TVN24 | Polska

Poprzewracane płyty nagrobne, podpalone kwiaty, nadpalone krzyże. Szukają sprawców

TVN24 | Polska

Autor:
mag/
tam
Źródło:
TVN24 Katowice
Na cmentarzu zniszczono 42 nagrobki
Na cmentarzu zniszczono 42 nagrobkiTVN24
wideo 2/10
TVN24Na cmentarzu zniszczono 42 nagrobki

Policjanci sprawdzają budynki w okolicy cmentarza w Piekarach Śląskich, który został zdewastowany w niedzielę. Szukają kamer, sprawdzają nagrania, czy sprawcy zostali zarejestrowani. Zniszczone zostały 42 nagrobki. Strat jeszcze nie oszacowano.

W niedzielę rano policjanci z Piekar Śląskich otrzymali zgłoszenie o dewastacji na cmentarzu przy ulicy Józefowskiej na obrzeżach miasta. Nekropolia została na kilka godzin zamknięta, gdy na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki.

Jak ustalono, do dewastacji doszło w nocy z sobotę na niedzielę. Policzono, że zniszczone zostały 42 nagrobki. - Płyty nagrobne i krzyże zostały poprzewracane, podpalone zostały kwiaty sztuczne na nagrobkach, a co za tym idzie, niektóre krzyże zostały nadpalone - opisuje Łukasz Czepkowski, rzecznik piekarskiej policji.

Strat jeszcze nie oszacowano. Sprawców dotąd nie ustalono.

Zdewastowany cmentarz w Piekarach Śląskichśląska policja

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Szukają sprawców, rozpytują mieszkańców, sprawdzają kamery

Piekarscy policjanci zapewniają, że prowadzą intensywne działania, mające na celu ustalenie sprawców. Śledztwo prowadzone jest w kierunku znieważenia miejsca pochówku osób zmarłych, za to grozi do dwóch lat więzienia.

- Policjanci rozpytują mieszkańców, sprawdzają pobliskie budynki, czy zainstalowane są gdzieś kamery, żeby ustalić potencjalnych sprawców zdarzenia - mówi Czepkowski.

Policja apeluje do osób, które były świadkami lub przejeżdżały wieczorem w rejonie cmentarza samochodami wyposażonymi w kamery rejestrujące obraz, by zgłosiły się do piekarskiej komendy przy ul. Kalwaryjskiej 62, tel. 47 85 322 00, nr alarmowe 997 lub 112. Być może ktoś zarejestrował obraz, który mógłby pomóc śledczym w ustaleniu sprawców. Gwarantowana jest anonimowość.

Zniszczenia na cmentarzu w Piekarach ŚląskichTVN24 Katowice

Autor:mag/ tam

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Katowice

Pozostałe wiadomości