Wiózł pięcioro dzieci i pijaną partnerkę. Sam miał ponad dwa promile

Autor:
pk/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Policja w Piotrkowie Trybunalskim
Policja w Piotrkowie TrybunalskimGoogle Maps
wideo 2/7
Google MapsPolicja w Piotrkowie Trybunalskim

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 33-latek, który przewoził pięcioro dzieci. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Samochodem podróżowała też jego pijana partnerka.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem przy ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę seata, bo podejrzewali, że mężczyzna może być pijany. - Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia. 33-letni łodzianin miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że posiada czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego seat nie ma OC - relacjonuje Dagmara Mościńska z policji w Piotrkowie Trybunalskim.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wiózł pięcioro dzieci i pijaną partnerkę

Mężczyzna podróżował z pięciorgiem dzieci: roczną córką i trzyletnim synem, a także dziećmi w wieku pięciu, sześciu i 10 lat. Razem z nim jechała też 30-latka. Okazało się, że też jest pijana. Miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Kierowca został zatrzymany. - Usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości będąc już wcześniej skazanym za takie przestępstwo, za co grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Sytuacja sprawowania opieki nad małoletnimi trafi pod ocenę sądu rodzinnego - informuje Mościńska.

Dzieci zostały przekazane pod opiekę członków rodziny.

Autor:pk/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości