Platforma wybrała kolejnych "baronów"

Platforma wybrała kolejnych "baronów"
Platforma wybrała kolejnych "baronów"
tvn24
Posłowie PO zostali przewodniczącymi partii w miastachtvn24

Platforma Obywatelska wybrała kolejnych szefów regionalnych struktur partii. Niespodzianek nie było - wygrali albo dotychczasowi przewodniczący, albo ci bez konkurentów. Uwagę zwraca wygrana w Opolskiem Tadeusza Jarmuziewicza, przez kilka lat wiceministra infrastruktury, zdymisjonowanego latem z powodu kontrowersyjnych spotkań z biznesmenami z firmy Alpine Bau, budującymi autostradę A1.

Posłanka Agnieszka Pomaska została, po raz drugi, wybrana na przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w Gdańsku. Otrzymała 74 głosy. Jej kontrkandydat, radny Gdańska Piotr Grzelak otrzymał 27 głosów.

Apetyt na prezydenturę

Po wyborach Pomaska do najważniejszych zadań na najbliższą kadencję zaliczyła pracę nad strategią miasta 2030+, aktywny udział przy współtworzeniu budżetu obywatelskiego oraz wykorzystanie nowej budżetowej perspektywy unijnej i realizacji w Gdańsku dużych projektów. Jako najważniejszy cel polityczny wymieniła zwycięstwo w wyborach, najpierw do Parlamentu Europejskiego, a następnie w wyborach samorządowych. - Ambitnym celem jest powtórzenie wyniku ostatnich wyborów, czyli zdobycie 26 z 34 miejsc w Radzie Miasta Gdańska oraz zwycięstwo w wyborach na prezydenta miasta w pierwszej turze - powiedziała.

Odnosząc się do kandydowania Piotra Grzelaka na stanowisko szefa gdańskiej PO powiedziała, że "konkurencja zawsze mobilizuje do cięższej pracy". Zwróciła uwagę, że w sobotnich wyborach otrzymała wyższe poparcie niż w poprzednich, kiedy jej kontrakandydatem był Jarosław Wałęsa.

Podczas wyborów w Gdańsku wybrano także 25 członków Rady Powiatu partii oraz 74 delegatów na zjazd regionalny PO, który ma się odbyć 27 października. PO w Gdańsku ma 490 członków.

Posłanka Agnieszka Pomaska ma 33 lata. Do PO należy od 2001 r, wcześniej działała w młodzieżówce partii czyli Młodych Demokratach. Była radną Gdańska i należała do władz regionalnych partii. Była posłanką w części poprzedniej kadencji Sejmu i została wybrana do Izby Niższej obecnej kadencji. Jest szefową Komisji ds. UE.

Aziewicz porządzi w Gdyni

W Gdyni szefem PO, już na trzecią kadencję, został poseł Tadeusz Aziewicz, szef sejmowej komisji skarbu państwa. Swój głos oddali na niego wszyscy uczestniczący w zjeździe delegaci.

Gdyńska PO wybrała także 40 osobową Radę Powiatu oraz 25 delegatów na zjazd regionalny partii.

Tadeusz Aziewicz w latach 80. uczestniczył w ruchu opozycyjnym. Wspólnie z Donaldem Tuskiem, Janem Krzysztofem Bieleckim i Januszem Lewandowskim współtworzył środowisko gdańskich liberałów. Poseł poprzedniej oraz obecnej kadencji. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego sejmowej Komisji Skarbu Państwa oraz przewodniczącego Grupy Parlamentarnej Polska - Litwa. Zasiada we władzach regionalnych i krajowych partii.

PO w Gdyni ma ok. 150 członków.

Powiat dla Grabkowskiego

Jan Grabkowski został ponownie wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie poznańskim. Starosta poznański wygrał przeprowadzone w sobotę wybory.

W głosowaniu uczestniczyło 116 osób. Grabkowski otrzymał 85 głosów, na jego kontrkandydata, Macieja Sytka, zagłosowało 31 osób.

- Od wielu lat pracujemy na wizerunek Platformy Obywatelskiej w powiecie poznańskim. To, co robimy dla mieszkańców, daje określone wyniki w wyborach samorządowych co cztery lata. Dziś większość członków PO doceniła to, co robię dla Platformy jako jej przewodniczący - powiedział PAP Grabkowski.

Jak dodał, obecnie w powiecie poznańskim PO ma niespełna 300 zarejestrowanych członków.

Jan Grabkowski urodził się w 1954 roku w Krakowie. Ukończył Politechnikę Poznańską. W 1998 roku zdobył mandat radnego powiatu poznańskiego. W I kadencji rady pełnił obowiązki wicestarosty. Starostą poznańskim jest od 2002 roku.

W latach 2004-2007 pełnił funkcję przewodniczącego Konwentu Starostów Wielkopolski. Obecnie piastuje funkcję wiceprezesa zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań.

Na początku tygodnia w Poznaniu wybierano szefa miejskich struktur PO. Został nim europoseł Filip Kaczmarek. Był jedynym kandydatem na tę funkcję.

Gronkiewicz-Waltz wygrała. Konkurentów nie było

Na przewodniczącą PO w stolicy została wybrana prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Stołeczna PO zaapelowała do warszawiaków, aby nie brali udziału w referendum 13 października, argumentując, że nawet głos w obronie Gronkiewicz-Waltz, "tylko pomoże jej przeciwnikom".

Na sobotnim zjeździe Gronkiewicz-Waltz była jedyną zgłoszoną kandydatką na stanowisko przewodniczącego. Zagłosowało za nią 395 uczestników zjazdu; w sumie oddano 489 ważnych głosów.

Z kolei we Wrocławiu przewodniczącym ponownie został eurodeputowany Jacek Protasiewicz.

Łódź dla Zdanowskiej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska została w sobotę ponownie wybrana na szefa łódzkich struktur Platformy Obywatelskiej. Była jedynym, zgłoszonym przez zjazd, kandydatem do pełnienia tej funkcji. Za jej wyborem głosowało 254 członków; dwóch było przeciwnych.

Od samego początku wiadomo było, że Zdanowska, którą popiera wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk (PO), nie będzie miała rywala. Stało się tak, bo Krzysztof Kwiatkowski, o którym mówi się, że jest oponentem Grabarczyka, w związku z wyborem na szefa NIK złożył partyjną legitymację. Kilku lokalnych działaczy, którzy byli z nim utożsamiani, zostało wyrzuconych z PO.

Kandydaturę Zdanowskiej rekomendował właśnie Grabarczyk. Przypomniał, że to Platforma od kilku lat odpowiada za miasto i jego rozwój. Jak mówił, obecnie w Łodzi realizowanych jest wiele kluczowych dla miasta inwestycji – nowy dworzec Fabryczny, rewitalizacja zabytkowej elektrociepłowni EC1. Jest też projekt, aby w mieście zorganizować za kilka lat tzw. małe Expo poświęcone rewitalizacji miast. Dlatego według niego, szefem PO w Łodzi powinna być osoba, która „tryska energią, rozumie problemy miasta i je rozwiązuje, ktoś, kto ma wolę walki o miasto i nie boi się o nie bić”. Taką osoba jest obecna prezydent Łodzi Hanna Zdanowska - powiedział.

Sama kandydatka przyznała, że chce kontynuować to, co robi w mieście i nie chciałaby, aby tę inwestycyjną szansę zmarnować. - Łódź ma swoje pięć minut, na które czekała 50 lat - powiedziała.

Wyniki głosowania nad kandydaturą Zdanowskiej były do przewidzenia. Na sali zastanawiano się tylko, czy będzie miała stuprocentowe poparcie. Okazało się, że dwie osoby były jej przeciwne. Zdaniem szefa PO w regionie, posła Andrzeja Biernata „minus dwa to żaden wynik”.

Tuż po wyborze Zdanowska podziękowała swoim partyjnym kolegom za zaufanie i zapowiedziała, że „całą swoją energię spożytkuje dla dobra miasta”. W rozmowie z mediami dodała, że każda partia jest narzędziem do realizacji marzeń osób, które z tą partią się utożsamiają. - Dla mnie ten wybór jest tożsamy z wyborem osoby, która będzie zarządzała miastem. Czy to z funkcji przewodniczącego struktury, czy z funkcji prezydenta miasta. Moja polityka to zmienianie Łodzi i w tym kierunku powinny iść wszyscy politycy. Sprawy wewnętrzne partii nikogo, poza jej członkami, nie obchodzą - dodała.

Zdanowska urodziła się 23 marca 1959 roku. Ukończyła studia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Z zawodu jest inżynierem środowiska. Była dyrektorem biura Łódzkiej Izby Przemysłowej, radną i wiceprezydentem Łodzi ds. edukacji, sportu, funduszów unijnych, dróg i transportu publicznego. W 2010 roku wybrana została na prezydenta Łodzi.

Jarmuziewicz szefem PO w Opolu

Były wiceminister infrastruktury, poseł PO Tadeusz Jarmuziewicz został w sobotę szefem struktur Platformy Obywatelskiej w Opolu. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Otrzymał 75 głosów poparcia, przeciwko jego kandydaturze były cztery osoby.

- Teraz będzie trudniej, bo będziemy mieć kilka twardych orzechów do zgryzienia. Czeka nas istny festiwal wyborczy – mówił Jarmuziewicz, dziękując za poparcie. - Do tego, że mamy wahania w sondażach poparcia, sami dołożyliśmy rękę. Więcej słychać na temat naszych problemów wewnętrznych, niż o tym co mamy do zaproponowania Polsce. Na szczęście na Opolszczyźnie nas te spory omijają - dodał.

Jarmuziewicz zastąpi na stanowisku przewodniczącego PO w Opolu Ryszarda Zembaczyńskiego, prezydenta miasta sprawującego tę funkcję przez trzy kadencje. Zembaczyński wycofuje się z życia politycznego z powodów zdrowotnych. Kilka miesięcy temu oficjalnie przyznał, że choruje na Parkinsona. Zapowiedział, że nie będzie się już po raz czwarty ubiegał się o fotel prezydenta Opola.

- Zastajesz Opole w dobrej sytuacji i będziesz zbierał owoce pracy Ryszarda Zembaczyńskiego – zwrócił się do nowego szefa opolskiej PO poseł Leszek Korzeniowski, szef regionalnych struktur PO. - Oczekuję tego, że utrzymamy organizację na pierwszym miejscu w sondażach, że wygramy z PiS i wybory na prezydenta Opola – dodał.

Według członków opolskiej PO Jarmuziewicz będzie kandydatem partii na prezydenta Opola. - Nie mówię nie, ale to jeszcze daleka droga – powiedział Jarmuziewicz.

Tadeusz Jarmuziewicz jest posłem od 16 lat. Przez ostatnie sześć lat sprawował funkcję wiceministra infrastruktury. Premier zdymisjonował go latem tego roku z powodu kontrowersyjnych spotkań z biznesmenami z firmy Alpine Bau budującymi autostradę A1. Warszawska prokuratura prowadzi postępowanie wyjaśniające niejasności w jego oświadczeniach majątkowych.

Autor: rf//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl

Pozostałe wiadomości

Donald Trump podpisał rozporządzenie nakładające wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Władze Meksyku i Kanady już zapowiedziały cła odwetowe.

Trump nałożył cła. Sąsiedzi już zapowiedzieli odwet

Trump nałożył cła. Sąsiedzi już zapowiedzieli odwet

Źródło:
PAP

W Filadelfii rozbił się samolot pogotowia lotniczego. Zmarł pianista i kompozytor Wojciech Trzciński. Na A2 doszło do tragicznego wypadku. Donald Trump nałożył wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 2 lutego

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej numer 22 w pobliżu miejscowości Krasowiec niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Samochód osobowy zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba.

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Źródło:
tvn24.pl

Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa drugiego etapu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w znacznym stopniu współfinansuje wartą około sześćset milionów inwestycję, ma wątpliwości co do dalszego wydatkowania środków. Sama inwestycja wzbudza dyskusje. Jej przeciwnicy twierdzą, że jest projektem stricte politycznym, z kolei zwolennicy widzą w niej szansę na rozwój miasta i regionu.

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Sztab Generalny Ukrainy przekazał, że Rosjanie umyślnie przeprowadzili atak rakietowy na internat w mieście Sudża w obwodzie kurskim, które kontrolowane jest przez wojska ukraińskie. Napisano, że "rosyjska armia teraz zaczęła celowo zabijać własnych cywilów". Rzecznik ukraińskiej armii w tym regionie poinformował, że pod gruzami budynku znalazło się 95 ludzi.

Ukraiński Sztab Generalny: Rosja zaatakowała własnych obywateli

Ukraiński Sztab Generalny: Rosja zaatakowała własnych obywateli

Źródło:
PAP

Na autostradzie A2 zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak przekazała policja w Żyrardowie, jedna osoba zginęła, a dwie są ranne. Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl ustalił nieoficjalnie, że jeden z kierowców jechał pod prąd.

Wypadek na A2. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

Wypadek na A2. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

Źródło:
tvn24.pl

Buta i arogancja - tak piątkowe zachowanie Zbigniewa Ziobry skomentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Anita Kucharska-Dziedzic, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy. Dodała, że wisi nad nim "miecz sprawiedliwości". Krzysztof Kwiatkowski, senator Koalicji Obywatelskiej, stwierdził, że stawką w tej sprawie jest "zaufanie obywateli do instytucji państwa".

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

Źródło:
TVN24

W wieku 75 lat zmarł Wojciech Trzciński - kompozytor, pianista, aranżer i producent muzyczny, założyciel niezależnego ośrodka sztuki Fabryka Trzciny. Informację przekazał TVN24 jego syn, Stanisław Trzciński. 

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Źródło:
TVN24, PAP

11-letni Paweł zginął, a Kuba do dzisiaj leczy się z traumy po tym, jak w Humniskach na Podkarpaciu w chłopców samochodem wjechała 78-letnia kobieta. Dzieci szły poboczem, bo przy drodze nie ma chodnika. Miejscowi włodarze po tragedii obiecali jego budowę, ale na pytanie o to, kiedy powstanie, odpowiedzieć nie potrafią. Mieszkańcy są rozczarowani: - Mimo tragedii ta sprawa dla nikogo nie jest priorytetem - mówią.

Ponad rok temu na poboczu zginął 11-letni Paweł. Chodnik wciąż nie jest priorytetem

Ponad rok temu na poboczu zginął 11-letni Paweł. Chodnik wciąż nie jest priorytetem

Źródło:
tvn24.pl

Stacja CNN opublikowała nowe nagrania z momentu zderzenia samolotu pasażerskiego linii American Airlines z wojskowym śmigłowcem Black Hawk. Obie maszyny spadły do rzeki Potomak w Waszyngtonie. Do katastrofy doszło w czwartek.

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Źródło:
CNN

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Wynika z nich, że premier Viktor Orban w ciągu ostatniego roku zubożał o 4,3 miliona forintów, szef MSZ Peter Szijjarto nadal jest winien swoim rodzicom 30 milionów, a obłożony amerykańskimi sankcjami szef gabinetu premiera Antal Rogan rozpoczął nowy rok z majątkiem o wartości 609 milionów forintów.

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Źródło:
PAP

Z analizy zdjęć satelitarnych analityka wywiadu MT Andersona wynika, że wszystkie rosyjskie statki i okręty wojenne opuściły swoją bazę w syryjskim porcie Tartus, na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego i płyną na zachód.

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Źródło:
PAP

Trzy i pół miliona złotych, a nie 40 milionów złotych wróciło do budżetu państwa z tak zwanego programu willa plus. To, co minister Przemysław Czarnek rozdał na siedziby różnych fundacji, trudno teraz odzyskać. Jednym z beneficjentów dotacji jest Fundacja "Dumni z Elbląga", w której siedzibie odbywają się teraz kursy numerologii i sensu egzystencji, a jej prezes przekonuje, że "jego stwórcą jest Allah".

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Źródło:
Fakty TVN

Serbscy studenci zorganizowali kolejny masowy protest i zablokowali mosty na Dunaju w Nowym Sadzie, gdzie trzy miesiące temu doszło do katastrofy budowlanej. Jeden z mostów został zablokowany na 24 godziny, do niedzielnego popołudnia. W demonstracji wzięły udział dziesiątki tysięcy osób.

Trzy miesiące od katastrofy w Nowym Sadzie. Protestujący zablokowali trzy mosty

Trzy miesiące od katastrofy w Nowym Sadzie. Protestujący zablokowali trzy mosty

Źródło:
Reuters, Associated Press

Zbigniew Ziobro opowiada o okolicznościach swojego powrotu do Polski na krótko zanim został zatrzymany w piątek przez policję. - Zauważyłem, że jest za mną ogon w Brukseli. Mam podejrzenia, że to mogły być polskie służby - powiedział. Przyznał, że chodziło o to, "by wszyscy myśleli, że leci do Polski samolotem". Na pytanie, czy jego celem było zmylenie służb, odparł, że w przeszłości był krótko funkcjonariuszem operacyjnym. - Pewne doświadczenia się przydają - dodał.

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Źródło:
tvn24.pl, RMF FM

Jest się czym przejmować, ale nie ma się czego bać - mówił na nagraniu premier Donald Tusk, odnosząc się do aktualnej sytuacji międzynarodowej. Według Tuska Polska ma "dobrą odpowiedź na te kryzysy". - Uzyskaliśmy naprawdę autentyczne przywództwo w Europie, a za chwilę możemy mieć niezależnego, mądrego, silnego, ale przyjaznego prezydenta. Wszystko jest w naszych rękach - powiedział szef rządu.

Tusk o sytuacji międzynarodowej: w Polsce mamy dobrą odpowiedź na te kryzysy

Tusk o sytuacji międzynarodowej: w Polsce mamy dobrą odpowiedź na te kryzysy

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Raz na cztery lata Jezioro Maltańskie w Poznaniu zmienia w się w "suchy krater". To czas na usunięcie mułu i zalegających śmieci. Za każdym razem, gdy ten popularny zbiornik staje się zupełnie pusty, pojawiają się pytania o "znaleziska". Lista nietypowych rzeczy już jest.

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Źródło:
TVN24

Mołdawia to jedno z najszybciej wyludniających się państw na świecie - powiedział analityk Ośrodka Studiów Wschodnich Kamil Całus. Liczba mieszkańców tego kraju, nie wliczając separatystycznego Naddniestrza, wynosi obecnie 2,401 miliona. To spadek o 13,9 procent w ciągu dekady.

W tym kraju jest jeden z najgorszych kryzysów demograficznych na świecie

W tym kraju jest jeden z najgorszych kryzysów demograficznych na świecie

Źródło:
PAP

Policjanci z hrabstwa El Dorado w stanie Kalifornia przeprowadzili nietypową akcję ratunkową. Pomogli psu, który spadł 60 metrów w dół wodospadu. Jak podały lokalne media, zwierzę doznało obrażeń.

Spadł 60 metrów w dół wodospadu. Akcja ratunkowa w Kalifornii

Spadł 60 metrów w dół wodospadu. Akcja ratunkowa w Kalifornii

Źródło:
sacbee.com, CNN
Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dwa ciała znaleziono w rzece Dee w szkockim Aberdeen. Prawdopodobnie są to poszukiwane siostry Huszti - przekazały w sobotę brytyjskie media. Pochodzące z Węgier Eliza i Henrietta zaginęły w ubiegłym miesiącu w okolicach portu leżącego nad rzeką.

Dwa ciała w rzece. To prawdopodobnie siostry Huszti

Dwa ciała w rzece. To prawdopodobnie siostry Huszti

Źródło:
PAP

W listopadzie 2024 roku samolot z Katowic do niemieckiego Dortmundu odleciał bez 42 pasażerów. Nie poczekał na osoby, które utknęły w kolejce do kontroli bezpieczeństwa. Do tej pory żaden z pasażerów nie otrzymał odszkodowania za stracony lot. - Nie ponosimy odpowiedzialności, nie możemy wypłacić odszkodowań - informuje lotnisko. Kto w takim razie odpowiedzialność ponosi?

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Źródło:
tvn24.pl

Ornitolodzy z Florydy są zdruzgotani śmiercią dwóch młodych bielików amerykańskich. Ptaki najprawdopodobniej zjadły zwierzę zakażone ptasią grypą. Młode nie zdążyły nawet otrzymać imion.

Zjadły upolowane zwierzę. Cztery dni później już nie żyły

Zjadły upolowane zwierzę. Cztery dni później już nie żyły

Źródło:
CNN

Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował w powiecie nyskim (woj. opolskie). W środku było dwóch mężczyzn, nie udało się ich uratować. Policja wyjaśnia, jak doszło do wypadku.

Wypadli z drogi i dachowali. Dwie osoby zginęły

Wypadli z drogi i dachowali. Dwie osoby zginęły

Źródło:
TVN24

Jak działają kamery na rondzie Wojnara we Włochach? Ze statystyk drogowców wynika, że tylko w pierwszych kilkunastu dniach od uruchomienia zarejestrowały niemal 800 wykroczeń. Ich zadaniem jest wyłapywanie kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle.

28 kamer obserwuje skrzyżowanie. Zarejestrowały setki kierowców przejeżdżających na czerwonym

28 kamer obserwuje skrzyżowanie. Zarejestrowały setki kierowców przejeżdżających na czerwonym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zapewnień o rozliczeniu willi plus było dużo, ale kiedy zajrzymy do kasy państwa, to okaże się, że z 40 milionów złotych, które Przemysław Czarnek rozdał, wróciło 3,5 miliona - mówiła na antenie TVN24 Justyna Suchecka, dziennikarka tvn24.pl. - Widzimy, że te procedury się dłużą. Docierają też do nas sygnały o tym, że w ministerstwie istnieją pewne braki kadrowe osób, które mogłyby to skutecznie rozliczać - powiedział Piotr Szostak.

"Zaawansowany trolling, robienie sobie jaj z systemu sprawiedliwości". Co dalej z rozliczeniem willi plus

"Zaawansowany trolling, robienie sobie jaj z systemu sprawiedliwości". Co dalej z rozliczeniem willi plus

Źródło:
TVN24

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz ludzie związani z Jarosławem Kaczyńskim są obecni nie tylko w studiach i na łamach gazet Tomasza Sakiewicza. Zajmują też posady w organach zarządzających jego mediami. Wszystkie one tworzą system naczyń połączonych: personalnie i kapitałowo.

Media Sakiewicza. Gdzie nie spojrzeć, ludzie PiS

Media Sakiewicza. Gdzie nie spojrzeć, ludzie PiS

Źródło:
Konkret24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Brutalista", serialu "Przesmyk" i fali hejtu po emocjonalnym nagraniu Seleny Gomez.

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

Źródło:
tvn24.pl