Polska

Podarła projekt, groziła jej radna PiS. Pomaska żałuje tylko jednego

Polska

Pomaska (PO) o podarciu uchwały: żałuję jednego
tvn24Agnieszka Pomaska tłumaczyła się w TVN24 z podarcia projektu uchwały

Uważam, że to rzecz niedopuszczalna, żeby rządzący pochwalali tego typu komentarze - mówiła we "Wstajesz i wiesz" Agnieszka Pomaska. Po tym, jak posłanka PO podarła w Sejmie projekt jednej z uchwał, gdańska radna PiS napisała, że trzeba ją za to "ogolić na łyso".

Chodzi o zeszłotygodniową debatę w Sejmie ws. uchwały o obronie suwerenności Polski, którą przygotowało PiS. W trakcie dyskusji nad projektem Pomaska podarła go.

- Mam nadzieję, że ta uchwała skończy w ten sposób - powiedziała wówczas posłanka PO.

Po tych wydarzeniach gdańska radna PiS Anna Kołakowska napisała na jednym z portali społecznościowych: "Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso".

"Jeśli czegoś żałuję..."

W czwartek Pomaska tłumaczyła w TVN24, że miała świadomość, iż wspomniany dokument w chwili podarcia nie był jeszcze uchwałą przyjętą przez Sejm, tylko projektem.

- Ten projekt, oprócz tego, że był pełen kłamliwych sformułowań, był pełen błędów, które później PiS musiał poprawić autopoprawką - mówiła w czwartek w TVN24 Pomaska. Dodała, że w związku z tym incydentem żałuje tylko jednego.

- Jeśli coś mnie dzisiaj szokuje i czegoś żałuję, to reakcji na te słowa tych, którzy rządzą - mówiła polityk PO, odnosząc się do wpisu Kołakowskiej. - Uważam, że to rzecz niedopuszczalna, żeby rządzący tego typu zachowania i komentarze pochwalali, bo z tym mieliśmy, niestety, do czynienia - dodała .

Jak mówiła, po piątkowym incydencie, oprócz fali krytyki spotkało ją także dużo słów wsparcia. Przypomniała też, że sprawa dotycząca słów radnej PiS trafiła już do prokuratury. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z mowy nienawiści złożyła Platforma Obywatelska.

Mimo to Pomaska nie wykluczyła w rozmowie z TVN24, że wytoczy Kołakowskiej także proces cywilny.

"Ta uchwała to nie jest żadna uchwała"
"Ta uchwała to nie jest żadna uchwała"tvn24

Autor: ts//plw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości