Pies pogryzł 5-latkę. Dziewczynka w ciężkim stanie

Polska

tvn24Do dramatu doszło w Zduńskiej Woli

Pięcioletnia dziewczynka ze Zduńskiej Woli w woj. łódzkim pogryziona przez psa. Trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy, przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Pies pogryzł dziewczynkę w sobotę wieczorem w jednym ze zduńskowolskich bloków, gdy mieszkająca tam kobieta poprosiła sąsiada o pomoc w zawieszeniu firanek w oknie klatki schodowej. - Przyglądały się temu jej dwie córki w wieku 5 i 8 lat. Kiedy mężczyzna skończył i wchodził już do swojego mieszkania moment uchylenia drzwi wykorzystał należący do jego rodziny pies. Amstaf zaatakował młodszą z dziewczynek powodując, mimo natychmiastowej reakcji właściciela, rozległą ranę głowy - poinformowała Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Stan bardzo poważny

Dziecko zostało przewiezione do szpitala gdzie, w stanie zagrażającym życiu, przeszło skomplikowaną operację. Obecnie dziewczynka przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że pies nigdy wcześniej nie był agresywny. Teraz będzie poddany obserwacji weterynaryjnej.

Autor: mn//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: targeo.pl | TVN24