„Polacy nie zapomnieli o rusofobii Kaczyńskiego”


- Teoretycznie Jarosław Kaczyński może pozbył się swoich ksenofobicznych cech czy poglądów, ale w praktyce mam co do tego wątpliwości – stwierdził Bronisław Komorowski w wywiadzie dla „Polski The Times”.

Pytany, czy zaangażowanie rodziny w kampanię, to próba ocieplenia wizerunku, Komorowski odparł: - Doświadczenia rodzinne są bardzo istotne dla wiedzy o życiu. Gdzie częściej niż w rodzinie człowiek musi ciągle zawierać tyle kompromisów? Opinia publiczna ma prawo wiedzieć, czy ktoś ma zdolność do układania się z najbliższymi, czy tego nie umie albo nie potrzebuje robić. Moja rodzina nie pcha się przed kamery, ale ukrywanie jej byłoby dziwne – stwierdził w rozmowie z gazetą.

„Polacy bardziej cenią służbę niż nieobecność”

Marszałek skrytykował też nieobecność Jarosława Kaczyńskiego w kampanii wyborczej. - Jest pytanie, czy taka walka ze mną jest uczciwa wobec wyborców. Ja sobie na podobne postępowanie wobec moich przeciwników nie pozwolę, bo szanuję wyborców - zapewnił.

Zdaniem Komorowskiego, „Polacy jednak bardziej cenią pracę i służbę niż nieobecność” i zadeklarował, że będzie się starał uzyskać od prezesa PiS odpowiedzi „na różne kwestie”.

- Przecież nietrudno sprowokować czy zachęcić Jarosława Kaczyńskiego do wypowiedzi na temat istotny, jeśli tylko uznaje on, że odpowiadając, coś zyskuje. Tak było z jego ostatnią pojednawczą odezwą do Rosjan, którą nagrał po sukcesie mojej wizyty w Moskwie - przypomniał.

„Polacy mają pamięć dłuższą niż kampania”

Marszałek uważa, że pojednawczy ton Kaczyńskiego nie jest szczery. - Jeżeli pan uważa, że wszyscy zapomnieli o jego rusofobicznej postawie oraz o tym, jak wiele złego zrobił dla stosunków polsko-rosyjskich, to mamy różnicę zdań. Ja uważam, że Polacy mają pamięć dłuższą niż kampania wyborcza. Ponadto od tego, co prezes PiS mówi, ważniejsze jest to, co on robi. Ciekawe, czy on rzeczywiście zechce się teraz włączyć w pojednanie polsko-rosyjskie – zauważył. I dodał: - Teoretycznie on może pozbył się swoich ksenofobicznych cech czy poglądów, ale w praktyce mam co do tego wątpliwości.

Wszystkie informacje nt. wyborów prezydenckich 2010, 24 godziny na dobę, można zobaczyć w SPECJALNYM SERWISIE www.tvn24.pl/wybory Weź udział w akcji tvn24.pl i onet.pl "Krótka piłka - zapytaj kandydata" - sprawdź TUTAJ, jak to zrobić.

Źródło: "Polska The Times"

Pozostałe wiadomości