TVN24 | Polska

Szef MON przyznał nagrody dla żołnierzy, którzy strzegą granic w okolicach Usnarza Górnego

TVN24 | Polska

Autor:
pp,
karol
Źródło:
PAP
Mariusz Błaszczak: za kryzysem migracyjnym idą zamachy terrorystyczneTVN24
wideo 2/4
TVN24Mariusz Błaszczak: za kryzysem migracyjnym idą zamachy terrorystyczne

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że przyzna nagrody dla żołnierzy, którzy strzegą granicy w okolicach miejscowości Usnarz Górny na Podlasiu. "Dziękuję za Waszą służbę oraz za to, że zachowujecie profesjonalizm" - napisał.

W Usnarzu Górnym, na granicy polsko-białoruskiej od kilkunastu dni koczuje grupa migrantów. Osoby te nie są wpuszczane do Polski, granicę zabezpiecza Straż Graniczna i żołnierze. Migranci nie chcą wracać na Białoruś. Według informacji Straży Granicznej z poniedziałku grupa liczy obecnie 24 osoby.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Błaszczak: zdecydowałem o przyznaniu nagród

Błaszczak informację o nagrodach dla żołnierzy przekazał na Twitterze. "Zdecydowałem o przyznaniu nagród dla żołnierzy, którzy strzegą granic w okolicach miejscowości Usnarz Górny na Podlasiu" - napisał. "Dziękuję za Waszą służbę oraz za to, że zachowujecie profesjonalizm w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji" - podkreślił szef MON.

Polska oraz wszystkie kraje bałtyckie - Litwa, Łotwa, Estonia zarzucają Białorusi zorganizowanie przerzutu imigrantów na jej terytorium w ramach tzw. wojny hybrydowej. We wspólnym oświadczeniu premierzy państw: Polski, Litwy, Łotwy i Estonii stwierdzili, że bieżący kryzys na granicach z Białorusią został zaplanowany i systematycznie zorganizowany przez reżim Alaksandra Łukaszenki. Wezwali też władze białoruskie do zaprzestania działań prowadzących do eskalacji napięć.

W poniedziałek po południu szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się budowa płotu na granicy polsko-białoruskiej.

Pas drogi granicznej na polsko-białoruskiej granicy PAP/Artur Reszko

CZYTAJ TEŻ: "Plasterek na przeciętą aortę". Politycy opozycji komentują zapowiedź budowy muru

Autor:pp, karol

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: st. szer. Wojciech Król CO/MON