Polska

Pawlak: Koalicja na cztery plus

Polska

PAP"Koalicja na 4+"

- Współpracę w koalicji oceniam na cztery z dużym plusem – podsumował w RMF FM 50 dni rządu PO-PSL Waldemar Pawlak. Minister gospodarki nie przewiduje obniżki akcyzy na paliwo w ciągu najbliższych miesięcy.

Pawlak przyznaje, że w koalicji jest mu dobrze, choć nie świetnie. - Myślę, że nie należy przesadzać nigdy z takimi ocenami, natomiast trzeba po prostu robić swoje – wicepremier i minister gospodarki jest wstrzemięźliwy w sądach.

Nie przeszkadza mu to, że współpracownicy Tuska już zapowiadają start premiera w wyborach prezydenckich. - Ja myślę, że to jest decyzja Donalda Tuska i PO, natomiast do tego czasu jest jeszcze parę lat i na razie trzeba się też skupiać na tych sprawach, które są ważne dziś, tu i teraz. – uważa Pawlak.

Pytany o ewentualną obniżkę akcyzy na paliwo w związku z galopującymi cenami ropy, wicepremier stwierdził: - Zachowałbym tu pewną ostrożność, z uwagi na to, że bieżący budżet jest bardzo napięty i myślę, że trzeba spojrzeć na sytuację budżetu po kilku miesiącach.

Jak dodał, niewykluczone jednak, że po kilku miesiącach sytuacja i gospodarki i budżetu będzie lepsza niż obecne przewidywania. - Wtedy jest szansa na to, żeby wyjść naprzeciw tym sytuacjom rynkowym w ten sposób, żeby na przykład rząd wpływał na zmniejszanie cen na rynku – stwierdził.

kaw

Źródło: RMF FM, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP