W terenie zabudowanym gnał 162 kilometry na godzinę. 20-latek stracił prawo jazdy

Kierowca stracił prawo jazdy
Kierowca dostał 500 złotych mandatu i 10 punktów karnych
Źródło: TVN24 Łódź

Policja zatrzymała 20-letniego kierowcę, który - w terenie zabudowanym - przekroczył dozwoloną prędkość o 112 kilometrów na godzinę. Mężczyzna dostał mandat i punkty karne.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Praga w gminie Poddębice. Policjanci z drogówki namierzyli seata, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość - i to bardzo wyraźnie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Mógł jechać 50 kilometrów na godzinę, jechał ponad trzy razy szybciej

- Auto pędziło 162 kilometry na godzinę w miejscu, gdzie maksymalna dozwolona prędkość wynosi 50 kilometrów na godzinę - przekazuje sierżant Beata Orłowska z poddębickiej komendy. 

20-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, który siedział za kierownicą seata, stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został też ukarany mandatem w wysokości 500 złotych oraz dostał 10 punktów karnych.

- Przypominamy, że nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Przekraczając prędkość, narażamy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu - podkreśla sierżant Orłowska. 

Kierowca stracił prawo jazdy
Kierowca stracił prawo jazdy
Źródło: Policja Poddębice
Czytaj także: