Z wawelskiego wzgórza zabrzmiał Zygmunt. Akt solidarności z Francją po pożarze Notre Dame

Polska

Dzwon Zygmunt zabrzmiał o godzinie wybuchu pożaru w Notre Dametvn24
wideo 2/21

O 18.50 zabił dzwon Zygmunt w katedrze wawelskiej w Krakowie na znak łączności duchowej i solidarności z Francuzami po pożarze katedry Notre Dame.

Dzwon Zygmunt bije w najważniejszych chwilach i podczas najważniejszych świąt. W środę zabrzmiał o symbolicznej porze - o godzinie, kiedy w poniedziałek wybuchł pożar paryskiej katedry Notre Dame.

"Ogromny trud odnowy katedry Naszej Pani"

- Jesteśmy całym sercem z tymi, którzy starają się podejmować ogromny trud odnowy tej przepięknej katedry Naszej Pani - powiedział proboszcz parafii na Wawelu, ksiądz prałat Zdzisław Sochacki.

Jak dodał, pracownicy parafii są tym bardziej związani z katedrą Notre Dame, że w zeszłym roku część z nich uczestniczyła w tej świątyni w nabożeństwie przy relikwiach korony cierniowej i spotkali się z proboszczem katedry.

Pożar Notre Dame

W poniedziałek rozległy pożar strawił dach paryskiej katedry Notre Dame i jej remontowaną iglicę, która pod wpływem ognia się zawaliła. Strażacy z narażeniem życia walczyli z ogniem również wewnątrz świątyni, dzięki czemu uratowali główne dzwonnice oraz mury zewnętrzne przed zawaleniem.

POŻAR KATEDRY NOTRE DAME. ZOBACZ RAPORT TVN24.PL >

Autor: ow / Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: