Tragiczny pożar na Podkarpaciu. Nie żyje 65-letni mężczyzna

Autor:
ms//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenie doszło w miejscowości Pełkinie na Podkarpaciu
Do zdarzenie doszło w miejscowości Pełkinie na Podkarpaciu Google Maps
wideo 2/8
Google Maps Do zdarzenie doszło w miejscowości Pełkinie na Podkarpaciu

W szpitalu zmarł 65-letni mężczyzna, który został rozlegle poparzony w wyniku pożaru garażu, do którego doszło w miejscowości Pełkinie (województwo podkarpackie). Okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (13 listopada) w miejscowości Pełkinie w powiecie jarosławskim na Podkarpaciu. Z nieustalonych dotąd przyczyn doszło tam do pożaru garażu. W pomieszczeniu przebywał wówczas 65-letni Józef W., mieszkaniec Pełkiń. 

Poparzony mężczyzna zmarł w szpitalu

- Najprawdopodobniej doszło do samozapłonu znajdującej się w garażu instalacji do produkcji alkoholu - mówi nam Marta Pętkowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. 

W wyniku pożaru spłonął garaż i częściowo znajdujący się tam samochód. Jak informuje nas prokurator Pętkowska, 65-latek został rozlegle poparzony i przetransportowany do szpitala na oddział oparzeniowy w Łęcznej w województwie lubelskim. - Mężczyzna miał poparzone ponad 70 procent ciała. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń w poniedziałek o 4 nad ranem - mówi prokurator. 

Śledczy wyjaśniają okoliczności tragedii

Śledztwo zostało wszczęte z artykułu 155 Kodeksu karnego, który dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci. 

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. - Na miejscu wykonane zostały oględziny, zabezpieczono ślady, które mają pomóc w ustaleniu przyczyn tragedii - mówi nam prokurator Pętkowska. 

W sprawie powołany zostanie biegły do spraw pożarnictwa, którego zadaniem będzie ustalenie, jak doszło do zainicjowania ognia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ms//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości