TVN24 | Polska

Zniszczenia na cmentarzu po nawałnicy

TVN24 | Polska

Autor:
bp
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Burze, które przechodziły przez Polskę, w Bydgoszczy spowodowały znaczące zniszczenia na Cmentarzu Nowofarnym. Nawałnica przewróciła kilka drzew, które zniszczyły nagrobki i wyrwały płyty chodnikowe.

W piątek przez Polskę przeszły gwałtowne nawałnice, których efektem były powalone drzewa, uszkodzone budynki i zalane piwnice. Na bydgoskim Cmentarzu Nowofarnym przy ulicy Artyleryjskiej wichura przewróciła kilka drzew.

Powalone drzewa zniszczyły również płyty chodnikowePAP/Tytus Żmijewski

Drzewa zniszczyły nagrobki, kolejne groziło zawaleniem

Upadające drzewa zniszczyły co najmniej kilka nagrobków, a także - przez wyrwanie korzeni - wyszarpały płyty chodnikowe.

Czytaj też: Stodoła w ogniu po uderzeniu pioruna

- Około godziny 10.30 otrzymaliśmy informację dotyczące kolejnego drzewa, które grozi upadkiem. Zgłaszający poinformował, że jest ono przechylone i może się przewrócić. Usunęliśmy je, żeby nie sprawiło podobnego niebezpieczeństwa jak drzewa, które przewróciły się wczoraj - powiedział dziennikarzowi tvn24.pl starszy kapitan Karol Smarz, rzecznik prasowy bydgoskiej straży pożarnej.

Straż Pożarna: kolejne drzewo groziło upadkiem, zostanie usuniętePAP/Tytus Żmijewski
Burza w Bydgoszczy. Powalone drzewa na cmentarzuPAP/Tytus Żmijewski

Smarz dodał, że w wyniku nawałnic na terenie miasta zostało uszkodzonych kilka budynków. - Interweniowaliśmy ponad 100 razy, zgłoszenia dotyczyły najczęściej powalonych konarów drzew i zalanych piwnic. Większość tych zdarzeń miała miejsce w centrum Bydgoszczy. Rano sytuacja pogodowa się uspokoiła, myślę, że do południa zakończymy działania związane z usuwaniem skutków nawałnicy - przekazał strażak.

Nawałnice w Polsce. Strażacy podsumowują działania

- W ciągu ostatniej dobry odnotowano blisko 3700 interwencji strażaków w całym kraju. W tym w piątek to są 3582 akcje, głównie na Pomorzu, czyli województwa pomorskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie - tutaj mieliśmy najwięcej zgłoszeń - mówił we "Wstajesz i weekend" bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. - Niestety, siedem osób odniosło obrażenia - dodał.

IMGW alarmuje - w części kraju wciąż możliwe są burze z gradem. W niektórych regionach obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia, zwane pomarańczowymi.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Tytus Żmijewski

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości