"Na kolana psie!". Policja złożyła wniosek o ściganie

 
Reklama, która ukazała się w "Info Magazine Skateboard"Taka reklama namawia do zakupu skejtowskich ciuchów

Właściciele pisma dla skejtów mają kłopoty. Komenda Główna Policji złożyła już bowiem do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przez nich przestępstwa. Chodzi o kontrowersyjną reklamę, która ukazała się w piśmie "InfoMagazine Skateboard". Na opublikowanym plakacie nastoletni skejt mierzy z pistoletu do klęczącego przed nim policjanta i mówi "Na kolana psie!"

- Złożyliśmy zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów - poinformował w rozmowie z portalem tvn24.pl Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendanta Głównego Policji. Jak dodał, opublikowanie tej reklamy może "wyczerpywać znamiona przestępstwa polegającego na publicznym nawoływaniu do jego popełnienia". Sokołowski dodał też, reklama ta może "publicznie pochwalać popełnienie przestępstwa".

Kontrowersyjna reklama

Reklama młodzieżowych ubrań z klęczącym policjantem i młodym chłopakiem celującym mu pistoletem w głowę ukazała się w lutowym wydaniu pisma "Info Magazine Skateboard". Publikacja ta oburzyła policjantów do tego stopnia, że postanowili złożyć doniesienie do prokuratury.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Reklama, która ukazała się w "Info Magazine Skateboard"

Pozostałe wiadomości