Piotr Boroń nowym członkiem KRRiT

 
PAP/Radek PietruszkaPiotr Boroń został nowym członkiem KRRiT

Piotr Boroń, senator PiS został nowym członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - dowiedziała się TVN24. Powołał go prezydent Lech Kaczyński w miejsce Wojciecha Dziomdziory, który zrezygnował w kwietniu tego roku.

- Zgodziłem się zostać członkiem KRRiT, bo chcę uczestniczyć we wprowadzaniu nowych technologii na rynku medialnym. To jest obecnie dla tego rynku najważniejsze - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Boroń. Pytany czy uważa, że KRRiT powinna nadal funkcjonować odpowiedział: - Tak. Jej reforma już się odbyła. Przed wyborami w 2005 roku, PiS deklarował likwidację urzędu.

Jak stwierdził zostając członkiem KRRiT jego mandat senatorski automatycznie wygasł.

Boroń nie chciał odpowiedzieć czy zostanie nowym przewodniczącym Rady. Obecna szefowa KRRiT Elżbieta Kruk chce zrezygnować, bo zamierza ubiegać się o mandat poselski. - Jest za wcześnie, aby się nad tym zastanawiać czy zostanę szefem KRRiT. Pani Elżbieta Kruk jeszcze dziś prowadziła obrady - powiedział Boroń.

Boroń startował w wyborach parlamentarnych w 2001 roku. Nie dostał się do Sejmu, jednak rok poźniej otwierając listę kandydatów PO-PiS w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego otrzymał najlepszy wynik w województwie. W latach 2002-2005 pełnił funkcję przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego. Reprezentował Polskę w Komitecie Regionów Unii Europejskiej.

Ponownie kandydował w 2005, tym razem do Senatu i osiągnął drugi wynik w swoim okręgu, a piąty w całym kraju. W Senacie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Kultury i Środków Przekazu. Jest też członkiem Komisji Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. Reprezentuje Polskę w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO.

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Radek Pietruszka

Pozostałe wiadomości