Były szef Agencji Wywiadu o słowach Kaczyńskiego. "Bardzo mi przykro, ale nie mogę tego potwierdzić"

Źródło:
TVN24
Pułkownik Małecki o wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego ws. Pegasusa: bardzo mi przykro, ale nie mogę tego potwierdzić
Pułkownik Małecki o wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego ws. Pegasusa: bardzo mi przykro, ale nie mogę tego potwierdzić
wideo 2/21
Pułkownik Małecki o wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego ws. Pegasusa: bardzo mi przykro, ale nie mogę tego potwierdzić

Polski system nadzoru i kontroli nad służbami, a zwłaszcza nad działalnością inwigilacyjną, jest najbardziej zacofany w Europie - powiedział w "Faktach po Faktach" pułkownik Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu. Gość TVN24 odniósł się do rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim, który komentując aferę Pegasusa, przekonywał, że polski system nadzoru nad inwigilacją "należy do najbardziej rygorystycznych w Europie".

W zeszłym miesiącu AP poinformowała, że grupa badaczy z Citizen Lab, działająca przy Uniwersytecie w Toronto, w swojej ekspertyzie wykazała, że w Polsce inwigilowani oprogramowaniem Pegasus byli mecenas Roman Giertych, prokurator Ewa Wrzosek oraz senator KO Krzysztof Brejza. 29 grudnia 2021 roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła Wrzosek wszczęcia śledztwa w sprawie cyberataku na jej telefon. Fakt, że Brejza był inwigilowany potwierdziła też niezależnie Amnesty International - podała agencja AP. Według Citizen Lab senator Krzysztof Brejza był 33 razy inwigilowany w trakcie kampanii przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jarosław Kaczyński o Pegasusie. Pułkownik Małecki komentuje

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" pytany o sprawę Pegasusa, zaznaczył, że "źle by było, gdyby polskie służby nie miały tego typu narzędzia". "Chyba każdy się zgodzi, że rozmaite grupy przestępcze powinny być pod obserwacją, że przestępczość trzeba zwalczać i że na całym świecie używa się do tego narzędzi inwigilacji, oczywiście gdy są do tego podstawy prawne i zawsze pod kontrolą sądu, prokuratury. W Polsce system nadzoru nad takimi działaniami należy do najbardziej rygorystycznych w Europie" - dodał.

Pytany o to, czy zgadza się z tymi słowami, pułkownik Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu, powiedział w "Faktach po Faktach", że "bardzo mu przykro, ale nie może tego potwierdzić". - Polski system nadzoru i kontroli nad służbami, a zwłaszcza nad działalnością inwigilacyjną, jest najbardziej zacofany w Europie - ocenił.

- Wina spoczywa na wszystkich ugrupowaniach, które rządziły przez ostatnie 30 lat. Nie zainteresowały się tą problematyką, nie podjęły żadnych działań, mimo że różne osoby (…) proponowały reformę tego systemu i budowę niezależnej instytucji kontroli. Żadna partia polityczna nie włączyła tego zagadnienia do swojego programu wyborczego i to, co teraz mamy, jest tego konsekwencją - mówił.

"W Polsce się w tym zakresie nie dzieje nic"

Gość TVN24 pytany był również o wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2014 roku, który nakazał zmianę regulacji dotyczących inwigilacji w Polsce. Zmiana ta do dzisiaj nie nastąpiła. - Przypomnę, że Trybunał Konstytucyjny dał parlamentowi wtedy dwa lata na dostosowanie przepisów. (…) Ówczesny parlament miał półtora roku na przeprowadzenie tego projektu. Podjęła się tego następna ekipa rządząca, ale tylko fragmentarycznie, pozostawiając całkowicie poza sferą zainteresowania budowę systemu efektywnej kontroli i nadzoru. Do dzisiaj tego nie mamy - powiedział Małecki.

W opinii pułkownika brak zainteresowania tym zagadnieniem ze strony polskich władz jest "zawstydzający". – Tym bardziej, że mamy po dwóch stronach – z jednej strony na Ukrainie, z drugiej strony w Niemczech – ożywione od wielu lat prace nad budową nowoczesnych systemów. W Niemczech jest kolejna nowelizacja od 2014 roku, która od stycznia tego roku uruchamia nową instytucję niezależnej kontroli nad działalnością służb wywiadowczych – tłumaczył były szef Agencji Wywiadu.

- Dużo się dzieje w Europie, w Polsce się w tym zakresie nie dzieje nic – dodał.

"To nie jest narzędzie do gromadzenia dowodów"

Odnosząc się do samego Pegasusa, były szef Agencji Wywiadu ocenił, że "to narzędzie, jakim jest program szpiegowski, służy przede wszystkim do zdobywania wiedzy i informacji niezbędnych do zarządzania bezpieczeństwem państwa". - To nie jest narzędzie do prowadzenia postępowań karnych, gromadzenia dowodów, ponieważ informacje zdobywane w tym trybie, nie spełniają warunków dowodowych - ocenił.

Dopytywany, dlaczego nie spełniają wymogów dowodowych, gość TVN24 sprecyzował, że "przede wszystkim dlatego, że informacje są pozyskiwane w sposób, którego nie przewidują żadne przepisy". - Przepisy dotyczące kontroli informacyjnej pochodzą z odległej przeszłości - dodał.

"U nas to rozwiązanie ma charakter absolutnie iluzoryczny"

Pytany o to, na ile realny nadzór nad działaniami inwigilacyjnymi mają sądy, pułkownik zauważył, że "problem w tym, że sądy (…) zajmują się też mnóstwem innych rzeczy". - W większości krajów demokratycznych, które mają rozwinięte systemy kontroli i nadzoru sądowego, tego rodzaju sprawami zajmują się konkretni sędziowie bądź są to specjalne sądy, które zajmują się wyłącznie tą działalnością - tłumaczył.

- U nas to rozwiązanie ma charakter absolutnie iluzoryczny i niejeden z sędziów już się na ten temat wypowiadał, że jest to działalność pozorowana. W związku z tym wymaga daleko idącej reformy - mówił.

Małecki: jeżeli doniesienia się potwierdzą, stracimy wiarygodność w oczach partnerów

Pytany o to, jak afera związana z inwigilacją Pegasusem może odbić się na postrzeganiu Polski wśród sojuszników, Małecki odpowiedział, że "jest śledzona z dużym zainteresowaniem i zdziwieniem". - Nie ulega wątpliwości, że bardzo negatywnie wpływa to na wizerunek Polski i polskich służb specjalnych, z którymi nasze służby partnerskie mają w tej chwili poważne kłopoty z wymianą informacji - mówił.

- Gdyby się potwierdziły te podejrzenia, jakie są formułowane wokół użycia Pegasusa, to by oznaczało, że straciliśmy wiarygodność w oczach naszych partnerów i nie wyznajemy tych samych wartości i zasad, które są fundamentem współpracy w międzynarodowej wspólnocie wywiadowczej - dodał.

Autorka/Autor:ft/kab

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w środę ma się stawić w prokuraturze i zeznawać w charakterze świadka w postępowaniu dotyczącym między innymi listu, który napisał w 2019 roku do ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w sprawie Funduszu Sprawiedliwości.

Ujawniony list. Kaczyński ma się stawić w prokuraturze

Ujawniony list. Kaczyński ma się stawić w prokuraturze

Źródło:
PAP

Już drugi strajk ostrzegawczy pracowników Volkswagena w Niemczech zakończył się bez porozumienia. Pracownicy fabryk nie chcą zgodzić się na redukcję wynagrodzeń i cięcie etatów. Co najwyżej na zamrożenie podwyżek, ale dopiero tych, które w przyszłości zostałyby wynegocjowane. To niejedyna niemiecka firma, która tnie koszty. Kanclerz Niemiec tuż przed wyborami proponuje program pomocowy.

Zaostrza się konflikt w zakładach motoryzacyjnego giganta. Kanclerz ma propozycję

Zaostrza się konflikt w zakładach motoryzacyjnego giganta. Kanclerz ma propozycję

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Tureckie i izraelskie wojsko interweniuje w Syrii, a Rosjanie się wycofują. Ogłoszono Młodzieżowe Słowo Roku. Za nami również 28. edycja konkursu Grand Press. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w środę 11 grudnia.

Ataki w Syrii, rozmowy Tuska, wybrane Młodzieżowe Słowo Roku

Ataki w Syrii, rozmowy Tuska, wybrane Młodzieżowe Słowo Roku

Źródło:
PAP, TVN24

Za nami 28. edycja konkursu Grand Press. W kategorii Reportaż telewizyjny/wideo docenieni zostali Tomasz Patora oraz Joanna Pęcherska-Fiałek ("Uwaga!" TVN) za cykl "W Żurominie rządzi Duch". Dziennikarz Eurosportu Marek Rudziński otrzymał Nagrodę Specjalną - Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego. Nagrodę Grand Press - Dziennikarz Roku otrzymał Andrzej Andrysiak z "Gazety Radomszczańskiej".

Grand Press 2024. Dziennikarze programu "Uwaga!" TVN nagrodzeni

Grand Press 2024. Dziennikarze programu "Uwaga!" TVN nagrodzeni

Źródło:
tvn24.pl

Armia Libanu poinformowała, że jej żołnierze oddali strzały ostrzegawcze do "uzbrojonych intruzów", którzy usiłowali dostać się na teren kraju, przekraczając syryjską granicę.

Syryjczycy chcieli przekroczyć granicę, żołnierze oddali strzały ostrzegawcze

Syryjczycy chcieli przekroczyć granicę, żołnierze oddali strzały ostrzegawcze

Źródło:
PAP

Baszara al-Asada już nie ma w Syrii, ale uwięzieni przez niego ludzie mogą zostać pogrzebani żywcem. Ich rodziny ścigają się z czasem, by dotrzeć do więzienia Sednaya - zwanego "ludzką rzeźnią" - i odnaleźć bliskich. Zamknięto tam tysiące ludzi, po wielu ślad zaginął. Walczą o każdą minutę, zanim więźniowie umrą z pragnienia lub braku powietrza.

Asad więził przeciwników w "ludzkiej rzeźni". Syryjczycy ścigają się z czasem, by ich uratować

Asad więził przeciwników w "ludzkiej rzeźni". Syryjczycy ścigają się z czasem, by ich uratować

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

1022 dni temu rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Pojazd służbowy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) został w Ukrainie uderzony przez drona i poważnie uszkodzony - poinformował szef MAEA Rafael Grossi. Auto jechało do kontrolowanej przez Rosję Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w Enerhodarze. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Dron uderzył w samochód MAEA

Dron uderzył w samochód MAEA

Źródło:
PAP

Były minister obrony Korei Południowej został w środę aresztowany w związku z jego rolą w ogłoszeniu stanu wojennego. Władze badają, czy działania Kim Jong Hjuna nie stanowią nadużycia władzy. Przewodniczący składu sędziowskiego argumentował, że "istnieje ryzyko zniszczenia dowodów" przez byłego ministra.

"Ryzyko zniszczenia dowodów". Minister w areszcie

"Ryzyko zniszczenia dowodów". Minister w areszcie

Źródło:
PAP

Turecki wywiad przeprowadziły atak, niszcząc 12 ciężarówek z ciężką bronią i pociskami oraz dwa czołgi i amunicję, transportowane w północno-wschodniej Syrii przez kurdyjską milicję Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG) - przekazały we wtorek służby specjalne Turcji.

Turcy uderzyli w Syrii. Zniszczyli transport przejęty przez Kurdów

Turcy uderzyli w Syrii. Zniszczyli transport przejęty przez Kurdów

Źródło:
PAP, Reuters

We Wrocławiu doszło do zderzenia autobusu z tramwajem. Poszkodowane zostały cztery osoby. W okolicy miejsca wypadku występują utrudnienia.

Tramwaj zderzył się z autobusem, są ranni

Tramwaj zderzył się z autobusem, są ranni

Źródło:
Kontakt 24, TVN24

Na drogach w większości kraju może być ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gołoledzią. Marznąca mżawka ma padać nawet do południa.

Niebezpieczne marznące opady. Ostrzeżenia IMGW w wielu miejscach

Niebezpieczne marznące opady. Ostrzeżenia IMGW w wielu miejscach

Źródło:
IMGW

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce najwyższe były wygrane piątego stopnia w wysokości 23 026 złotych. Oto liczby, które wylosowano 10 grudnia 2024 roku.

Kumulacja w Eurojackpot rośnie

Kumulacja w Eurojackpot rośnie

Źródło:
tvn24.pl

Tej nocy oraz w środę rano zimowa aura będzie zagrożeniem w wielu regionach Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami marznącymi oraz oblodzeniem. Sprawdź, gdzie obowiązują żółte alarmy.

Uwaga, żółte alarmy IMGW niemal we wszystkich województwach

Uwaga, żółte alarmy IMGW niemal we wszystkich województwach

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Zygmunt Solorz poinformował w przesłanym do mediów we wtorek oświadczeniu, że nie jest prawdą, że sąd zablokował jego majątek. Stwierdził, że nadal w pełni kontroluje i nadzoruje spółki, między innymi pełniąc w nich rolę przewodniczącego rady nadzorczej.

Zygmunt Solorz zabiera głos. Oświadczenie

Zygmunt Solorz zabiera głos. Oświadczenie

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek nowelizację ustawy o służbie zagranicznej. Szef MSZ Radosław Sikorski podziękował "wszystkim osobom i instytucjom, na czele z prezydentem Andrzejem Dudą", które wsparły resort w działaniach nowelizujących to prawo. Ustawa wprowadza między innymi dodatkowe świadczenia dla dyplomatów przebywających w krajach objętych konfliktami.

Minister Sikorski dziękuje prezydentowi Dudzie

Minister Sikorski dziękuje prezydentowi Dudzie

Źródło:
PAP

W niektórych regionach Chorwacji śnieg sypał od niedzieli. Miejscami spadło go już ponad 30 centymetrów. Przez nagromadzenie dużej ilości opadów niektórzy mieszkańcy zmagają się z brakiem prądu.

"Nie ma prądu, nie działa telefon". Atak zimy w części Chorwacji

"Nie ma prądu, nie działa telefon". Atak zimy w części Chorwacji

Źródło:
Jutarnjij, HRT, tvnmeteo.pl

472 rodziny wciąż czekają na swojego darczyńcę. Wystarczy wejść na stronę internetową szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, której chcemy pomóc. Paczkę możemy przygotować wspólnie, z rodziną czy przyjaciółmi. Najważniejsze, żeby wszystkie potrzebujące rodziny otrzymały wsparcie.

Marzą o ciepłych butach, kurtce, nowej pościeli. Czekają na weekend cudów

Marzą o ciepłych butach, kurtce, nowej pościeli. Czekają na weekend cudów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Będę miał serię rozmów dotyczących przede wszystkim sytuacji za wschodnią granicą - poinformował premier Donald Tusk we wtorek przed rozpoczęciem obrad Rady Ministrów. Dziś rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Spotkał się też z szefem niemieckiej CDU Friedrichem Merzem. Temat wojny na Ukrainie ma też poruszyć z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem w czwartek.

Tusk po rozmowie z Zełenskim. "Uzgodniliśmy wymianę wizyt"

Tusk po rozmowie z Zełenskim. "Uzgodniliśmy wymianę wizyt"

Źródło:
PAP, TVN24

Na madryckim lotnisku Barajas rozpoczął się we wtorek kilkudniowy strajk, który może doprowadzić do odwołania do dwóch tysięcy lotów - poinformował portal dziennika ekonomicznego "Cinco Dias". Uczestniczący w strajku pracownicy domagają się między innymi poprawy warunków zatrudnienia.

Nawet dwa tysiące lotów może zostać odwołanych

Nawet dwa tysiące lotów może zostać odwołanych

Źródło:
PAP

We wtorek po południu na drodze krajowej numer 7 w okolicach Kazunia doszło do kolizji dwóch samochodów. W jednym z aut przewożony był wojskowy pies, który doznał szoku i uciekł. Trwają poszukiwania zwierzęcia.

Auto uderzyło w bariery, pies saperów wypadł z samochodu i uciekł. Apel wojskowych

Auto uderzyło w bariery, pies saperów wypadł z samochodu i uciekł. Apel wojskowych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Antoni Macierewicz został zatrzymany do kontroli przez policję. Jak przekazał rzecznik szefa MSWiA Jacek Dobrzyński, nastąpiło to po zgłoszeniu od obywatela, a "poseł zasłonił się immunitetem, odmówił poddania się kontroli drogowej i badaniu trzeźwości".

Macierewicz zatrzymany do kontroli drogowej. "Zasłonił się immunitetem, odmówił"

Macierewicz zatrzymany do kontroli drogowej. "Zasłonił się immunitetem, odmówił"

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

W hiszpańskiej Saragossie ma powstać wielka fabryka baterii do pojazdów elektrycznych. Nowy zakład, który ma być jednym z największych takich w Europie, wybudują razem motoryzacyjny gigant Stellantis i chiński CATL. Koszty inwestycji oszacowano na 4,1 miliarda euro.

Powstanie megafabryka. Jeden z największych takich zakładów w Europie

Powstanie megafabryka. Jeden z największych takich zakładów w Europie

Źródło:
Reuters

Nie żyje poszukiwana od niedzieli 50-letnia lekarka spod Krosna na Podkarpaciu. Jak poinformowała policja, jej ciało zostało znalezione przy polnej drodze.

Znaleźli ciało poszukiwanej lekarki. Kobieta leżała przy drodze

Znaleźli ciało poszukiwanej lekarki. Kobieta leżała przy drodze

Źródło:
Kontakt 24, "Gazeta Wyborcza"
"Nawrocki ma problem, który nazwałbym kulinarnym"

"Nawrocki ma problem, który nazwałbym kulinarnym"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Tajlandzka policja zatrzymała 124 osoby, które niemal zupełnie nago uczestniczyły w "narkotykowej imprezie" w centrum Bangkoku. Byli to niemal wyłącznie młodzi mężczyźni, wśród nich lokalni biznesmeni, lekarze i celebryci.

Hotelowa impreza, wszyscy byli prawie nadzy. Zatrzymano 124 osoby

Hotelowa impreza, wszyscy byli prawie nadzy. Zatrzymano 124 osoby

Źródło:
France24, tvn24.pl

Na Ursynowie uwagę strażników miejskich przyciągnął zdewastowany samochód. Nosił ślady kolizji, w kabinie leżały butelki z alkoholem, a w stacyjce tkwił kluczyk.

Tajemnica porzuconego auta

Tajemnica porzuconego auta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Aż 6 na 10 firm przyznaje, że zwolniło młodych ludzi zatrudnionych świeżo po studiach. Tak wskazują wyniki sondażu, przeprowadzonego przez międzynarodową platformę doradczo-edukacyjną Intelligent wśród menedżerów zaangażowanych w procesy rekrutacyjne. Pytani o powody zwalniania pracowników z pokolenia Z, wskazali kilka.

Zatrudnili pracowników z pokolenia Z i szybko zwolnili. Trzy główne powody

Zatrudnili pracowników z pokolenia Z i szybko zwolnili. Trzy główne powody

Źródło:
Euronews, tvn24.pl

- Krąg podejrzanych z całą pewnością ulegnie poszerzeniu - oświadczył prokurator krajowy Dariusz Korneluk, odnosząc się do prowadzonego przez prokuraturę śledztwa w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. W poniedziałek sąd zadecydował o tymczasowym areszcie dla byłego wiceministra rządu Zjednoczonej Prawicy Marcina Romanowskiego, wobec którego postawiono w tej sprawie 11 zarzutów.

Krąg podejrzanych w sprawie Funduszu Sprawiedliwości "ulegnie poszerzeniu"

Krąg podejrzanych w sprawie Funduszu Sprawiedliwości "ulegnie poszerzeniu"

Źródło:
TVN24, RMF24, PAP

Świadkowie zauważyli pod Piasecznem kierowcę, którzy jechał całą szerokością jezdni. Zajechali mu drogę i przekazali policji. Okazało się, że 28-latek miał 2,5 promila i ledwo stał na nogach. Trafił do policyjnej celi.

Świadkowie zajechali mu drogę, a policjanci wybili szybę i wyciągnęli go z auta

Świadkowie zajechali mu drogę, a policjanci wybili szybę i wyciągnęli go z auta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o niezdiagnozowanej chorobie w Demokratycznej Republice Konga. Podał, że w oczekiwaniu na ustalenie przyczyny epidemii, należy zachować ostrożność wobec osób z objawami infekcji układu oddechowego przybywających z tego regionu. Inspektorat zaznaczył też, by zachować szczególną ostrożność i śledzić komunikaty władz lokalnych i WHO.

GIS ostrzega przed niezdiagnozowaną chorobą. "Potrzeba zwiększonej gotowości"

GIS ostrzega przed niezdiagnozowaną chorobą. "Potrzeba zwiększonej gotowości"

Źródło:
PAP

W środę rano liczba rodzin oczekujących na pomoc spadła do niewiele ponad dwustu. Ale to wciąż wiele domów, które czekają na swoich darczyńców w ramach akcji Szlachetna paczka. Jeszcze w weekend bez wsparcia pozostawało ponad 2,5 tysiąca osób. Paczkę można przygotować do piątku.

"Bardzo się boimy, że ta pomoc nie dotrze". Kilkaset rodzin wciąż czeka na swoich darczyńców

"Bardzo się boimy, że ta pomoc nie dotrze". Kilkaset rodzin wciąż czeka na swoich darczyńców

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Pogoda na Boże Narodzenie. Święta coraz bliżej, a wraz z nimi nadzieje na to, że w tym roku okażą się białe. O to, jak obecnie wygląda końcówka grudnia w modelach meteorologicznych, zapytaliśmy synoptyk tvnmeteo.pl Arletę Unton-Pyziołek.

Najnowsza prognoza na Boże Narodzenie. Czy święta będą białe?

Najnowsza prognoza na Boże Narodzenie. Czy święta będą białe?

Źródło:
tvnmeteo.pl

Inicjatywa była spontaniczna, z dużą dozą entuzjazmu i zaangażowania. W kilka godzin zrobiliśmy w "Faktach" swoją Szlachetną Paczkę. Wybraliśmy rodzinę, zebraliśmy pieniądze, zrobiliśmy zakupy i zawieźliśmy na miejsce. Na pomoc wciąż czeka kilkaset rodzin, a finał akcji już w ten weekend.

Wystarczy kilka godzin, by "mieć wpływ". Redakcja "Faktów" przygotowała swoją Szlachetną Paczkę

Wystarczy kilka godzin, by "mieć wpływ". Redakcja "Faktów" przygotowała swoją Szlachetną Paczkę

Źródło:
Fakty TVN

W najnowszym odcinku "Milionerów" TVN Jan Szponar z Warszawy odpowiadał między innymi na pytanie dotyczące gry pizzicato. Na czym można tak grać? Pytanie było warte 75 tysięcy złotych.

Na czym można grać pizzicato? Pytanie w "Milionerach" za 75 tysięcy złotych

Na czym można grać pizzicato? Pytanie w "Milionerach" za 75 tysięcy złotych

Źródło:
TVN