Polska

Nowelizacja budżetu a potem dymisja? Co dalej z Rostowskim?

Polska

Co dalej z Rostowskim?
tvn24, fot. KPRMCo dalej z Rostowskim?

W ramach rekonstrukcji rządu premier Tusk odwoła ministra finansów Jacka Rostowskiego - taka informacja agencji Reutera od piątku emocjonuje świat finansów i polityki, zwłaszcza że miała pochodzić od trzech niezależnych źródeł bliskich otoczeniu premiera. W czasie mozolnej odbudowy wzrostu gospodarczego, pogłoski o zmianach na czele resortu finansów mogą wywołać niepokój na rynkach i sporo kosztować.

Scenariusz ma być mniej więcej taki - minister finansów kończy nowelizację budżetu, przedstawia ją w Sejmie, dopina budżet na 2014 i traci stanowisko. Takie informacje przynosi prestiżowa agencja Reutera.

- W mojej ocenie, jeśli premier będzie chciał dokonywać zmiany, to będzie o tym myślał nie wcześniej niż w listopadzie tego roku - mówi wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

- Zmiana ministra finansów w tych okolicznościach byłaby absurdalna - dodaje poseł PO Andrzej Biernat. Ewentualną dymisję Rostowskiego zauważą bowiem rynki finansowe nie tylko w Polsce, ale też w Europie.

Autor: mn//tka / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: M. Śmiarowski / KPRM | Paweł Supernak

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości