TVN24 | Polska

Białoruski opozycjonista Pawieł Łatuszka: do Krysciny Cimanouskiej dołączył w Warszawie jej mąż

TVN24 | Polska

Autor:
asty
Źródło:
PAP
Kryscina Cimanouska: teraz czuję się w pełni bezpiecznaTVN24
wideo 2/4
TVN24Kryscina Cimanouska: teraz czuję się w pełni bezpieczna

Białoruski opozycjonista Pawieł Łatuszka poinformował, że do białoruskiej lekkoatletki Krysciny Cimanouskiej dołączył w czwartek jej mąż. Arseń Zdaniewicz opuścił Białoruś po tym, gdy jego żona poinformowała, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju została odsunięta od udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Mąż przebywającej od środy w Polsce białoruskiej lekkoatletki Krysciny Cimanouskiej, Arseń Zdaniewicz, jest już razem z nią w Warszawie - poinformował w czwartek wieczorem białoruski opozycjonista Pawieł Łatuszka, cytowany przez agencję Reutera.

OGLĄDAJ ROZMOWĘ Z KRYSCINĄ CIMANOUSKĄ W "FAKTACH PO FAKTACH" W TVN24 GO

Zdaniewicz opuścił Białoruś po tym, gdy jego żona w niedzielę poinformowała, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju została odsunięta od udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a funkcjonariusze próbowali ją zmusić do powrotu na Białoruś.

Mąż Cimanouskiej decyzję o wyjeździe podjął w pół godziny

W poniedziałek ukraińskie media podały, że Zdaniewicz przybył z Białorusi na Ukrainę. W rozmowie z ukraińską redakcją BBC 25-latek poinformował, że decyzję o wyjeździe za granicę podjął w pół godziny.

Łatuszka, były ambasador Białorusi w Polsce, przebywa w Warszawie i kieruje Narodowym Zarządem Antykryzysowym, jedną ze struktur opozycji białoruskiej.

Autor:asty

Źródło: PAP