Polska

Plantacja marihuany... wśród ziemniaków

Polska

Likwidacja plantacji marihuany
materiały operacyjne Straży MiejskiejLikwidacja plantacji marihuany

Około 2 hektary nielegalnych konopi indyjskich zniszczono w wiosce Wojnowo w Wielkopolsce. Straż Miejską powiadomili mieszkańcy, których zaalarmowało niecodzienne zainteresowanie polem wśród okolicznej młodzieży - dowiedział się portal tvn24.pl.

Plantacja została odkryta na przełomie sierpnia i września. Mieszkańcy wioski Wojnowo niedaleko Murowanej Gośliny zgłosili tamtejszej straży miejskiej, że w pobliżu wsi rosną duże ilości podejrzanych roślin. Z pozoru zwykłe pole ziemniaków stało się miejscem niemalże pielgrzymek i to nie tylko okolicznej młodzieży. Do Wojnowa przyjeżdżali też samochodami młodzi ludzie spoza wioski.

- Na miejscu ustaliliśmy, że na terenie plantacji ziemniaków rośnie około 1–2 hektarów roślin konopi - informuje komendant Straży Miejskiej w Murowanej Goślinie Piotr Kubczak. Jako że pole było wcześniej obsiane całkowicie legalną konopią włóknistą, próbki podejrzanych roślin zostały oddane do ekspertyzy Zakładowi Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Nielegalna plantacja w Wojnowie (fot. materiały operacyjne Straży Miejskiej) materiały operacyjne Straży Miejskiej

- Wynik badań potwierdził, że jest to jednak konopia indyjska o zawartości czystego THC przekraczającej dopuszczalną normę (do 0,95 %). - O zdarzeniu poinformowaliśmy prokuraturę, która wszczęła postępowanie w tej sprawie - dodaje Kubczak.

Rośliny zostały zniszczone. Ręcznie, gdyż pole na którym rosły konopie było obsadzone „zakontraktowanymi” do fabryki frytek ziemniakami.

Źródło: tvn24.pl, CNN

Źródło zdjęcia głównego: materiały operacyjne Straży Miejskiej

Pozostałe wiadomości