Hanna Gill-Piątek odchodzi z Polski 2050 Szymona Hołowni. Wiadomo, kto zastąpi ją na stanowisku szefowej koła

Aktualizacja:
Autor:
ks//now
Źródło:
TVN24
Hanna Gill-Piątek odchodzi z Polski 2050 Szymona Hołowni
Hanna Gill-Piątek odchodzi z Polski 2050 Szymona HołowniTVN24
wideo 2/3
TVN24Hanna Gill-Piątek odchodzi z Polski 2050 Szymona Hołowni

Posłanka Hanna Gill-Piątek poinformowała na konferencji prasowej w Sejmie, że występuje z ugrupowania Polska 2050. Jednym z powodów, jak wyjaśniła, jest rezygnacja ugrupowania Szymona Hołowni z budowania wspólnej listy opozycji. - Cieszę się, że Polska 2050 wchodzi na tę nową drogę w polityce, ale to już nie jest moja droga - oświadczyła posłanka, która jako pierwsza ponad dwa lata temu dołączyła do Polski 2050. Partia poinformowała już, kto zastąpi Gill-Piątek na stanowisku szefowej koła parlamentarnego ugrupowania.

Hanna Gill-Piątek była szefową koła parlamentarnego Polski 2050 i pierwszą parlamentarzystką, która przeszła do ugrupowania Szymona Hołowni, we wrześniu 2020 roku. Wcześniej należała do klubu Lewicy.

Hanna Gill-PiątekTVN24

W środę na konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie Gill-Piątek ogłosiła, że opuszcza ugrupowanie Szymona Hołowni. - To jest dla mnie bardzo trudna decyzja i chciałabym, żeby to przebiegło bardzo spokojnie - powiedziała. Jak wyjaśniała, powodem jej decyzji jest odejście Polski 2050 od koncepcji budowania jednej listy opozycji na nadchodzące wybory parlamentarne.

- Cieszę się, że Polska 2050 wchodzi na tę nową drogę w polityce, ale to już nie jest moja droga. Jeśli chodzi o funkcje, czasem są sprawy ważniejsze - powiedziała posłanka, tłumacząc powody odejścia od Szymona Hołowni.

Gill-Piątek: potrzebny jest silny blok opozycji

O swojej decyzji poinformowała także na Twitterze, publikując oświadczenie. "Jestem przekonana, co niejednokrotnie podkreślałam, że w nadchodzących wyborach po stronie opozycji demokratycznej potrzebny jest przede wszystkim silny blok opozycji, zdolny do ostatecznego pokonania partii Jarosława Kaczyńskiego" - napisała.

Nową przewodniczącą koła parlamentarnego Polski 2050 została Paulina Hennig-Kloska, wiceprzewodnicząca ugrupowania.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ks//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości