"Cieszę się, że tym razem polski rząd nie głosował przeciwko Polsce"

[object Object]
Ryszard Czarnecki i Dariusz Rosati byli gośćmi "Faktów po Faktach" tvn24
wideo 2/12

- Skala tego zwycięstwa to jest wynik fenomenalny - skomentował w "Faktach po Faktach" wybór Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS przypomniał, że na Polskę zagłosowało 190 państw i stwierdził, że dotychczasowy rekord należał do Senegalu. - Cieszę się, że pobiliśmy rekord Senegalu i cieszę się, że tym razem polski rząd nie głosował przeciwko Polsce - ripostował Dariusz Rosati, europoseł PO.

W piątek Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych wybrało w tajnym głosowaniu pięciu niestałych członków Rady Bezpieczeństwa na lata 2018-19. Znalazła się wśród nich Polska, będąca jedynym kandydatem z grupy państw Europy Wschodniej, której tradycyjnie przypada jedno z dziesięciu miejsc w Radzie.

"Czy to jest taki ogromny sukces?"

Europoseł PiS i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki przekonywał w "Faktach po Faktach", że wynik głosowania to rezultat "sprawnej akcji polskiej dyplomacji". - Skala tego zwycięstwa to jest wynik fenomenalny, 190 głosów "za" - podkreślał, stwierdzając, że do tej pory rekord należał do Senegalu. - Myśmy ten rekord pobili - powiedział.

- Cieszę się, że pobiliśmy rekord Senegalu - skomentował Dariusz Rosati, europoseł PO. - I cieszę się, że tym razem polski rząd nie głosował przeciwko Polsce. Tak, jak to było w przypadku Donalda Tuska - dodał.

Rosati przyznał, że wybór Polski do grona niestałych członków Rady Bezpieczeństwa jest sukcesem. Zauważył jednak, że pracowały na niego także poprzednie rządy. - Kandydatura Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa została zgłoszona jeszcze przez ministra (Radosława) Sikorskiego - mówił. - Pracowały nad tym, można powiedzieć, pokolenia dyplomatów polskich i z całą pewnością dobrze jest, że to się udało - podkreślił.

- Czy to jest taki ogromny sukces? Mam wątpliwości, ponieważ tego typu wybory właściwie są przesądzone w ramach grup geograficznych. Europie Wschodniej przysługuje jedno miejsce i na zasadzie pewnych wewnętrznych uzgodnień, pewnej rotacji, kolejne kandydują państwa z naszego regionu - tłumaczył.

Rosati apelował, by nie wpadać w euforię. - Z całą pewnością jest to sukces, ale to, czy my go wykorzystamy zależy od polityki, którą tam będziemy prowadzić. Tu rysują się dwa znaki zapytania: jakie Polska ma priorytety i czy rzeczywiście będzie reprezentować interes europejski, zwłaszcza środkowoeuropejski oraz czy nasza dyplomacja sobie z tym poradzi - mówił, dodając, że "mamy w dyplomacji prawdziwe trzęsienie ziemi".

- Może się tak skończyć, że doświadczonych dyplomatów po prostu zabraknie - stwierdził. - A jeżeli chcemy rzeczywiście odgrywać jakąś rolę merytoryczną w Radzie Bezpieczeństwa, (...) to musimy mieć wyjątkowo sprawną, kompetentną dyplomację, zaangażowaną w tym zakresie - tłumaczył były szef MSZ.

Ryszard Czarnecki podkreślał, że w przeszłości zdarzało się, iż państwa kandydowały do Rady Bezpieczeństwa i przegrywały. - To nie jest taki automat - przekonywał. - Trzeba było akcji dyplomatycznej, robionej przy użyciu dyplomatów, których pan w tej chwili zwalnia, niech pan nie przesadza - zwrócił się do Rosatiego.

Ryszard Czarencki o priorytetach polskiej polityki w Radzie Bezpieczeństwa
Ryszard Czarencki o priorytetach polskiej polityki w Radzie Bezpieczeństwa tvn24

"Zobaczymy, co z tego potrafimy wyciągnąć"

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego zaznaczył, że Polska będzie reprezentantem regionu. Dodał, że obecność w Radzie Bezpieczeństwa ma znaczenie dużo szersze. - Jesteśmy jakimś tam playmakerem, rozgrywającym, w związku z tym i Waszyngton, i Moskwa będą się z nami musiały bardziej liczyć niż dotąd - ocenił.

- Oczywiście, zobaczymy, co z tego potrafimy wyciągnąć - powiedział. - Przede wszystkim będziemy reprezentować region i interesy naszego regionu Europy, a może szerzej, "nowej" Unii - mówił o priorytetach. Zwrócił uwagę, że po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej wśród stałych członków Rady Bezpieczeństwa pozostanie zaledwie jedno państwo unijne - Francja. - W tej sytuacji Polska siłą rzeczy będzie reprezentantem całej Unii Europejskiej, a więc również będziemy musieli zabiegać o interesy Unii, która jest na zakręcie - stwierdził.

Dariusz Rosati zauważył, że Rada Bezpieczeństwa zajmuje się przede wszystkim światowymi konfliktami. - To, co mamy na stole w tej chwili to konflikt w Syrii, generalnie Bliski Wschód, konflikty w Afryce, możemy mieć bardzo poważną sytuację na Morzu Południowochińskim - wyliczał. - Te wszystkie sprawy będą lądowały w Radzie Bezpieczeństwa, Polska musi mieć na nie nie tylko stanowisko, ale także środki, instrumenty, umiejętności i ludzi, żeby je forsować - wskazał.

- Zastanawiam się, jak rząd, który jest w pewnym sensie skłócony zarówno z instytucjami europejskimi, jak i naszymi najważniejszymi partnerami w Europie, Francją i Niemcami, sobie w tej sytuacji poradzi - mówił.

- Jeżeli pan mówi, że my jesteśmy skłóceni ze swoimi partnerami, to niech pan zobaczy na wynik głosowania: 190 głosów "za" - ripostował Czarnecki. - Te wszystkie kraje, z którymi rzekomo mielibyśmy być skłóceni głosowały za nami - mówił.

Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ
Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZtvn24

W ONZ o Smoleńsku?

W piątek szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski stwierdził, że "być może" dzięki obecności w Radzie Bezpieczeństwa "uda się wiele spraw wyjaśnić, być może nawet Smoleńsk".

- W Radzie Bezpieczeństwa jako stały członek jest Rosja, która oczywiście tego typu inicjatywy będzie blokować - skomentował te słowa Ryszard Czarnecki. - Ja uważam natomiast, że każde forum międzynarodowe, i Parlament Europejski, i wszelkie inne fora są dobre, żeby tę sprawę umiędzynarodawiać. Myślę, że Rosjanie tego bardzo nie chcą we własnym, brudnym interesie. Natomiast Polska powinna drążyć, bo jak wiadomo kropla drąży skałę nie siłą, lecz częstym padaniem - mówił.

- ONZ też, mogę sobie wyobrazić, może być takim instrumentem - ocenił.

Dariusz Rosati przyznał, że "z całą pewnością wyobraża sobie", iż PiS może wyjść z taką inicjatywą.

- Niejedną niemądrą inicjatywę międzynarodową już zgłaszano - stwierdził. - Ale jeżeli tak się stanie, to będzie to oczywiście kompromitacja Polski - dodał.

ZOBACZ CAŁY PROGRAM

Autor: kg//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Zbigniew Ziobro z mównicy sejmowej krytykował Donalda Tuska i zarzucał mu łamanie prawa. Z sali, z ust posła PiS Edwarda Siarki, padł okrzyk: "kula w łeb". Zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie złożyli minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar i europoseł Krzysztof Brejza. Szef Ministerstwa Sprawiedliwości zapowiedział "decyzje procesowe".

Skandaliczne słowa w Sejmie. Jest decyzja prokuratora generalnego

Skandaliczne słowa w Sejmie. Jest decyzja prokuratora generalnego

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapewnia, że posła Edwarda Siarkę spotkają konsekwencje, a wicemarszałek Dorota Niedziela zapowiada, że sprawa trafi na prezydium. To reakcje na skandaliczne słowa posła PiS w Sejmie. W czasie, kiedy z sejmowej mównicy Zbigniew Ziobro mówił, że "Donald Tusk pójdzie siedzieć", Edward Siarka z ław poselskich rzucił "kula w łeb".

"Haniebne", "groźby karalne", "nie przejdzie bez echa". Komentarze po słowach posła PiS

"Haniebne", "groźby karalne", "nie przejdzie bez echa". Komentarze po słowach posła PiS

Źródło:
TVN24, PAP

Na sejmowym korytarzu doszło do dyskusji pomiędzy posłem Prawa i Sprawiedliwości Michałem Wójcikiem a marszałkiem Sejmu liderem Polski 2050 Szymonem Hołownią. Wójcik stwierdził w pewnym momencie, że Hołownia "nie ma kręgosłupa". - To stwierdzi mój ortopeda - odparł marszałek.

"Niech pan mnie nie straszy". Nagranie dyskusji Hołowni z Wójcikiem

"Niech pan mnie nie straszy". Nagranie dyskusji Hołowni z Wójcikiem

Źródło:
TVN24

Na przedmieściach Tel Awiwu doszło do eksplozji trzech pustych autobusów. Służby bezpieczeństwa w kolejnych pojazdach znalazły zamontowane ładunki wybuchowe. Na miejsce sprowadzono duże siły policyjne, by przeszukać autobusy i pociągi. W Tel Awiwie wstrzymano kursowanie tramwajów. Kierowcom autobusów zalecono wzmożoną czujność. Wzmocniono ochronę na lotnisku Ben Guriona.

Trzy autobusy eksplodowały, w kolejnych były ładunki. Wielka akcja służb w Izraelu

Trzy autobusy eksplodowały, w kolejnych były ładunki. Wielka akcja służb w Izraelu

Źródło:
PAP

Największym dostawcą dużego sprzętu AGD w Unii Europejskiej nie jest już Polska. Jej miejsce zajęły Chiny. Grozi nam utrata konkurencyjności i wielu rynków – ostrzegają przedstawiciele branży, cytowani w czołówkowym tekście piątkowego wydania "Rzeczpospolitej".

Polska była numerem jeden w tej branży, ale właśnie przegrała z Chinami

Polska była numerem jeden w tej branży, ale właśnie przegrała z Chinami

Źródło:
PAP

Doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego Mike Waltz powiedział w czasie briefingu w Białym Domu, że Donald Trump "jest bardzo sfrustrowany" zachowaniem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Jak wyjaśniał Waltz, chodzi między innymi o umowę z Waszyngtonem dotyczącą ukraińskich zasobów naturalnych.

Donald Trump "bardzo sfrustrowany" odmową Zełenskiego

Donald Trump "bardzo sfrustrowany" odmową Zełenskiego

Źródło:
PAP, TVN24

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia poprosił w czwartek wieczorem posła Konfederacji Ryszarda Wilka o opuszczenie sali plenarnej. - Pan poseł Płaczek pana wyprowadzi, bo zdaje się, że nie jest pan w stanie uczestniczyć w obradach - powiedział.

Hołownia do posła Konfederacji: Proszę opuścić salę. Zdaje się, że nie jest pan w stanie uczestniczyć w obradach

Hołownia do posła Konfederacji: Proszę opuścić salę. Zdaje się, że nie jest pan w stanie uczestniczyć w obradach

Źródło:
TVN24

Sejm zgodził się na areszt dla Zbigniewa Ziobry. Z kolei twórca marki odzieżowej Red is Bad wyszedł z aresztu. Premier przyjął rezygnację szefowej CBA Agnieszki Kwiatkowskiej-Gurdak. Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć w piątek 21 lutego.

Areszt dla Ziobry, skandal w Sejmie, dymisja w CBA. Co warto wiedzieć

Areszt dla Ziobry, skandal w Sejmie, dymisja w CBA. Co warto wiedzieć

Źródło:
PAP

Jan Krzysztof Ardanowski z uchylonym immunitetem. Prokuratura podejrzewa, że polityk Wolnych Republikanów, gdy był ministrem rolnictwa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości w latach 2018-2020, nie dopełnił obowiązków i przekroczył uprawnienia w celu uzyskania korzyści majątkowej.

Sejm uchylił immunitet posłowi Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu

Sejm uchylił immunitet posłowi Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu

Źródło:
PAP

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek poinformował w rozmowie z Onetem, że prezes PiS Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu na rutynowych badaniach.

Rzecznik PiS: Jarosław Kaczyński w szpitalu

Rzecznik PiS: Jarosław Kaczyński w szpitalu

Źródło:
Onet

Chorwaci bojkotują supermarkety i konkretne produkty w proteście przeciwko drożyźnie. Jak wskazuje w rozmowie z portalem tvn24.pl analityczka do spraw Bałkanów Zachodnich w Ośrodku Studiów Wschodnich Paulina Wankiewicz, akcje konsumenckie odniosły pewien skutek - rząd wprowadził punktowo ceny regulowane, a niektórzy handlowcy zdecydowali się na obniżki. Ekspertka zwraca także uwagę na "psychologiczny efekt" związany ze zmianą waluty, a także na istotne wyzwanie, jakie kwestia cen niesie dla turystyki, odpowiadającej aż za 20 procent PKB tego kraju.

Bojkot sklepów i produktów. "Kierunek droższy niż Hiszpania czy Grecja"

Bojkot sklepów i produktów. "Kierunek droższy niż Hiszpania czy Grecja"

Źródło:
tvn24.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem oraz opadami marznącymi. Żółte alarmy obowiązują w dziewięciu województwach. Sprawdź szczegóły.

Silny mróz i opady marznące. Ostrzeżenia IMGW w dziewięciu województwach

Silny mróz i opady marznące. Ostrzeżenia IMGW w dziewięciu województwach

Źródło:
IMGW

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w czwartek ze specjalnym wysłannikiem prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, emerytowanym generałem Keithem Kelloggiem. "Ukraina jest gotowa do zawarcia silnego, naprawdę użytecznego porozumienia z prezydentem Stanów Zjednoczonych" - oświadczył Zełenski po spotkaniu. "Zaproponowaliśmy najszybszy i najbardziej konstruktywny sposób osiągnięcia rezultatu" - dodał.

Zełenski rozmawiał z wysłannikiem Trumpa. Złożył propozycję

Zełenski rozmawiał z wysłannikiem Trumpa. Złożył propozycję

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Przekonał 96-letnią kobietę, że jej bliski potrzebuje bardzo drogiego leku. Oddała "lekarzowi" swoją biżuterię o wartości 100 tysięcy złotych. Nie zdołał się nacieszyć łupem, bo na jego rękach od razu zacisnęły się kajdanki.

"Lekarz" wpadł w zasadzkę

"Lekarz" wpadł w zasadzkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Paweł S., twórca marki odzieżowej Red is Bad, podejrzany w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych za czasów PiS, wyszedł z aresztu - przekazał rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak.

Twórca Red is Bad wyszedł z aresztu

Twórca Red is Bad wyszedł z aresztu

Źródło:
TVN24

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, skierował pismo do sejmowej komisji regulaminowej w sprawie wniosku o pozbawienie go immunitetu. Do jego treści dotarł TVN24. Prezes PiS uzasadnił, że jego słowa - za które miałby zostać pociągnięty do odpowiedzialności - padły w "zupełnie specyficznej sytuacji".

Kaczyńskiemu grozi odebranie immunitetu. Napisał do komisji

Kaczyńskiemu grozi odebranie immunitetu. Napisał do komisji

Źródło:
TVN24

Być może prezes Jarosław Kaczyński zbyt krótko rozmawiał z Karolem Nawrockim, zanim wysunął jego kandydaturę, żeby zgłębić jego poglądy - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 politolog i historyk profesor Antoni Dudek. Komentował słowa kandydata PiS na prezydenta Karola Nawrockiego o Ukrainie.

"Karol Nawrocki ma bardziej radykalne poglądy niż partia, która go wystawiła"

"Karol Nawrocki ma bardziej radykalne poglądy niż partia, która go wystawiła"

Źródło:
TVN24

Sejm zgodził się na uchylenie immunitetu i zatrzymanie oraz aresztowanie posła PiS Marcina Romanowskiego. Kolejne uchylenie immunitetu posła PiS ma związek z przestawieniem nowymi zarzutami w śledztwie dotyczącym Funduszu Sprawiedliwości. "Za" głosowało 238 posłów.

Romanowski bez immunitetu. Jest zgoda na zatrzymanie i areszt

Romanowski bez immunitetu. Jest zgoda na zatrzymanie i areszt

Źródło:
TVN24, PAP

"Łamanie przepisów to skracanie drogi do śmierci" - przekazała spółka PKP PLK i opublikowała ku przestrodze nagranie z przejazdu kolejowego w Świebodzinie, gdzie we wtorek białe renault wbiło się w przejeżdżający pociąg. Na wideo widać, jak kierowca łamie przepisy ruchu drogowego. Policja wskazuje, że do wypadku przyczyniła się jeszcze jedna istotna rzecz.

Zignorował światła i ominął rogatki, potem wbił się w pociąg. Nagranie

Zignorował światła i ominął rogatki, potem wbił się w pociąg. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Mercedes ogłosił dalsze cięcie kosztów i wprowadzenie do swojej gamy produktów większej liczby samochodów benzynowych i wysokoprężnych niż pojazdów elektrycznych. Firma chce w ten sposób "ożywić marże" w obliczu gwałtownego spadku zysków.

Gigant tnie koszty i przedstawia ponure perspektywy

Gigant tnie koszty i przedstawia ponure perspektywy

Źródło:
Reuters

Najpierw zgarnął Złotą Palmę w Cannes, potem aż pięć Złotych Globów. Odkąd nagrody przyznały mu Gildie Reżyserów i Producentów - najcelniejsze prognostyki Oscarów - rywale zdają się być bez szans. Seana Bakera i jego "Anorę" dzieli krok od najważniejszych statuetek. Czy jednak starsi akademicy wskażą na film sankcjonujący prostytucję jako "zwykłą pracę"? Amerykańscy krytycy nie są pewni.

Samowystarczalny reżyser, rekordowo niski budżet. Oto oscarowy faworyt

Samowystarczalny reżyser, rekordowo niski budżet. Oto oscarowy faworyt

Źródło:
"Variety", "The Los Angeles Timea", " The Guardian", CNN, tvn24.pl
Odra ma być "osobą" - żeby nie doszło do kolejnej katastrofy. Będzie mogła bronić się sama?

Odra ma być "osobą" - żeby nie doszło do kolejnej katastrofy. Będzie mogła bronić się sama?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W czwartek premier Donald Tusk przyjął rezygnację Agnieszki Kwiatkowskiej-Gurdak ze stanowiska szefowej CBA. Wcześniej szef rządu domagał się wyjaśnień w związku z jej przesłuchaniem przez sejmową komisję śledczą ds. Pegasusa. Kim jest osoba, która stała na czele Centralnego Biura Antykorupcyjnego od 2023 roku?

Premier przyjął rezygnację szefowej CBA. Kim jest Agnieszka Kwiatkowska-Gurdak

Premier przyjął rezygnację szefowej CBA. Kim jest Agnieszka Kwiatkowska-Gurdak

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Superwizjer TVN, PAP, Onet, Gazeta Wyborcza

Sejm odrzucił w czwartek wniosek o wotum nieufności wobec ministry do spraw równości Katarzyny Kotuli. Wnioskowali o to posłowie PiS. Ich zdaniem ministra przygotowuje ustawę o uzgodnieniu płci. - To jakaś awantura, którą próbuje wywołać PiS. Składają wniosek za ustawę, której nie ma - skomentowała sprawę Katarzyna Kotula.

Kotula obroniona. Wniosek o wotum nieufności nie przeszedł

Kotula obroniona. Wniosek o wotum nieufności nie przeszedł

Źródło:
TVN24, PAP

Politycy PiS, w tym europoseł Mariusz Kamiński, twierdzą, że nastąpił największy spadek pozycji Polski w rankingu postrzegania korupcji. Sprawdziliśmy więc, które miejsca zajmowała Polska w ostatnich latach i za których rządów spadek był największy.

Spadek Polski w rankingu korupcji "rekordowy"? Rekord padł wcześniej

Spadek Polski w rankingu korupcji "rekordowy"? Rekord padł wcześniej

Źródło:
Konkret24

Sejm zgodził się na zastosowanie aresztu na okres 30 dni wobec byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Wniosek w tej sprawie skierowała komisja śledcza do spraw Pegasusa.

Sejm zdecydował w sprawie aresztu dla Ziobry

Sejm zdecydował w sprawie aresztu dla Ziobry

Źródło:
TVN24, PAP

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar powołał rzecznika dyscyplinarnego "ad hoc" do zbadania podejrzenia wykorzystania "piastowanej funkcji oraz działalności prokuratury do realizowania interesów swojej rodziny" przez zastępcę Prokuratora Generalnego Michała Ostrowskiego - poinformowała rzeczniczka organu Anna Adamiak. Ostrowski od 11 lutego pozostaje zawieszony w obowiązkach.

Ruch Bodnara w sprawie Ostrowskiego. Powołał rzecznika "ad hoc"

Ruch Bodnara w sprawie Ostrowskiego. Powołał rzecznika "ad hoc"

Źródło:
PAP

To bardzo dobra rzecz, by wspierać budownictwo społeczne, ale także spółdzielcze. To są rzeczy, z którymi się zgadzamy - mówiła w "Faktach po Faktach" ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jak podkreśliła, nie zgadza się natomiast z dopłatami do kredytów, które mogą wpłynąć na ceny mieszkań oraz ich dostępność.

Ministra: tu zapala się czerwona lampka

Ministra: tu zapala się czerwona lampka

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent USA Donald Trump, któremu bardzo zależy na zakończeniu wojny w Ukrainie, na konferencji prasowej publicznie wygłaszał nieprawdziwe tezy na jej temat oraz na temat samej Ukrainy - w dodatku zbieżne z tym, co rozpowszechnia rosyjska propaganda.

Trump mówi o Ukrainie. To samo głosi propaganda Kremla

Trump mówi o Ukrainie. To samo głosi propaganda Kremla

Źródło:
Konkret24
Były miliony, teraz brakuje pieniędzy. Fundacja Profeto zawiesza działalność radia i portalu

Były miliony, teraz brakuje pieniędzy. Fundacja Profeto zawiesza działalność radia i portalu

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Witalij Kliczko odebrał nagrodę imienia prezydenta Pawła Adamowicza podczas sesji plenarnej Komitetu Regionów w Brukseli. Burmistrza Kijowa wyróżniono "za przywództwo i obronę praw człowieka oraz demokracji w obliczu wojny".

Witalij Kliczko z nagrodą imienia Pawła Adamowicza. "Za obronę demokracji w obliczu wojny"

Witalij Kliczko z nagrodą imienia Pawła Adamowicza. "Za obronę demokracji w obliczu wojny"

Źródło:
gdansk.pl/TVN24

Były sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen został odznaczony Medalem Kuriera z Warszawy. - Pokój jest cenny, ale to wolność ceny nie ma - podkreślił, odbierając wyróżnienie w środę wieczorem w stołecznym Muzeum Powstania Warszawskiego.

"Pokój jest cenny, ale to wolność ceny nie ma". Anders Rasmussen z Medalem Kuriera z Warszawy

"Pokój jest cenny, ale to wolność ceny nie ma". Anders Rasmussen z Medalem Kuriera z Warszawy

Źródło:
PAP