Platforma wybrała kolejnych "baronów"

Platforma wybrała kolejnych "baronów"
Platforma wybrała kolejnych "baronów"
tvn24
Posłowie PO zostali przewodniczącymi partii w miastachtvn24

Platforma Obywatelska wybrała kolejnych szefów regionalnych struktur partii. Niespodzianek nie było - wygrali albo dotychczasowi przewodniczący, albo ci bez konkurentów. Uwagę zwraca wygrana w Opolskiem Tadeusza Jarmuziewicza, przez kilka lat wiceministra infrastruktury, zdymisjonowanego latem z powodu kontrowersyjnych spotkań z biznesmenami z firmy Alpine Bau, budującymi autostradę A1.

Posłanka Agnieszka Pomaska została, po raz drugi, wybrana na przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w Gdańsku. Otrzymała 74 głosy. Jej kontrkandydat, radny Gdańska Piotr Grzelak otrzymał 27 głosów.

Apetyt na prezydenturę

Po wyborach Pomaska do najważniejszych zadań na najbliższą kadencję zaliczyła pracę nad strategią miasta 2030+, aktywny udział przy współtworzeniu budżetu obywatelskiego oraz wykorzystanie nowej budżetowej perspektywy unijnej i realizacji w Gdańsku dużych projektów. Jako najważniejszy cel polityczny wymieniła zwycięstwo w wyborach, najpierw do Parlamentu Europejskiego, a następnie w wyborach samorządowych. - Ambitnym celem jest powtórzenie wyniku ostatnich wyborów, czyli zdobycie 26 z 34 miejsc w Radzie Miasta Gdańska oraz zwycięstwo w wyborach na prezydenta miasta w pierwszej turze - powiedziała.

Odnosząc się do kandydowania Piotra Grzelaka na stanowisko szefa gdańskiej PO powiedziała, że "konkurencja zawsze mobilizuje do cięższej pracy". Zwróciła uwagę, że w sobotnich wyborach otrzymała wyższe poparcie niż w poprzednich, kiedy jej kontrakandydatem był Jarosław Wałęsa.

Podczas wyborów w Gdańsku wybrano także 25 członków Rady Powiatu partii oraz 74 delegatów na zjazd regionalny PO, który ma się odbyć 27 października. PO w Gdańsku ma 490 członków.

Posłanka Agnieszka Pomaska ma 33 lata. Do PO należy od 2001 r, wcześniej działała w młodzieżówce partii czyli Młodych Demokratach. Była radną Gdańska i należała do władz regionalnych partii. Była posłanką w części poprzedniej kadencji Sejmu i została wybrana do Izby Niższej obecnej kadencji. Jest szefową Komisji ds. UE.

Aziewicz porządzi w Gdyni

W Gdyni szefem PO, już na trzecią kadencję, został poseł Tadeusz Aziewicz, szef sejmowej komisji skarbu państwa. Swój głos oddali na niego wszyscy uczestniczący w zjeździe delegaci.

Gdyńska PO wybrała także 40 osobową Radę Powiatu oraz 25 delegatów na zjazd regionalny partii.

Tadeusz Aziewicz w latach 80. uczestniczył w ruchu opozycyjnym. Wspólnie z Donaldem Tuskiem, Janem Krzysztofem Bieleckim i Januszem Lewandowskim współtworzył środowisko gdańskich liberałów. Poseł poprzedniej oraz obecnej kadencji. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego sejmowej Komisji Skarbu Państwa oraz przewodniczącego Grupy Parlamentarnej Polska - Litwa. Zasiada we władzach regionalnych i krajowych partii.

PO w Gdyni ma ok. 150 członków.

Powiat dla Grabkowskiego

Jan Grabkowski został ponownie wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie poznańskim. Starosta poznański wygrał przeprowadzone w sobotę wybory.

W głosowaniu uczestniczyło 116 osób. Grabkowski otrzymał 85 głosów, na jego kontrkandydata, Macieja Sytka, zagłosowało 31 osób.

- Od wielu lat pracujemy na wizerunek Platformy Obywatelskiej w powiecie poznańskim. To, co robimy dla mieszkańców, daje określone wyniki w wyborach samorządowych co cztery lata. Dziś większość członków PO doceniła to, co robię dla Platformy jako jej przewodniczący - powiedział PAP Grabkowski.

Jak dodał, obecnie w powiecie poznańskim PO ma niespełna 300 zarejestrowanych członków.

Jan Grabkowski urodził się w 1954 roku w Krakowie. Ukończył Politechnikę Poznańską. W 1998 roku zdobył mandat radnego powiatu poznańskiego. W I kadencji rady pełnił obowiązki wicestarosty. Starostą poznańskim jest od 2002 roku.

W latach 2004-2007 pełnił funkcję przewodniczącego Konwentu Starostów Wielkopolski. Obecnie piastuje funkcję wiceprezesa zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań.

Na początku tygodnia w Poznaniu wybierano szefa miejskich struktur PO. Został nim europoseł Filip Kaczmarek. Był jedynym kandydatem na tę funkcję.

Gronkiewicz-Waltz wygrała. Konkurentów nie było

Na przewodniczącą PO w stolicy została wybrana prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Stołeczna PO zaapelowała do warszawiaków, aby nie brali udziału w referendum 13 października, argumentując, że nawet głos w obronie Gronkiewicz-Waltz, "tylko pomoże jej przeciwnikom".

Na sobotnim zjeździe Gronkiewicz-Waltz była jedyną zgłoszoną kandydatką na stanowisko przewodniczącego. Zagłosowało za nią 395 uczestników zjazdu; w sumie oddano 489 ważnych głosów.

Z kolei we Wrocławiu przewodniczącym ponownie został eurodeputowany Jacek Protasiewicz.

Łódź dla Zdanowskiej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska została w sobotę ponownie wybrana na szefa łódzkich struktur Platformy Obywatelskiej. Była jedynym, zgłoszonym przez zjazd, kandydatem do pełnienia tej funkcji. Za jej wyborem głosowało 254 członków; dwóch było przeciwnych.

Od samego początku wiadomo było, że Zdanowska, którą popiera wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk (PO), nie będzie miała rywala. Stało się tak, bo Krzysztof Kwiatkowski, o którym mówi się, że jest oponentem Grabarczyka, w związku z wyborem na szefa NIK złożył partyjną legitymację. Kilku lokalnych działaczy, którzy byli z nim utożsamiani, zostało wyrzuconych z PO.

Kandydaturę Zdanowskiej rekomendował właśnie Grabarczyk. Przypomniał, że to Platforma od kilku lat odpowiada za miasto i jego rozwój. Jak mówił, obecnie w Łodzi realizowanych jest wiele kluczowych dla miasta inwestycji – nowy dworzec Fabryczny, rewitalizacja zabytkowej elektrociepłowni EC1. Jest też projekt, aby w mieście zorganizować za kilka lat tzw. małe Expo poświęcone rewitalizacji miast. Dlatego według niego, szefem PO w Łodzi powinna być osoba, która „tryska energią, rozumie problemy miasta i je rozwiązuje, ktoś, kto ma wolę walki o miasto i nie boi się o nie bić”. Taką osoba jest obecna prezydent Łodzi Hanna Zdanowska - powiedział.

Sama kandydatka przyznała, że chce kontynuować to, co robi w mieście i nie chciałaby, aby tę inwestycyjną szansę zmarnować. - Łódź ma swoje pięć minut, na które czekała 50 lat - powiedziała.

Wyniki głosowania nad kandydaturą Zdanowskiej były do przewidzenia. Na sali zastanawiano się tylko, czy będzie miała stuprocentowe poparcie. Okazało się, że dwie osoby były jej przeciwne. Zdaniem szefa PO w regionie, posła Andrzeja Biernata „minus dwa to żaden wynik”.

Tuż po wyborze Zdanowska podziękowała swoim partyjnym kolegom za zaufanie i zapowiedziała, że „całą swoją energię spożytkuje dla dobra miasta”. W rozmowie z mediami dodała, że każda partia jest narzędziem do realizacji marzeń osób, które z tą partią się utożsamiają. - Dla mnie ten wybór jest tożsamy z wyborem osoby, która będzie zarządzała miastem. Czy to z funkcji przewodniczącego struktury, czy z funkcji prezydenta miasta. Moja polityka to zmienianie Łodzi i w tym kierunku powinny iść wszyscy politycy. Sprawy wewnętrzne partii nikogo, poza jej członkami, nie obchodzą - dodała.

Zdanowska urodziła się 23 marca 1959 roku. Ukończyła studia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Z zawodu jest inżynierem środowiska. Była dyrektorem biura Łódzkiej Izby Przemysłowej, radną i wiceprezydentem Łodzi ds. edukacji, sportu, funduszów unijnych, dróg i transportu publicznego. W 2010 roku wybrana została na prezydenta Łodzi.

Jarmuziewicz szefem PO w Opolu

Były wiceminister infrastruktury, poseł PO Tadeusz Jarmuziewicz został w sobotę szefem struktur Platformy Obywatelskiej w Opolu. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Otrzymał 75 głosów poparcia, przeciwko jego kandydaturze były cztery osoby.

- Teraz będzie trudniej, bo będziemy mieć kilka twardych orzechów do zgryzienia. Czeka nas istny festiwal wyborczy – mówił Jarmuziewicz, dziękując za poparcie. - Do tego, że mamy wahania w sondażach poparcia, sami dołożyliśmy rękę. Więcej słychać na temat naszych problemów wewnętrznych, niż o tym co mamy do zaproponowania Polsce. Na szczęście na Opolszczyźnie nas te spory omijają - dodał.

Jarmuziewicz zastąpi na stanowisku przewodniczącego PO w Opolu Ryszarda Zembaczyńskiego, prezydenta miasta sprawującego tę funkcję przez trzy kadencje. Zembaczyński wycofuje się z życia politycznego z powodów zdrowotnych. Kilka miesięcy temu oficjalnie przyznał, że choruje na Parkinsona. Zapowiedział, że nie będzie się już po raz czwarty ubiegał się o fotel prezydenta Opola.

- Zastajesz Opole w dobrej sytuacji i będziesz zbierał owoce pracy Ryszarda Zembaczyńskiego – zwrócił się do nowego szefa opolskiej PO poseł Leszek Korzeniowski, szef regionalnych struktur PO. - Oczekuję tego, że utrzymamy organizację na pierwszym miejscu w sondażach, że wygramy z PiS i wybory na prezydenta Opola – dodał.

Według członków opolskiej PO Jarmuziewicz będzie kandydatem partii na prezydenta Opola. - Nie mówię nie, ale to jeszcze daleka droga – powiedział Jarmuziewicz.

Tadeusz Jarmuziewicz jest posłem od 16 lat. Przez ostatnie sześć lat sprawował funkcję wiceministra infrastruktury. Premier zdymisjonował go latem tego roku z powodu kontrowersyjnych spotkań z biznesmenami z firmy Alpine Bau budującymi autostradę A1. Warszawska prokuratura prowadzi postępowanie wyjaśniające niejasności w jego oświadczeniach majątkowych.

Autor: rf//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl

Pozostałe wiadomości

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Samolot marynarki wojennej USA został trafiony nad Morzem Czerwonym najprawdopodobniej w wyniku "bratobójczego ognia". Zmusiło to dwóch pilotów do katapultowania się - poinformowała agencja Associated Press.

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

Źródło:
PAP

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

1032 dni temu rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę. Organizacja Narodów Zjednoczonych podała, że od początku wojny zginęło ponad 12 tysięcy cywili. W tym roku zginęło ponad 340 cywili, a ponad 1800 zostało rannych.

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

Źródło:
TVN24, PAP, Reuters

Po miesiącu oczekiwania chiński statek Yi Peng wypłynął z duńskiej cieśniny Kattegat. Załoga tego statku jest podejrzana o przerwanie kabli telekomunikacyjnych na Bałtyku w połowie listopada. Trwa śledztwo w sprawie możliwego sabotażu. "Udało się porozmawiać z załogą i sprawdzić kwestie techniczne" - przekazał szef szwedzkiej Komisji do spraw Wypadków.

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

Źródło:
PAP

Fedor Szandor brał udział w walkach w Ukrainie i z bronią w ręku prowadził z okopów wykłady dla swoich studentów. Teraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował go nowym ambasadorem w Budapeszcie.

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Źródło:
PAP

Papież Franciszek jest przeziębiony i nie spotka się z wiernymi w niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia. Watykan tłumaczy, że decyzja ma też związek z obowiązkami papieża w przyszłym tygodniu.

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Źródło:
PAP

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

50-letniemu lekarzowi z Arabii Saudyjskiej zarzuca się pięciokrotne morderstwo i usiłowanie zabójstwa ponad 200 osób na jarmarku bożonarodzeniowym w Magdeburgu. Premier Donald Tusk po ataku w Niemczech apeluje do prezydenta i posłów PiS. 38 osób zginęło w wypadku autobusu w Brazylii. Viktor Orban, odnosząc się do sprawy Marcina Romanowskiego zasugerował, że na Węgrzech "może dochodzić do przypadków udzielania azylu" innym osobom. IMGW wydało ostrzeżenia w związku z niebezpieczną pogodą. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 22 grudnia.

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Źródło:
TVN24, PAP

Wieczorem na placu budowy nowej stacji metra zapadła się ziemia. - Zobaczyliśmy zapadlisko w ziemi na około trzy metry - mówił redakcji Kontakt24 aspirant Mariusz Kapsa ze stołecznej straży pożarnej. Jolanta Maliszewska z MPWiK przekazała, że w niedzielę rano została przywrócona woda do bloków przy ulicy Rayskiego.

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Prezydent elekt USA Donald Trump ogłosił, że zamierza powołać producenta telewizyjnego Marka Burnetta na stanowisko specjalnego wysłannika do Wielkiej Brytanii w swojej nowej administracji. Burnett jest laureatem 13 nagród Emmy.

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Źródło:
PAP

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl