Polska

Ojciec pasażerki: Wyglądało, że on chciał zabić ją i siebie, może przy okazji ludzi

Polska

[object Object]
Ojciec pasażerki opowiada o wypadkuTTV
wideo 2/4

- Tak to wyglądało, że on chciał jakby zabić ją i siebie, może przy okazji ludzi, którzy tam szli. Takie córka odniosła wrażenie - opowiada w rozmowie z reporterem programu TTV "Blisko ludzi" ojciec pasażerki, która jechała z Mateuszem S. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Ojciec dziewczyny Mateusza S., która jechała z nim samochodem w momencie wypadku, zgodził się na rozmowę z reporterem programu TTV "Blisko ludzi".

- Ona opowiada, że nacisnął gaz, wyjechał na ulicę Szczecińską w jakimś szaleńczym pędzie. Jechali środkiem ulicy, ona prosiła go, błagała "zatrzymaj się", "ja chcę wysiąść", "co ty robisz", "pozabijasz nas". Ona mówi, że była "ściana", nie było z nim jakiegokolwiek kontaktu. Dojechali do przejazdu kolejowego, zobaczyła ludzi idących i zauważyła tylko skręt kierownicy, zamknęła oczy i tyle - opowiada mężczyzna.

"Złapał ją za rękę, zaczął coś obelżywego mówić"
"Złapał ją za rękę, zaczął coś obelżywego mówić"TTV

"Powiedział: pójdę siedzieć"

Jak podkreśla, jego córka Adriana po wypadku wyszła z samochodu. - On już stał, podeszła do niego "dlaczego to zrobiłeś, co zrobiłeś", a on powiedział, że "wszystko jest skończone", "pójdę siedzieć". To co mi powiedziała, to były ostatnie słowa i potem przyjechała policja i ich odwieźli na komendę - kontynuuje.

Zdaniem mężczyzny cała sytuacja wyglądała tak, jakby Mateusz S. "chciał jakby zabić ją i siebie, może przy okazji ludzi, którzy tam szli".

- Takie córka odniosła wrażenie - zaznaczył.

"Nie reagował na prośby"
"Nie reagował na prośby"TTV

"Ona jest również ofiarą tego wypadku"

Ojciec dziewczyny podkreśla, że ta już parokrotnie chciała zakończyć znajomość z Mateuszem S. - Dochodziło tam do różnych sytuacji, kiedy już nie chciała być razem z nim. Wiedziała, że ich związek nie był przez nas akceptowany. My, znajomi, koleżanki, koledzy jej to mówili, że Mateusz nie jest dla niej partnerem - wspomina.

I dodaje: - Ona jest również ofiarą tego wypadku w jakimś sensie, to że ona tam była z nim razem, to nie oznacza, że siedziała za kierownicą. A że ona pozwoliła mu wsiąść za tą kierownicę to też nie jest tak, bo mówi się, że Mateusz ostatni raz pił o 3 nad ranem. Okazuje się, że pił też później, ale przyszedł do domu, ona zauważyła, że zachowuje się tak, że nie widać po nim, że on był w jakimś upojeniu alkoholowym.

Mężczyzna ubolewa nad tragedią do jakiej doszło w wyniku wypadku. - Nie da się tego powiedzieć, żadnymi słowami, ubolewania, żalu po prostu. Nie wiem, co mogę powiedzieć w stosunku do tych ofiar, które zginęły ludzie, których również znałem w jakiś sposób. Z tym będziemy musieli też się zmierzyć i to jakoś przejść razem wspólnie z całą naszą rodziną - mówi.

"Chciała się od niego wyprowadzić"
"Chciała się od niego wyprowadzić"TTV

Sześć ofiar wypadku

W Nowy Rok kierowany przez mężczyznę samochód marki BMW wypadł z drogi w Kamieniu Pomorskim i wjechał w grupę ludzi. Zginęło pięć dorosłych osób i jedno dziecko. 8-letni chłopiec i 10-letnia dziewczynka zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie. Jak informowała prokuratura, sprawca katastrofy był pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Autor: nsz/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: kamienskie.info/TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości