Owsiak o eutanazji: nie jestem za, nigdy nie byłem

Owsiak: nie jestem za eutanazją
Owsiak: nie jestem za eutanazją
tvn24
tvn24Owsiak: nigdy nie byłem za eutanazją

Jurek Owsiak zapewnia, że nie jest i nigdy nie był za eutanazją. - Ale dyskusja jest ważna, trzeba mieć odwagę mówić o dylematach człowieka - powiedział w TVN24 Owsiak.

29 grudnia 2012 roku Owsiak udzielił wywiadu portalowi dziennik.pl. "Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach".

Jego wypowiedź wywołała burzę, a czterech posłów zaapelowało do niego o wycofanie się z takiej wypowiedzi. Owsiak tłumaczył, że chodziło mu o przyznanie się, iż miewa takie rozterki. - Nie jestem za eutanazją i nigdy nie byłem. Mówię o dylematach człowieka, który ma odwagę przyznać się do tego, że gdy ogląda cierpienie, to pyta o jego sens. Dyskusja i wymiana poglądów jest ważna - powiedział w TVN24. Jak dodał, 21 lat grania WOŚP dowodzi tego, że życie jest dla fundacji bardzo ważne. - Walczymy do upadłego, by je podtrzymać - powiedział.

"To loteria, kto trafi na wolne łóżko" Zwrócił uwagę, że obecnie w Polsce jest tylko 750 łóżek na oddziałach geriatrii. - Czy to nie jest eutanazja? Czy nie jest nią odmawianie człowiekowi dostępu do leczenia? - pytał.

- To jest loteria, kto trafi na to łóżko - powiedział. Zaznaczył, że tegoroczna zbiórka pozwoli starszym osobom godnie dożyć ostatnich dni. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Po raz piąty partnerem akcji będzie TVN, a relacje z Finału będzie można śledzić w TVN24 i tvn24.pl.

Autor: jk//mat / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości