PiS, TikTok i fala negatywnych komentarzy. Rzecznik rządu: może to będzie dla nas lekcja pokory

Autor:
ads/kg
Źródło:
TVN24
Rzecznik rządu o krytycznych komentarzach na TikToku: trzeba to wziąć na klatę odpowiadać na zarzuty
Rzecznik rządu o krytycznych komentarzach na TikToku: trzeba to wziąć na klatę odpowiadać na zarzutyTVN24
wideo 2/3
TVN24Rzecznik rządu o krytycznych komentarzach na TikToku: trzeba to wziąć na klatę odpowiadać na zarzuty

Radosław Fogiel, poseł PiS, na nagraniu opublikowanym na profilu Prawa i Sprawiedliwości w serwisie TikTok oskarżył młodych, że "nic nie wiedzą" o partii rządzącej i jej programach, a ich "nienawiść jest ukształtowana" przez teksty piosenek. "Za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u?" - zapytał. Komentarzy pojawiło się kilka tysięcy, przytłaczająca większość z nich jest negatywna. - Wyciągamy wnioski. Być może część z nich będzie dla nas pewną lekcją pokory - skomentował rzecznik rządu Piotr Mueller.

Na profilu Prawa i Sprawiedliwości w portalu TikTok w sobotę pojawiło się wideo, które rozpoczyna się od fragmentu koncertu rapera Maty. Kilkudziesięciotysięczny tłum widzów skanduje wulgarny fragment piosenki, krytyczny wobec TVP i jej byłego prezesa Jacka Kurskiego. Chociaż we fragmencie nie jest bezpośrednio wspomniana partia rządząca, a jedynie telewizja rządowa, na TikToku Radosław Fogiel, poseł PiS, pyta: - Za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u?

- Czy wy w ogóle wiecie cokolwiek o Prawie i Sprawiedliwości? Waszą nienawiść ukształtowały teksty Cypisa i Maty. Nie wiecie nic o naszych programach, polityce, o tym, co nam się udało zrobić przez te osiem lat - oskarża młodych. I zachęca do komentowania: - Chętnie posłucham, konkrety, w komentarzach: za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u?

Do poniedziałkowego popołudnia pojawiło się ponad 7,5 tysiąca komentarzy. Przytłaczająca większość z nich jest negatywnych. "Upolitycznione sądy i TK, zrobienie z TVP machiny propagandowej, fatalne podejście do szkolnictwa, ograniczanie praw reprodukcyjnych itd." - czytamy. "Inflacja, brak rozgraniczenia kościoła od państwa, reformy ministra Czarnka" - wylicza inny komentujący.

Mueller: może część z komentarzy będzie dla nas lekcją pokory

O krytyczne komentarze został zapytany w poniedziałek na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Mueller. - My wiemy, że w niektórych miejscach jako rządzący popełniamy błędy. To jest naturalne, kiedy się rządzi, kiedy się coś robi, zawsze można popełniać błędy, to nieuniknione. Wyciągamy wnioski - zapewniał.

- Pan poseł Fogiel wywołał falę komentarzy. Być może część z nich będzie dla nas pewną lekcją pokory - dodał.

Rzecznik rządu o komentarzach na TikToku: może to będzie dla nas lekcja pokory
Rzecznik rządu o komentarzach na TikToku: może to będzie dla nas lekcja pokoryTVN24

Podkreślał, że "polityka to nie jest tylko otrzymywanie pochwał". - To także otrzymywanie uwag, czasem bardzo krytycznych". - W kampanii wyborczej tego będzie wiele, więc nie ma co się nad tym gorączkować. Trzeba to wziąć na klatę i odpowiadać na zarzuty - stwierdził Mueller.

Autor:ads/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: George Rudy/Shutterstock

Pozostałe wiadomości