Platforma wybrała kolejnych "baronów"

Platforma wybrała kolejnych "baronów"
Platforma wybrała kolejnych "baronów"
tvn24
Posłowie PO zostali przewodniczącymi partii w miastachtvn24

Platforma Obywatelska wybrała kolejnych szefów regionalnych struktur partii. Niespodzianek nie było - wygrali albo dotychczasowi przewodniczący, albo ci bez konkurentów. Uwagę zwraca wygrana w Opolskiem Tadeusza Jarmuziewicza, przez kilka lat wiceministra infrastruktury, zdymisjonowanego latem z powodu kontrowersyjnych spotkań z biznesmenami z firmy Alpine Bau, budującymi autostradę A1.

Posłanka Agnieszka Pomaska została, po raz drugi, wybrana na przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w Gdańsku. Otrzymała 74 głosy. Jej kontrkandydat, radny Gdańska Piotr Grzelak otrzymał 27 głosów.

Apetyt na prezydenturę

Po wyborach Pomaska do najważniejszych zadań na najbliższą kadencję zaliczyła pracę nad strategią miasta 2030+, aktywny udział przy współtworzeniu budżetu obywatelskiego oraz wykorzystanie nowej budżetowej perspektywy unijnej i realizacji w Gdańsku dużych projektów. Jako najważniejszy cel polityczny wymieniła zwycięstwo w wyborach, najpierw do Parlamentu Europejskiego, a następnie w wyborach samorządowych. - Ambitnym celem jest powtórzenie wyniku ostatnich wyborów, czyli zdobycie 26 z 34 miejsc w Radzie Miasta Gdańska oraz zwycięstwo w wyborach na prezydenta miasta w pierwszej turze - powiedziała.

Odnosząc się do kandydowania Piotra Grzelaka na stanowisko szefa gdańskiej PO powiedziała, że "konkurencja zawsze mobilizuje do cięższej pracy". Zwróciła uwagę, że w sobotnich wyborach otrzymała wyższe poparcie niż w poprzednich, kiedy jej kontrakandydatem był Jarosław Wałęsa.

Podczas wyborów w Gdańsku wybrano także 25 członków Rady Powiatu partii oraz 74 delegatów na zjazd regionalny PO, który ma się odbyć 27 października. PO w Gdańsku ma 490 członków.

Posłanka Agnieszka Pomaska ma 33 lata. Do PO należy od 2001 r, wcześniej działała w młodzieżówce partii czyli Młodych Demokratach. Była radną Gdańska i należała do władz regionalnych partii. Była posłanką w części poprzedniej kadencji Sejmu i została wybrana do Izby Niższej obecnej kadencji. Jest szefową Komisji ds. UE.

Aziewicz porządzi w Gdyni

W Gdyni szefem PO, już na trzecią kadencję, został poseł Tadeusz Aziewicz, szef sejmowej komisji skarbu państwa. Swój głos oddali na niego wszyscy uczestniczący w zjeździe delegaci.

Gdyńska PO wybrała także 40 osobową Radę Powiatu oraz 25 delegatów na zjazd regionalny partii.

Tadeusz Aziewicz w latach 80. uczestniczył w ruchu opozycyjnym. Wspólnie z Donaldem Tuskiem, Janem Krzysztofem Bieleckim i Januszem Lewandowskim współtworzył środowisko gdańskich liberałów. Poseł poprzedniej oraz obecnej kadencji. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego sejmowej Komisji Skarbu Państwa oraz przewodniczącego Grupy Parlamentarnej Polska - Litwa. Zasiada we władzach regionalnych i krajowych partii.

PO w Gdyni ma ok. 150 członków.

Powiat dla Grabkowskiego

Jan Grabkowski został ponownie wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie poznańskim. Starosta poznański wygrał przeprowadzone w sobotę wybory.

W głosowaniu uczestniczyło 116 osób. Grabkowski otrzymał 85 głosów, na jego kontrkandydata, Macieja Sytka, zagłosowało 31 osób.

- Od wielu lat pracujemy na wizerunek Platformy Obywatelskiej w powiecie poznańskim. To, co robimy dla mieszkańców, daje określone wyniki w wyborach samorządowych co cztery lata. Dziś większość członków PO doceniła to, co robię dla Platformy jako jej przewodniczący - powiedział PAP Grabkowski.

Jak dodał, obecnie w powiecie poznańskim PO ma niespełna 300 zarejestrowanych członków.

Jan Grabkowski urodził się w 1954 roku w Krakowie. Ukończył Politechnikę Poznańską. W 1998 roku zdobył mandat radnego powiatu poznańskiego. W I kadencji rady pełnił obowiązki wicestarosty. Starostą poznańskim jest od 2002 roku.

W latach 2004-2007 pełnił funkcję przewodniczącego Konwentu Starostów Wielkopolski. Obecnie piastuje funkcję wiceprezesa zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań.

Na początku tygodnia w Poznaniu wybierano szefa miejskich struktur PO. Został nim europoseł Filip Kaczmarek. Był jedynym kandydatem na tę funkcję.

Gronkiewicz-Waltz wygrała. Konkurentów nie było

Na przewodniczącą PO w stolicy została wybrana prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Stołeczna PO zaapelowała do warszawiaków, aby nie brali udziału w referendum 13 października, argumentując, że nawet głos w obronie Gronkiewicz-Waltz, "tylko pomoże jej przeciwnikom".

Na sobotnim zjeździe Gronkiewicz-Waltz była jedyną zgłoszoną kandydatką na stanowisko przewodniczącego. Zagłosowało za nią 395 uczestników zjazdu; w sumie oddano 489 ważnych głosów.

Z kolei we Wrocławiu przewodniczącym ponownie został eurodeputowany Jacek Protasiewicz.

Łódź dla Zdanowskiej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska została w sobotę ponownie wybrana na szefa łódzkich struktur Platformy Obywatelskiej. Była jedynym, zgłoszonym przez zjazd, kandydatem do pełnienia tej funkcji. Za jej wyborem głosowało 254 członków; dwóch było przeciwnych.

Od samego początku wiadomo było, że Zdanowska, którą popiera wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk (PO), nie będzie miała rywala. Stało się tak, bo Krzysztof Kwiatkowski, o którym mówi się, że jest oponentem Grabarczyka, w związku z wyborem na szefa NIK złożył partyjną legitymację. Kilku lokalnych działaczy, którzy byli z nim utożsamiani, zostało wyrzuconych z PO.

Kandydaturę Zdanowskiej rekomendował właśnie Grabarczyk. Przypomniał, że to Platforma od kilku lat odpowiada za miasto i jego rozwój. Jak mówił, obecnie w Łodzi realizowanych jest wiele kluczowych dla miasta inwestycji – nowy dworzec Fabryczny, rewitalizacja zabytkowej elektrociepłowni EC1. Jest też projekt, aby w mieście zorganizować za kilka lat tzw. małe Expo poświęcone rewitalizacji miast. Dlatego według niego, szefem PO w Łodzi powinna być osoba, która „tryska energią, rozumie problemy miasta i je rozwiązuje, ktoś, kto ma wolę walki o miasto i nie boi się o nie bić”. Taką osoba jest obecna prezydent Łodzi Hanna Zdanowska - powiedział.

Sama kandydatka przyznała, że chce kontynuować to, co robi w mieście i nie chciałaby, aby tę inwestycyjną szansę zmarnować. - Łódź ma swoje pięć minut, na które czekała 50 lat - powiedziała.

Wyniki głosowania nad kandydaturą Zdanowskiej były do przewidzenia. Na sali zastanawiano się tylko, czy będzie miała stuprocentowe poparcie. Okazało się, że dwie osoby były jej przeciwne. Zdaniem szefa PO w regionie, posła Andrzeja Biernata „minus dwa to żaden wynik”.

Tuż po wyborze Zdanowska podziękowała swoim partyjnym kolegom za zaufanie i zapowiedziała, że „całą swoją energię spożytkuje dla dobra miasta”. W rozmowie z mediami dodała, że każda partia jest narzędziem do realizacji marzeń osób, które z tą partią się utożsamiają. - Dla mnie ten wybór jest tożsamy z wyborem osoby, która będzie zarządzała miastem. Czy to z funkcji przewodniczącego struktury, czy z funkcji prezydenta miasta. Moja polityka to zmienianie Łodzi i w tym kierunku powinny iść wszyscy politycy. Sprawy wewnętrzne partii nikogo, poza jej członkami, nie obchodzą - dodała.

Zdanowska urodziła się 23 marca 1959 roku. Ukończyła studia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Z zawodu jest inżynierem środowiska. Była dyrektorem biura Łódzkiej Izby Przemysłowej, radną i wiceprezydentem Łodzi ds. edukacji, sportu, funduszów unijnych, dróg i transportu publicznego. W 2010 roku wybrana została na prezydenta Łodzi.

Jarmuziewicz szefem PO w Opolu

Były wiceminister infrastruktury, poseł PO Tadeusz Jarmuziewicz został w sobotę szefem struktur Platformy Obywatelskiej w Opolu. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Otrzymał 75 głosów poparcia, przeciwko jego kandydaturze były cztery osoby.

- Teraz będzie trudniej, bo będziemy mieć kilka twardych orzechów do zgryzienia. Czeka nas istny festiwal wyborczy – mówił Jarmuziewicz, dziękując za poparcie. - Do tego, że mamy wahania w sondażach poparcia, sami dołożyliśmy rękę. Więcej słychać na temat naszych problemów wewnętrznych, niż o tym co mamy do zaproponowania Polsce. Na szczęście na Opolszczyźnie nas te spory omijają - dodał.

Jarmuziewicz zastąpi na stanowisku przewodniczącego PO w Opolu Ryszarda Zembaczyńskiego, prezydenta miasta sprawującego tę funkcję przez trzy kadencje. Zembaczyński wycofuje się z życia politycznego z powodów zdrowotnych. Kilka miesięcy temu oficjalnie przyznał, że choruje na Parkinsona. Zapowiedział, że nie będzie się już po raz czwarty ubiegał się o fotel prezydenta Opola.

- Zastajesz Opole w dobrej sytuacji i będziesz zbierał owoce pracy Ryszarda Zembaczyńskiego – zwrócił się do nowego szefa opolskiej PO poseł Leszek Korzeniowski, szef regionalnych struktur PO. - Oczekuję tego, że utrzymamy organizację na pierwszym miejscu w sondażach, że wygramy z PiS i wybory na prezydenta Opola – dodał.

Według członków opolskiej PO Jarmuziewicz będzie kandydatem partii na prezydenta Opola. - Nie mówię nie, ale to jeszcze daleka droga – powiedział Jarmuziewicz.

Tadeusz Jarmuziewicz jest posłem od 16 lat. Przez ostatnie sześć lat sprawował funkcję wiceministra infrastruktury. Premier zdymisjonował go latem tego roku z powodu kontrowersyjnych spotkań z biznesmenami z firmy Alpine Bau budującymi autostradę A1. Warszawska prokuratura prowadzi postępowanie wyjaśniające niejasności w jego oświadczeniach majątkowych.

Autor: rf//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl

Pozostałe wiadomości

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu Grzegorza Tobiszowskiego w prawach członka partii i wystąpił do rzecznika dyscypliny partyjnej z wnioskiem zmierzającym do jego wykluczenia ze struktur partii - poinformował rzecznik ugrupowania Rafał Bochenek. Dodał, że podjęto taką decyzję "wobec kolejnych, oburzających doniesień medialnych". Onet napisał, że europoseł znęcał się nad swoją partnerką.

"Kompletnie nieakceptowalne zachowanie". Zawieszenie i wniosek o wykluczenie z PiS

"Kompletnie nieakceptowalne zachowanie". Zawieszenie i wniosek o wykluczenie z PiS

Źródło:
Onet, Rzeczpospolita, PAP

Mężczyzna oskarżony w Wielkiej Brytanii o szpiegostwo na rzecz Hongkongu, został znaleziony martwy w parku - poinformowała we wtorek brytyjska policja. Matthew Trickett został aresztowany na początku miesiąca wraz z dwoma innymi mężczyznami w ramach tego samego śledztwa. Wszyscy zostali zwolnieni za kaucją, ale mieli w tym tygodniu stawić się na rozprawie.

Był oskarżony o szpiegostwo, został znaleziony martwy w parku

Był oskarżony o szpiegostwo, został znaleziony martwy w parku

Źródło:
PAP

W jednym z pokoi hotelowych w Buenos Aires doszło do wstrząsającej zbrodni. Wrzucony tam koktajl Mołotowa spowodował, że ciała czterech lokatorek stanęły w płomieniach. Przeżyła tylko jedna. - Zostały podpalone za to, że były lesbijkami - nie mają wątpliwości aktywiści. W geście sprzeciwu w stolicy Argentyny odbyły się demonstracje. Tymczasem prezydent Javier Milei odmawia przyznania, że w kraju dochodzi do przemocy ze względu na orientację seksualną. Komentatorzy twierdzą, że po objęciu przez niego urzędu rozpoczął się proces podważania wartości, którymi dotąd kierowała się Argentyna.

Wstrząsająca zbrodnia w pokoju hotelowym

Wstrząsająca zbrodnia w pokoju hotelowym

Źródło:
El Pais

We wtorek samolot z Londynu do Singapuru miał bardzo silne turbulencje. Dzafran Azmir, 28-letni student, który był na pokładzie, powiedział agencji Reutera, że samolot "zaczął nagle przechylać się i drżeć". Dodał, że "wszyscy pasażerowie, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, zostali wbici w sufit". Allison Barker, której syn był na pokładzie, powiedziała BBC, że czas, w którym czekała na wieści o samolocie to były "najdłuższe dwie godziny w jej życiu".

"Nagle się wzniosłem i uderzyłem w sufit". Co mówią pasażerowie "przerażającego lotu"

"Nagle się wzniosłem i uderzyłem w sufit". Co mówią pasażerowie "przerażającego lotu"

Źródło:
Reuters, BBC, PAP

Burze z gradem przeszły w poniedziałek nad północną Holandią. Zjawiskom towarzyszyły ulewy, które spowodowały poważne podtopienia. W niektórych wioskach opady były tak intensywne, że woda i grad wdzierały się do budynków przez system kanalizacji.

Sto litrów deszczu na metr kwadratowy w godzinę. "Grad wylewał się z toalet"

Sto litrów deszczu na metr kwadratowy w godzinę. "Grad wylewał się z toalet"

Źródło:
Reuters, rtl.nl, Hart van Nederland

Dyrektor miejskiego szpitala Żeromskiego w Krakowie Lech Kucharski kupił w marcu odchodzącemu wtedy prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu cygara, a wydatek pokrył z kasy zarządzanej przez niego placówki. Gdy o sprawę spytał dziennikarz, dyrektor wpłacił na rzecz szpitala darowiznę, co dla urzędników kończy sprawę.

Dyrektor za pieniądze szpitala kupił cygara dla odchodzącego prezydenta

Dyrektor za pieniądze szpitala kupił cygara dla odchodzącego prezydenta

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent Andrzej Duda skierował pismo do marszałka Sejmu Szymona Hołowni w sprawie zwołania posiedzenia Zgromadzenia Narodowego w Gnieźnie w 2025 roku z okazji tysiąclecia koronacji Bolesława Chrobrego.

Prezydent pisze do marszałka Sejmu. Chodzi o koronację Bolesława Chrobrego

Prezydent pisze do marszałka Sejmu. Chodzi o koronację Bolesława Chrobrego

Źródło:
PAP

- Pomówienia ze strony prezesa PiS mnie zaskoczyły - przyznał europoseł Krzysztof Jurgiel, który został zawieszony w prawach członka partii. Zapowiedział, że rozważy pozew wobec Jarosława Kaczyńskiego, jeśli nic się nie zmieni w ocenie prezesa. - Jeśli ktoś pomówił, to powinien przedstawić dowody - zauważył Jurgiel. Według niego w województwie podlaskim błędy popełniał Jacek Sasin. Były wicepremier odniósł się do tych zarzutów. - Rozumiem, że dzisiaj Krzysztof Jurgiel próbuje oskarżać wszystkich, tylko jakby nie widzi jakiegoś problemu ze sobą - powiedział w rozmowie z TVN24.

Jurgiel uderza w Sasina. Ten odpowiada: niech nie rzuca słów na wiatr

Jurgiel uderza w Sasina. Ten odpowiada: niech nie rzuca słów na wiatr

Aktualizacja:
Źródło:
polsatnews.pl, tvn24.pl

Na 51. piętrze wieżowca Sky Tower we Wrocławiu włączył się alarm z powodu zadymienia. Z budynku ewakuowano tysiąc osób, na miejscu pracują strażacy.

Dym na 51. piętrze Sky Tower. Ewakuowano tysiąc osób

Dym na 51. piętrze Sky Tower. Ewakuowano tysiąc osób

Źródło:
PAP/tvn24.pl

- Komisja do spraw zbadania wpływów rosyjskich i białoruskich jest niezbędna - podkreślił w "Kropce nad i" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek z Lewicy, kandydujący do europarlamentu. Stwierdził, że komisja powołana za czasów rządu PiS-u była "prawnym Frankensteinem". Zdaniem innego kandydata, obecnego europosła PiS Adama Bielana premier Donald Tusk "nie jest dobrą osobą, żeby kogokolwiek rozliczać z wpływów rosyjskich".

Był "prawny Frankenstein", ma być "niezbędna i potrzebna" komisja

Był "prawny Frankenstein", ma być "niezbędna i potrzebna" komisja

Źródło:
TVN24

Rosyjska Flota Czarnomorska straciła ostatni okręt przenoszący pociski manewrujące. Zniszczenie małego okrętu rakietowego Cyklon potwierdził we wtorek Sztab Generalny ukraińskiej armii.

Strategiczne i celne uderzenie Ukraińców

Strategiczne i celne uderzenie Ukraińców

Źródło:
PAP

Pocztowa Solidarność zwróciła się z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o udzielenie wsparcia w walce z "zatrzymaniem bezmyślnej transformacji, będącej faktycznie początkiem likwidacji Poczty Polskiej" oraz rozpoczęcie debaty publicznej na temat przyszłości spółki. Według związkowców spółka nie powinna być traktowana jako projekt biznesowy, ale strategiczny podmiot o istotnym znaczeniu dla funkcjonowania państwa.

"Potężna" redukcja etatów, "pierwszy krok do likwidacji"

"Potężna" redukcja etatów, "pierwszy krok do likwidacji"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Policja ustala okoliczności zdarzenia na warszawskich Bielanach, gdzie znaleziono we wtorek rannego mężczyznę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, a w sprawie zatrzymano jedną osobę.

Mężczyzna z raną ciętą szyi leżał przed blokiem

Mężczyzna z raną ciętą szyi leżał przed blokiem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rada Unii Europejskiej przyjęła we wtorek pierwsze na świecie przepisy o sztucznej inteligencji (AI). Dzielą one tę technologię na cztery kategorie: oprogramowanie wysokiego ryzyka, ograniczonego i minimalnego wpływu oraz systemy nieakceptowalne. Te ostatnie będą w UE zakazane.

Pierwsze takie przepisy na świecie

Pierwsze takie przepisy na świecie

Źródło:
PAP, Reuters

Hiszpania ogłosiła obniżenie rangi stosunków z Argentyną i odwołała swoją ambasadorkę w Buenos Aires. To reakcja na słowa prezydenta Argentyny Javiera Mileia, który w niedzielę w Madrycie nazwał żonę hiszpańskiego premiera Pedro Sancheza, Begonę Gomez, "skorumpowaną".

Skandal po słowach prezydenta Argentyny. Hiszpania "definitywnie" odwołała ambasadora z Buenos Aires

Skandal po słowach prezydenta Argentyny. Hiszpania "definitywnie" odwołała ambasadora z Buenos Aires

Źródło:
PAP

- Każde działanie, które będzie zwiększało nasze bezpieczeństwo, jest dzisiaj na wagę złota - ocenił w "Faktach po Faktach" poseł Trzeciej Drogi Krzysztof Hetman, mówiąc o powołaniu komisji do spraw badania wpływów rosyjskich i białoruskich w Polsce. Poseł KO Marcin Bosacki powiedział, że komisja powinna się zająć "otoczeniem pana Macierewicza i jego działaniami".

Krzysztof Hetman: bezpieczeństwo to wiedza, kto w naszym kraju może być piątą kolumną

Krzysztof Hetman: bezpieczeństwo to wiedza, kto w naszym kraju może być piątą kolumną

Źródło:
TVN24

Pedro Soares dos Santos, stojący na czele Jeronimo Martins, do której należy między innymi sieć sklepów Biedronka, zarabia ponad 232 razy więcej, niż wynosi przeciętne wynagrodzenie pracownika tej grupy - oszacował portugalski tygodnik "Expresso". Jak czytamy w artykule, "firma ta figuruje na liście spółek giełdowych jako jedna z najniższymi kosztami przeznaczanymi na wypłaty dla swoich pracowników".

Szef zarabia 232 razy więcej od pracowników

Szef zarabia 232 razy więcej od pracowników

Źródło:
PAP

Część klientów może już korzystać z dodatkowego zabezpieczenia, które wprowadzają obecnie banki w Polsce - poinformował na konferencji doradca Narodowego Banku Polskiego. Jest nim analiza behawioralna, która bada i zapamiętuje nasz sposób posługiwania się urządzeniem elektronicznym. Niezbędna jest jednak wyrażona przez klienta zgoda na użycie przez bank tego zabezpieczenia.

Rewolucja w bankach. Nowe zabezpieczenie

Rewolucja w bankach. Nowe zabezpieczenie

Źródło:
PAP

Trzydziestosiedmioletnia była pracownica żłobka w Wielkiej Brytanii została uznana za winną nieumyślnego spowodowania śmierci po tym, jak dziewięciomiesięczna dziewczynka zmarła w żłobku. "Jej nieobecność to fizyczna i emocjonalna rana, która nigdy się nie zagoi" - napisała w oświadczeniu zrozpaczona rodzina.

"Przysięgli płakali", gdy w sądzie pokazano nagrania. Pracownica żłobka uznana winną śmierci dziecka

"Przysięgli płakali", gdy w sądzie pokazano nagrania. Pracownica żłobka uznana winną śmierci dziecka

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Opublikowany w poniedziałek raport fundacji księżnej Kate "Early Years" wywołał pytania o jej powrót do aktywności publicznej. Oświadczenie w tej sprawie wydał Pałac Kensington.

Jest nowe oświadczenie Pałacu Kensington w sprawie księżnej Kate

Jest nowe oświadczenie Pałacu Kensington w sprawie księżnej Kate

Źródło:
BBC, Yahoo News

Jeszcze przez kilka dni można zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego w wyborach europejskich oraz potrzebę skorzystania z bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego. Dotyczy to wyborców z niepełnosprawnością oraz tych powyżej 60. roku życia. Termin upływa 27 maja.

Ostatnie dni na ważne zgłoszenie przed eurowyborami. Termin do 27 maja

Ostatnie dni na ważne zgłoszenie przed eurowyborami. Termin do 27 maja

Źródło:
tvn24.pl

Najstarszy tegoroczny maturzysta w Polsce ma 85 lat. Józef Peruga przystąpił do egzaminu dojrzałości wraz z innymi uczniami w jednej ze szkół w Kaliszu. Mężczyzna zachęca młodych ludzi, by przystępowali do matur i zapewnia, że "nie ma się czego bać".

Najstarszy polski maturzysta ma 85 lat. Zamierza iść na studia

Najstarszy polski maturzysta ma 85 lat. Zamierza iść na studia

Źródło:
tvn24.pl, Gazeta Wyborcza, kalisz.pl

Dla rodziców wcześniaków pięć miesięcy urlopu macierzyńskiego to dramatycznie mało. Na szczęście, ma się to zmienić. Rząd planuje mechanizm "tydzień za tydzień" - tydzień wydłużonej hospitalizacji, tydzień wydłużonego urlopu macierzyńskiego, aż do 8 tygodni ekstra.

Otrzymają "tydzień za tydzień". "Tym rodzicom należy oddać stracony czas"

Otrzymają "tydzień za tydzień". "Tym rodzicom należy oddać stracony czas"

Źródło:
Fakty TVN

"Diuna: Część druga" już od jutra będzie dostępna w serwisie HBO Max. Pierwsza część adaptacji powieści Franka Herberta od soboty będzie dostępna również w Playerze.

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

Źródło:
tvn24.pl

Ruszyło głosowanie internautów na zwycięzcę Nagrody Internautów XX edycji Grand Press Photo. Wyboru można było dokonać spośród 233 zdjęć, 56 autorów. Na oddanie głosu jest tydzień, do 21 maja do godziny 23:59. Wszystkich laureatów XX Grand Press Photo 2024 poznamy podczas gali dzień później, czyli 22 maja.

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

Źródło:
tvn24.pl