WOŚP 2012

WOŚP 2012

- To nie jest tak, że my teraz kogoś wyrzucamy z łóżek. Mamy zdjęcia, że te łóżka stały puste - mówił w TVN24 Jerzy Owsiak komentując sprawę odebrania sprzętu medycznego szpitalowi w Pszczynie. - Przez 21 lat stworzyliśmy pewien plan pracy i on nie może być złamany - tłumaczył.

W świątecznych "Faktach po faktach" dyskutowano o tym, czy Polacy mają powody do oburzenia i co należy w Polsce zmienić. - Dotyka mnie bieda społeczna, sytuacja osób, które potrzebują pomocy, a wobec których państwo robi niewiele - mówiła Dorota Wellman. - Stać nas na pomoc, ale państwo piekielnie przeszkadza przepisami - dodał Jurek Owsiak. Z kolei Krzysztof Materna uważa, że władza jest zbyt mało wrażliwa na faktyczne problemy ludzi.

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. 13 stycznia 2013 r. Orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka zagra na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Piąty rok z rzędu akompaniować jej będzie telewizja TVN. Finałowe granie śledzić i relacjonować będzie też TVN24 oraz tvn24.pl.