i nie chce dopuścić do przejęcia ich przez PO. W tym celu kilka dni przed świętami spotkał się z szefem SLD Wojciechem Olejniczakiem – informuje „Wprost”.

– Rozmowa była dość oficjalna, trwała około godziny a jej jedynym tematem były media publiczne. Pan prezydent chciał wysondować, jak w tej sprawie będzie się zachowywać lewica – cytuje anonimowego informatora z otoczenia Lecha Kaczyńskiego "Wprost". Fakt, że do takiego spotkania w pałacu prezydenckim doszło, potwierdził Olejniczak. Na pytanie, czy rozmowa dotyczyła TVP, odpowiedział wymijająco. – Prezydent chciał się jedynie zorientować, jakich inicjatyw ustawodawczych można się spodziewać ze strony LiD – uciął.

Kilka dni temu "Dziennik" informował, że LiD i PiS porozumiały się ws. zablokowania planów PO dotyczących mediów publicznych.

Platforma chce uchwalić nową ustawę medialną, która zwiększy ilość członków KRRiT. Będą oni musieli mieć rekomendację wyższych uczelni bądź środowisk dziennikarskich. Oprócz tego zarządy i rady nadzorcze mediów publicznych będą wybierane w konkursach organizowanych przez członków Rady.

Źródło: wprost.pl, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum